7. Ayda da olmadı…

Biz tam bir sene korunmadık ve ne bir takviye ne bir yöntem hiçbir şey de denemedik sadece rahim filmi hariç kontrollerimizi yaptırıp akışına bıraktık. 34 yaşındayım bu arada yani genç taze değilim sizden yaşça büyüğüm onu eklemek isterim :) Eşim 1 sene olunca gidelim tüp bebek yaptıralım benim yaşım geçiyor dedi, asla istemiyordum o iğneler, hormonlar, tedaviler vs uğraşmayı. Tam da o ay hamile kalmışım şimdi 25 haftalık üçüz bekliyorum Allah nasip ederse :)

Demem o ki stres olmayın, gençsiniz daha yeni deniyorsunuz, bence biraz daha kafaya takmadan çok da uğraşmadan hayatın normal akışında denemeye devam edin. Sağlıklı beslenebilir, egzersiz yapabilir, meditasyon, nefes egzersizi vb stres azaltıcı metodları hayatınıza katabilirsiniz. En azından 1 sene dolsun, olmazsa zaten doktor doktor geziliyor sonunda.

Biz tam bir sene korunmadık ve ne bir takviye ne bir yöntem hiçbir şey de denemedik sadece rahim filmi hariç kontrollerimizi yaptırıp akışına bıraktık. 34 yaşındayım bu arada yani genç taze değilim sizden yaşça büyüğüm onu eklemek isterim :) Eşim 1 sene olunca gidelim tüp bebek yaptıralım benim yaşım geçiyor dedi, asla istemiyordum o iğneler, hormonlar, tedaviler vs uğraşmayı. Tam da o ay hamile kalmışım şimdi 25 haftalık üçüz bekliyorum Allah nasip ederse :)

Demem o ki stres olmayın, gençsiniz daha yeni deniyorsunuz, bence biraz daha kafaya takmadan çok da uğraşmadan hayatın normal akışında denemeye devam edin. Sağlıklı beslenebilir, egzersiz yapabilir, meditasyon, nefes egzersizi vb stres azaltıcı metodları hayatınıza katabilirsiniz. En azından 1 sene dolsun, olmazsa zaten doktor doktor geziliyor sonunda.
Maşallah ya sağlıkla alın kucağınıza 🥰

Buranın “cahil cühela insanlarla dolu olduğunu” düşünüyorsanız neden çok fazla konu açıp bu şekilde düşündüğünüz insanlardan yorum bekliyorsunuz ? Evhamlı ve fevri bir yapınız olduğunu düşünüyorum.Yorumlardan bu kadar olumsuz anlamda etkileniyorsanız ,tabiki kapatmanız sizin için doğru olacaktır.
Ay gercekten hayretler içindeyim. Bu arkadas cıdden sıkıntılı bende onu vajınusmustan bılıyorum ve herkesın onun vajınusmusu yenmesı ıcın ne kadar destek olduguna ben sahıdım. Bu nankorlukten baska bısey degıl. Bız herseyden once kadınız ve bırbımızın en buyuk destekcısı olmalıyız. Ben emınım vajınusmus topıgındekı gıbı gebe kalırsa sızın yuzunuzden gebe kalamamısım dıcek bır ınsan. Insallah gebe kalırsın bu arada allah her kadına nasıp etsın bu mucızeyı ama ınsan olmayı oncelıkle….

Ben doktorlara güvendim 1 sene hatta 2 sene normal dediler eve yolladilar sürekli. Bende ve eşimde sorun bulamadilar. Adetlerim 28-30 günde bi, 12-14 gün yumurtam catlar düzenli. En son artik 1bucuk seneyi görünce ve hala gebe kalamayınca özele gittim HSG cektirdim. Sonuc, 2 tüp kapali ve bebegin yerlesecegi yerde polip var. Hsg ile tüpler acildi ve 2 gün sonrasi Histeroskopi oldum polipler alindi. Şuan üzerinden 1 ay gecti. Insallah artik bu ay görürüm artik pozitifi beklemedeyim...
Aynı durumdayız. Hsgde tüpler sıkıntılı. Hormonlar iyi adet düzenli. Haftaya polip histeroskopi olacagım. Doktorunjz kim acaba ne zaman doğal yolla denemeyi önerdi operssyondan sonra

Aynı durumdayız. Hsgde tüpler sıkıntılı. Hormonlar iyi adet düzenli. Haftaya polip histeroskopi olacagım. Doktorunjz kim acaba ne zaman doğal yolla denemeyi önerdi operssyondan sonra
Bazısı diyorki polip yaraları iyileşmeden 2 ay yani öncesinde hamile kalmayın tutmaz düşer kafamı karıştırdı bu durjm

Arkadaşlar ben çok bıktım. Ocak ayından beri gebe kalmam için çabalıyorum. Eşimde de bende de sorun yok.
Yaş 31,5 artık 32 e doğru yol aldım.
Doktor artık size yapılcak test kalmadı son olarak rahim filmi kaldı omu da şuan önermiyorum biraz daha deneyin dedi. Ama isterseniz de çektirebiliriz dedi.
Rahim filmi çekilcekmiç yine olmazsa çatlatma, çatlatma olmazsa aşılama, aşılama olmazsa tüp bebek. Süreç bu şekilde ilerliyormuş.
Ama bunlara psikolojikmen asla hazır değilim. Bir taraftan yaş gidiyor, bir taraftan tedavi istemiyorum.
Biliyorum yıllardır uğraşanlar var diyeceksiniz , haklısınız ama benimde yıllarca uğraşıp uğraşmayağım meçhul. Tamamen belirsiz .
Benim yermde olsaydınız ne yapardınız? Rahim film i için bir kaç ay daha bekleueyim mi? Doktora hastaneye gitmek beni daha fazla gerip üzüyor o sebepten en azından 3-4 ay daha gitmemeyi düşünüyorum. Ama ni taraftan da yaş gidiyor diyorum eğer olacağı olsaydı şimdiye olmış olurdu kendi kendine belli ki olmjyor diyorum. Bi taraftan da nice insanın 7. Aydan sonra olmuştur diye ümitleniyorum .
hem akıl almak için hem dertleşmek için yazdım kızlar. Çift çizgiyi görmek için nelerimi vermezdim ki. Her regl dönemi aynı üzüntü aynı duygusallık. Yıllardan beri içimde hir çocuk sevdası var öyle laf olsun diye değil gerçekten içten hep bir evlat büyütmek istemişimdir . Ona şarkılar söylemek, iyiliği öğretmek , doğruluğu dürüstlüğü öğretmek, birlikte oyunlar oynayıp eğöenmek. Ben zaten çocuk gibiyim oyun oynamwktan , eğlenmekten, oyuncaktan zevk alan biriyimZ bunları evladımla yapmayı o kadwr istedim ki.
Galiba bir şeyi çok istememek lazım .
Nasip diyorum , zamanı değildir diyorum, belki kısmetimizde yoktur diyorum, hayırlısı böyledir diyorum sma içimde engel olamadığım bir üzüntü var . Her ay bu kez regl dönemi üzülmeyeceğim diyorum ama her seferinde de gözyaşlarım dakikalarcs durmuyor.
Kusura bakmayın sizleri de üzdüysem..
Merhaba amh testi yaptırdınız mı hic? Eğer yaptırmadıysanız doktorunuza söyleyip yaptırın kandan bakılan bir sey bu , eğer düşük çıkarsa direkt tüp bebeğe bile yönlendiriyorlar endişelerinizi anlayabiliyorum fakat sizi sizden daha iyi kimse düşünemez amh yumurta rezervinizin ne durumda olduğunu söylüyor Allah korusun düşük çıkması durumunda her sey hızlandırılıyor

Merhaba. Benim doktorum Kayseride (Ahmet Emin Mutlu) kendisi 3 hafta ilişki yasaği koymuştu. Adet sancilarim cok şiddetli geciyordu bu polip amaliyatindan sonra ağrim sızım kalmadı. Agri kesici aldigim halde kivranmaktan ayağa kalakmiyordum ve şimdi agri kesici almadigim halde agrim yok o derece yani. Bebek olmasada sağligimi geri kazandim bu açıdan cok mutluyum amaliyat olduguma. Bebege gelecek olursak gecen ay denedik ama olmadı yani ama bizim spermde cok iyi değil yani o yüzden bi kac ay böyle normal denemeye devam olmazsa aşilama düsünüyoruz.

X