7. Ayda da olmadı…

Tabiki hayat sizin hayatınız sizin kurallarınız sizin kararınız. Neyi nasıl yapmak istemeniz keyfinize kalmış. Sadece şuraya parantez açmak istiyorum binlerce doktor olduğu gibi binlerce aynı konudan muzdarip hasta var. Her doktorun işlem basamakları farklıdır, kimisi direkt hsg ister kimisi git 3^5 ay kafanı dağıt yaşın geç değil der.. ama sorun aynı sorundur. Size başka bi sağlık sorunundan örnek vereyim.. Babam kolon kanserinde tam 2 bucuk sene Dr Dr gezdik. Tahliller filmler mrlar havada uçuştu. Hatta kolonoskopi bile oldu. Aynı size denilen gibi yaşın erken ve psikolojik bir etki bu bağırsaklarındaki dediler. Kolonoskopiden üç ay sonra başka bir hastanede yeniden kolonoskopi çekildi. Ve babam daha içerde işlemden uyanmamışken doktor %90 kolon kanseri demişti. Ne oldu şimdi üç ay önce cekildiği ile şimdiki arasında ne fark etti oda doktor değil miydi yoksa diplomayı kasaptan mı almıştı. Vs vs. Bi Dr a gidersiniz memnun kalmadığınız için aslında bu platformdasınız çünkü amacınıza ulaşamadınız. Yani gebe kalamadınız içinizde ufacık da olsa acaba var bi boşluk var onu burada doldurabilir miyim diye konu açıp cevap bekliyorsunuz. Eğer Dr ucuza güveniniz %100 olsaydı eminim siz burada olmazdınız. Ben 2. Çocuğum için tam 3 senedir bekliyorum. Şuan 30,5 yaşındayım. Rahim filmi bile cektirmiş olmama rağmen stres de yapmadığım halde gebelik oluşmuyorsa ya babam gibi gözden kaçan bi anormallik var diyebiliyorum. Ha babam gibi dediğim kanser değil, doğru doktora henüz denk gelememişim olarak söylüyprum bunu. Size verilen cevapların hepsini okudum açtığınız konuya istinaden cevapların %80i rahim filmi çektirin demek olmuş. Çünkü size göre tecrübeliler hanımefendi 7 aydır bu yolun başındasınız burda o yüzden cahil cühela diye hakaret etmenize yanınızdan dolayı hiç yakıştıramadım yine de yanınızdan dolayı tecrübeyle sabit verilen cevaplara saygı duymuyorsunuz. Verilen cevaplara tahammülünüz yoksa burda ne işiniz var doktorunuza gidin söyleyin ben kadınlar kulübü adında bi platform da sizden net alamadığım cevapları orda konu başlığı açarak sorup öğrenmeye çalışıyorum deyin. Ama lütfen yani açtığınız konuya beklediğiniz cevapları alamayınca anladım teşekkür ederim verdiğiniz cevap için der nezaket örneği sergilemek varken cahil cühela diye hitap etmek ne kadar terbiyesizce.. doktorunuza güveniyorsanız kimseye hakaret etmeden burdan çıkın gidin

Ve evet daha 2. Ayımda çocuk tutmadı acaba normal mi diye konu açtığım zaman mutlaka hemen doktora git şunu yap bunu yap demek yerine çok normal 2 ayda olmaması , bu platformu kapat keyfine bak çok normal denseydi evet “belki” bu durumda yine olmazdım. 2. Aydan 3. Aydan doktor doktor gezmek normal bir durum mu da bana öyle yorumlar yapıldı? Ve son olarwkta son açtığım konu. Israrla doktorun ne kar ı var doktor bana höyle önerdi dememe rağmen ıstarla doktor ne bilir sen dinleme tarzı yorumlar geldi. Bunlar normal mi peki siz söyleyin? Benim normalliğimi sorgularken bunları da sorgulayın. Daha dün arkadaşım komuştu da sirkelenip kendime geldim ya . Kız 10. Ayda gebe kalmış ve bu 10 ay da bir kez hile doktora gitmemiş sen manyak mısında aylardır doktor doktor geziyorsun çok normal hir durum dedi de kendime geldim . 10 ay da hir kez hile bir tahlil için
Bile doktora gitmemiş aklına gelmemiş normal karşolamış. Benim aklıma 2. Ay doktora gitmeyi sokan da , ilk gece ilişki olmayınca hemen doktora git tedavi olan diyen de, şuan doktor şunu şunu diyor dememe rağmen ıstarla doktoru dineme diyen de bu platformdaki bazı üyeler. Benim lafım onlara. Herkes üstüne alınmasın yani bir sürü aklı başında insan da var yorum yapan

Ama şöyle bi şey var ben 3 ayrı doktor gezdim 3 ü de aynı şeyleri söyledi. Ben tek doktora asla bağlı kalmam . Ama hepsi öyle söylütorsa bence vardır bir bildikleri ?

Ama şöyle bi şey var ben 3 ayrı doktor gezdim 3 ü de aynı şeyleri söyledi. Ben tek doktora asla bağlı kalmam . Ama hepsi öyle söylütorsa bence vardır bir bildikleri ?
Sizi insan yerine koyup cevap veriyorlar siz cevabı beğenmediğiniz için cahil cühela diye hakaret etmek için mi buradasınız? Kusura bakmayın da böyle genelleme yaparak konuşamazsınız

Doktordan met alamadığım cevaplarla ilgisi yok ki . Ben burda dertleşmek için konu açtım onu da belirttim . Evet hsg çektirmeliyim sorum hatalı oldu kesinlşkle sormamalıydım . Çünkü üç fwrkşı doktor aynı şeyi söylerken ben yıllarca okumuş 3 doktorun aynı görüşüne mi katılayım yoksa başkalarına mı? Mantığımda doktordan yana olduğu için zaten bunca arkadaşa sabırla cevao verdim. Yoksa bende doktora taş atat arkadaşlara katılırdım . Benim de mantığım doktordan yana . Ben 4-5 ay donra hsg çektirdiğimde ne kaybedeceğim mesela ? 4-5 ay da sürem mi dolacak ? En azından doktorun da kastettiği gibi bir süre doktor hastaneden uzaklaşım psikolojimi stresimi tamir etmiş olacsğım çocuk olmasa hile kar ım bu olcak . Ama doktor hastaneden uzaklaşmak yetmez bu platformdan uzaklaşmak en büyük çözümüm olcak.

Bildikleri varsa sizin burda ne işiniz var
Danışmak ayrı bir şey, dertleşmek ayrı bir şey . Aynı sorunu yaşayan insanlwrdan güzel şeyler duymak ayrı bir şey . Bu platform yn amacı doktorculuk değil. Kimseue de hakaret etmiyorum. Cehalet keliöesi hakaret içeren bir keliöe değil. Tıp konusunda bende cahilim örneğin çünlü p alada herhangi hir eğitimim yok . Ama kalkıp 30 sene işin içinde olan insanlara bışver sen dinleme demekte cehalettir . Aksini inkar edemezsiniz

Sizi insan yerine koyup cevap veriyorlar siz cevabı beğenmediğiniz için cahil cühela diye hakaret etmek için mi buradasınız? Kusura bakmayın da böyle genelleme yaparak konuşamazsınız
Bu platformda konu açmak dışında yüzlerce konu da okudum yorum da okudum. Boşanma konularından tutun depresyon konularına kadar . Her ne kadar yarısı çok sapöıklı yorum içerse de yarısı da o kadar sağlıksız yorum oluytoki. Benim kast ettiğim tamamen onlar . Bir kez eşiyle tartıştı diye çabuk boşan naraları atan insanlarda gördüm , 1 ayda çocupu olmwyan insana kısır muamelesi edip tedavi ol diyenlerde okudum. Benim yorumum öyle insanlara . Genelleme yok

Kimse sizi burada alttan almak zorunda değil.Fikrinizin uymadığı insanlara cahil cühala demeniz doğru değil.

Sağolun ancak yaşayan bilir
Burcu bu süreç seni yıprattı aslında arkadaşlar kötü birşey demiyor her doktor hsg önermiyor önce takip ve tedavi yoluna gidiyorlar. Şöyle düşün eğer tüplerinde sorun varsa alacağın tedavi boşa olacak. 6 ay da tedavi görsen boşuna zaman kaybetmiş olacaksın. Bana da hiçbir doktorum hsg önermedi bu süreçte hormon tahlillerim ve ultrasondan dolayı gerek görmediler fakat ben kendim çektirmek istiyorum deyince doktorum o zaman 1 ay daha dene dedi. Şimdi hsg çektiricem 1 ay sonra. Sen de deneyebilirsin bunu. Hem zaman kaybetmemiş olursun hem de bi sorun varsa erken teşhis edilmiş olur.

Zaten hsg olmadan doktor tedaviye başlayalım demedi ki. 3-5 ay daha dene kafanı boşalt stresini azalt uzak dur her şeyden dedi . Sonra olmazsa hsg çekelim , onun somrasımda tedavi dedi . Yani önce tedavi tabiki olmaz . 3-5 ay bekleyerek ne kaybedebilirim ki diyorum bende? Doktorlar öyle diyorsa illaki bi bildikleri bi tecrübeleri vardır diyorum sadece . Doktoru dinlemenin ve doktoru mantıklı bulmanın nesi yanloş ben onu anlamadım. Bana da mantıklı geldi yani . Neticede bir sğrü insanın 9. Ay 10. Ay 12. Ay çocupu olmuş. Az uz da değil belki haöile kalan kadınların yarısı. Ha illa benimde olcak demiyorum ama bekleuerek bi şey de kaybetmem , en kötü uzak durduğum için stresimi psikolojimi düzeltirim belki. Ama beklemenin bir zararı olmaz. Doktorda söylüyoesa tecrübeli insan bi bildiği vardır

Tabiki beklemek istiyorsan bekleyebilirsin hiçbir zararı yok belki tamamen o süreçte kafandan atacaksın o anda olacak bilemeyiz. Kendi kararın. Stresten uzak durmakta etkiliyor.

Tabiki beklemek istiyorsan bekleyebilirsin hiçbir zararı yok belki tamamen o süreçte kafandan atacaksın o anda olacak bilemeyiz. Kendi kararın. Stresten uzak durmakta etkiliyor.
Teşekkür ederim yorumunuz için. Benim en yakın 2 arkadaşımda yaşadığı için ben böyle düşğnüyorum belki bilmiyorum . 2 si de benim gibi erkenden tedavi yollarına tahlillere vs giriştiker henüz 15. Ayları dolduğunda hsg, yumurta çatlatma, aşılama hepsini denemişlerdi . Ve tüp bebeğe başlicaz derken kendiliğinden gebe kaldılar . Yani onca ay çektikleri stres sıkıntı yanlarına kar kaldı. O kadar hıxlı hareket etmek yerine o süreçte dümdüz bekleselerde zatem olacakmış . Çok faxla yıprandılar v enu yanlarına kar kaldı. Dakat herkeste elbette böyle olcak diye bi şey yok ama bu da bi ihtimal ve o ihtimali yaşamaktansa bi süre akşına bırakıp hiçbir eşy yapmadan denemenin hiçbir zararı yok . Yıpratıcı yorucu süreçlere girişilecekse de belli bir süre sonra girişmek daha iyidir . Yaş çok çok büyğm değilse kaybedilecek bir şey de yok .

Doktor bana hsg önermiyorum şuan diyişini de şöyle açıkladı , ilk 6 ay çocuk olma ihtimali %60, sonraki 6 ay çocuk olma ihtimali %40 . Yani senin hala %40 şansın var . Ve hsg çektirdiğin ay korunmanı isteyeceğim dedi , 1 ay korunmuş olacaksın ve o 1 ay senin %40 şansını engellemiş olacak. İlk 1 sene her ay bizim için çok kıymetli dedi, 1 ay ı bile korunmayla geçirmeni istemiyorum dedi. İlk bir senenin her bir ay ını değerlendirmeni istiyorum dedi. 1 seneden donra o %40 oran düşer epey düşer dedi, o zaman 1 ay ını korunarak harcayabiliriz dedi . Ama ilk senede yer alan 1 ay ını korumayla harcamalayalım dedi . Onun dışında da çok erken doktor tahlil işlerine giriştin bari bir süre uzak kal stresini yönet dedi.

33 yaş benim de, sürecimiz aynı. Ben 1 seneyi bekledim işlemler için artık 1 sene oldu. Ama bence 6 ay erken biraz daha deneyin 1 seneyi geçerse de alternatif yönlere kayarsın. Ben bir şeyi merak ediyorum yumurtlama çatlama problemi yoksa da aşılamadan önceki süreç olan çatlatma iğnesini yine de önerdi mi doktorun?

Kadınlarda tüplerim tıkanık olma ihtimsli %1 dedi, %1 ihtimal için %40 gebe kalma ihtimslini harcama dedi . 1 seneden sonra harcayabiliriz dedi. Ve doktorun bu anlatışı gerçekten bana öamtıklı geldi

Bu arada bana da hsg önermedi her şey normal görünüyor şuan hsg ye gerek yok. 2-3 ay sonra çekeriz dedi. Ki benim 1 sene oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…