Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 7 Aylık Oğlum Hakkında

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

yenianneyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
11
0
Merhaba.
31 yaşındayım 7 aylık dünyalar tatlısı bir oğlum var.
Doğum sonrası 10 güne kadar bebeğim çok sakin bir bebekti
Ne olduysa bir gecede kendini morartıp nefesini kesecek kadar ağlamasıyla başladı Allah korusun nefes alamayınca çok korktum
Tekrar ağlamasın fenalaşmasın diye herşeyi yaptık
Battaniyede ayakta salladık çocuğum olunca yapmam dediğim herşeyi yaptım(büyük konuşmamak lazımmış)
Evi ortasına salıncak bile kurduk hala orda uyuyor
İlk 4 ayımı doktorların gaz(kolik değilmiş) büyüklerimizin fenalık diye tanımladığı ağlamalarıyla geçti.
Gecemiz gündüzümüz yoktu herşeyi yaptık Sinirlerimiz harap oldu 14 senedir çalıştğım işimden bile ayrılmak zorunda kaldım
2 aydır biraz daha iyi en azından bakınmaya başladı ama gene herşeye ağlıyor
Uyuturken ağlıyor doyururken ağlıyor altını değiştirirken üstünü değiştirişrken ağlıyor
Dönmeye başlayınca biraz rahatlarız belki demiştim am nerde bu seferde döndüm diye ağlıyor oyuncak veriyorum düşürünce ağlıyor
tutamayınca ağlıyor bu kadar yani
Herşeyden hemen sıkılıyor ve tabiki sıkıldığını yine ağlayarak gösteriyor hemde çılgınlar gibi
Bende her ağladığında müdahele etmek zorunda kalıyor çok uzatmasındiye
Bide unuttum inatlaşıyor emzirmek bile ölüm benim için inat ederse asla emmiyor

Herşeyimiz altüst oldu bnaldım ve gelecek için korkmaya başladım
Biliyorum bu günler geçecek düzelecek ama oğlum ileridede böyle olursa endişesi sardı beni
Sağlıklı bir birey olması için uğraşıyorum
Daha küçük ama herşeyine müdahale edip yanlışmı davranıyorum yada nasıl davranmalıyım
Lütfen bana yardımcı olun

Bazen kendimi sorguluyorum ben ne biçim bir anneyim diye Doğumla verdiğim kiloların hepsini sıkıntıdan geri aldım
Aynaya bile bakmak istemiyorum artık
Onu hep sakinken emzirmeye çalıyorum sütünden geçiyordunr sıkıntı diyorlar ama nafile hala yaramaz benim yavrum
Lütfen bana yardımcı olun bu inatçılığı ağlaması herşeyden çabuk sıkılmasını önlemek için birşey yapabilirmiyim

Yada sizin yada çevrenizde bebekken böyle ama ileriye doğru sakinleşen yavrularınız varmı

Mesajlarınıza müsait olunca cevap yazabilirim
Şimdiden teşekkürler

Geçmiş olsun canım, zor bir durumdur.
Bunları okuyunca ilk aklıma gelen südür:
Bebeğin kan damlasına devam ediyor mu ?
Kansızlık bebeye uykusuzluk ve çok huzursuzluk veriyor.
Cavabına göre tekrar cevap yazacam canım, tekrar geçmiş olsun.

Önceikle cevap verdiğin için teşekkür ederim
Evet kan damlası alıyoruz perşembe günü doktora kan vermeye gideceğiz Allah izin verirse o azaman damla sayısında belki değişikleik yaparız demişti doktor

Canım yaa, senin yazdıklarını okuyunca kendimi gördüm ama yaşayan bilir gerçekten. Ben şu an çok rahatım oğlum 4 yaşında ve çok uysal rahat bir çocuk oldu.
Doktorlar hep ailelerin ilk çocuklarında genelde huzursuzluk ve kolik sancılarının olduğunu söylerler, gerçektende doğruymuş. Benim oğlum gerçektende zor bir bebekti ve 1,5 yaşına kadar da çektirdi bana, her gece 4 lere kadar battaniyede sallamalar, sakinleşmediği için gece 4 de alıp doktora götürürdük. Akşamları düzenli uykusu yoktu ve 1 yaşından sonra bile küçük bebek gibi saat başı uyanıyordu.
İkinci hamileliğimdede çok korktum aynı şeyleri yine yaşarım diye ama çok şükür çok rahat bir bebek oldu şu anda 7 aylık.

Sonuçlarını bizimle paylaşırsan sevinirim.
Geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim. Evet yaşamayan bilmiyormuş. Çok zor bunaldım bazen çıkdırcak gibi oluyorum ama şükür sağlığı yerinde. Umarım benimkide uysallaşır düşünün doğduğundan bari doktor hariç hiçbiryere
çıkamadık Rabbim yavrumun acısını göstermesin ama töbe ettim ikinci çocuğa
Allah herkese kolaylık versin

Son düzenleme:

rahat olalım strese gerek yok

öncelikle merhabalar. allah yavrunla bereber sağliklı uzun ömürler versin. benimde bir erkek bebeğim var. bizde çok sorunlar yaşadık.şu andada diş çıkarıyor. huzursuzluk var. bu yüzden de geceleri saat başı uyanıyordu. ne yapmam lazım diye düşünüyordum. internetten araştırdım diş çıkarma dönemlerinde bebekler aşırı bir ilgi bekler diye okudum şimdi ilgi ve sevgi gösteriyorum. bayağı sakinleşti. bundan önceki durumları anlatayıp birde. benim bebeğinde doğduğundan beri ağlamaları hep vardı. gören hep huysuz diyordu. ama ben böyle demedim. sebepsiz yere bebekler ağlamaz dedim. mesela geceleyin birden uyanıp çığlık çığlığa ağlıyordu karnına sıcak havlu koyuyordum. hala dakoyuyorum geceleri saat biri buluyordu uyuması bunun üstüne de düşündüm tabi internetten de araştırıyorum . uykusunu düzene soktum. akşam 6-7 den sonra daha uyutmuyorum. uykusu gelse bile oyalıyorum 10 gibi yatırıyorum. geçenlerde misafir var diye bir hata yaptım akşam 8 de uyuttum . 9 da uyandı.ta gece 2.30da yattı. erkek bebekler sıcaği sevmiyor. üstü çok kalın olursa yatmıyorlar.uykularını almadıkları için huzursuz oluyorlar. emerken bile sinirleniyorlar. bebeğin ayağını sıcak tutmak lazım. ben örme patik giydiriyorum. birde temiz hava aldır. buda iyi geliyor.bu saydıklarımı yapmıyorsan bir dene faydasını göreceğine inanıyorum. bebekler anlamaz sanıyoruz ama onlar hep mutlu olak istiyorlar. inşallah bu yazdıklarımın faydasını görürsün. eğer görürsen mesaj yazmanı istiyorum.kolay gelsin canım

Sağol canım
Bunları yaptım hep sokağı sevior dışarıda daha mutlu ama hepde çıkamıyoruz ki dışarıya
oğlula daha çok ilgilenmek için işi bile bıraktım
sevgimi seviyorum
sabırlı olmaya çalışıyorum
amaolmuyor lmuoyr
istdiği olmasın basıyor yaygarayı
dün gece emmeye kalktı sütüm emen gelmedi sinirlndi başladı ağlamaya
yarım saat inatlaştı mememide almadı sonra evin içide gezdik sakinleşti öyle emdi uyudu
bu inat bu sinri ne bu kadar anlamadım
korkuyorum ya hep böyle gitcek gibi geliyor
odada yalız bırakaıyorum
ağlarken bırak diyorlar ama yapamıyorum
üzgünü çok hemde

cnm benim oğlumda 8 aylık aynı anlattıklarını bende yaşıyorum sürekli mızıklıyor 4.ayından beri böyle şimdi emekliyo koltuklara tutunup kalkıyo sürekli onunla olmamı istiyor birde hep kucak gece uyurken bile sürekli hareketli uykusunda bile ızıklıyor sağa sola dönerken gün içinde arkasında koşmaktan yoruluyorum sabahları kahvaltı bile yapamıyorum onunla ilgenlenmediğim için başlıyor ağlamaya çok hareketli yerinde duramıyor yeni oyuncak veriyorum yüzüne bile bakmıyor artık bunaldım bende ikinciye tövbeliyim annem ve ablama yakın oturuyorum hergün onlardayım birazda onlar ilgilensin dinleneyim diye bizimkide hep dışarı çıkmak istiyor bütün sokakta gezekim sesini çıkarmaz napıcaz biz bu veletlerle bilmiyorum yaşından sonra düzelir diyorlar hiç umudum yok birde bizimki gün içindeki uykularında hep ayakta sallnıyor bir saat ayağımdan indirmiyorum hemen uyanıyor yoksa artık akşamları yorgunluktan bitiyorum sinirlerimde harap

bence biraz büyüdüğünde çok sakin uslu bi çocuk olacak annesi işimiz çok zor gerçekten biliyorum ama bu yola çıktık sen onun için en iyisini yapacaksın büyük ihtimalle yani kendi suçlama yalnızca biraz sabır bende bebekken bir yaşıma kadar sürekli ağlamışım şimdi çok sakinim inan:) kendini üzme zaman çabuk geçecek sende oğluna bunları bebeklik anısı olarak anlatacaksın

arkadaşlar yeni bişey öğrendim.bebeklerin huzursuz olması uyku düzeniyle çok fazla alakalıymış. uykuyu düzene sokmak lazımmış. netten bebeğimin uyku düzeni diye yazıp araştırın bayağı faydalı şeyler var. bir de bunları deneyin faydasını görebileceğinizi düşünüyorum

Ah canım ah bak bir aydır internete bile girememişim.
yarın dokuzuncu ay bititcez hala aynı
şimdi ayakta durmaya başladı arkamı dönmeye gelmiyor kimbilir evin içinde o önde ben arkadar kaç tur atıyoruz
altını değiştirmek üstünü değiştirmek iyice zor bağırıyor durmuyor
büyüyünce kolaylaşacak derdim ama iyice zorlaşıyormu ne
bende annemlere yakının hergün belki ordaım desem yeri
yetemiyorum oğluma
delircek gibi oluyorum bazen
Allah herkesin yardımcısı olsun Rabbim bize böyle uygun görmüş
bu arada senin dediğin gibi uykuda bile kıpır kıpır evde saklıncak var orda uyuyor

İnşallah canım inşallah
İnşallah oğlum artık çok sakin diye bir başlık açarım
Allahtan tek istğim bu
bazen beni hiç sevmiyor gibime geliyor hep ittiriyor
umarım dediğin gibi olur

Ya kızlar, onları da anlamaya çalışın.
Yürüyemiyorlar, bir yere bağlı kalıyorlar, konuşamıyorlar,derdini anlatamıyorlar, size muhtaç oluyorlar.
Onlar sıkılmasa da kim sıkılır.
Yürümeye başladıktan sonra sizlere daha az ihtiyacı olacaktır.
Bebeklerin doğasında öğrenme vardır. Şunu elledi, şunu ağıza soktu gibi şikayetlerde bulunmayın.
Onlarda bu şekilde çevreyi öğrenir. Sadece onlardan tehlikeli şeyleri uzak tutun yeter.
Sağlık bir problemi yoksa ve halen huzursuzsa onlarla daha çok ilgilenmeye deneyin.
İstedikleri yapın, iyi birşey olmasa bile, ama o işi neden yapılmaması lazım örneklerle gösterin.
Biraz sabırlı olun, bir zaman sonra sizde ve onlarda rahat edeceksiniz.

merhaba :
bebeğinizin diş çıkarma dönemi bu sebep olabilir,
eğer çok ilgi gösteriyosanız ağlamayı ilginizi çekmek için de yapıyo olabilir.siz her ağladığında ilgilenmemeyi deneyin uzmanlarda böyle söylüyorlar
bırakın biraz ağlasın siz ilgilenmeyince işe yaramadığını görüp vezgeçebilir deneyin derim.
ve son olarak idrarını rahat yapamıyor belki sünnet derisine baktırın kapalı olabilir
geçmiş olsun....

benim kızım 15 aylık ve halaaaa aynıı :)))) altını değiştirmek kabus, üstünü değiştirmek kabus , istedigini vermezsen katliam çıkarır, boşluga bakar onu ver diye aglar :))) bende 2.ye tövbelilerdenim..ve bekliyom bende düzelecek diye :)) ama bunun iyi bi tarafı var..bebeklerimiz ne istedigini yada istemedigini cok iyi bilen kafası çalısan bebişler..koy bi kenara dursun kendi kendine değiller..zeki çocuklar yaramaz olurmuş..ve konusamadıkları için tek ifade yöntemleri aglamak oldugu için hep herşeye aglıyolar..benide zaman zaman çıldırtıyo kızım ama zekadandır diye avutup mutlu oluyorum için için :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…