7. Ayda da olmadı…

Tüplerin tıkalı olması da bir ihtimal tabi ama doktor ben çok sanmıyorum dedi o yüzden bekle biraz daha dedi
Doktor bunu sanmiyorum ile bilemez. Malesef ki bunu ogrenmenin tek yolu rahim filmi. Anestezili cektirirseniz cok kolay olur. Bende aylarca bekledim doktora rahim filmi icin gittim tek tüpüm kapali cikti sonra pcos oldugumu ogrendim hala tedavi surecindeyim. İnsallah bir sorun yoktur ama oldu ki var tedavide bazi kisilerde hemen sonuc vermeyebiliyor. O yuzden once rahim filminizi cekip sonra da tumurtlama takibine girip yumurtlama sureciniz saglikli geciyormu bunu ogrenip ona gore yol cizmeniz daha saglikli olacaktir.

Yumurtlamama bakıldı bir kaç ay. Sağlıklı geöiyor sağlıklı büyüyor sağlıklı çatlıyor. Pcos vs hiçbir şey yok.

Tedavide hemen sonuç vermiyordan kastınız nedir hangi tedavi? Tüp tıkalıyorsa zaten açıyorlar tedavi uzayacak bir durum yok. Onun dışında da bir sorun yok zaten tedavi gwrektircek. Sadexe olmazsa tüp bebek denemesi yapcaz onun için de şuan çok erken

Şöyle ki, kapali tuplerin hepsi aciliyor diye kesin bir durum soz konusu degil. Tüp bebekten once uygulanan tedaviler var sebepsiz infertilite de uygulanan tedavilerde ayni şekilde. Oncelikle hap ve catlatma iğnesi denerler ya da yumurtanizin catlamasinda sorun yoksa dogal yoldan catlama beklenir olmazsa asilama vs en son tup bebek denenir direkt tup bebek diyen doktorlardan zaten uzak durmalisiniz. Aşama aşama ilerler bu surecte tedaviler. Sebepsiz olusmayan gebeliklerde de bu tip tedavilerin uygulanmasinda sakinca yoktur illa ki bir sorununuz olmasina gerek yok. Yumurtlama takibiniz yapildi mi sizin?

Ben doktorlara güvendim 1 sene hatta 2 sene normal dediler eve yolladilar sürekli. Bende ve eşimde sorun bulamadilar. Adetlerim 28-30 günde bi, 12-14 gün yumurtam catlar düzenli. En son artik 1bucuk seneyi görünce ve hala gebe kalamayınca özele gittim HSG cektirdim. Sonuc, 2 tüp kapali ve bebegin yerlesecegi yerde polip var. Hsg ile tüpler acildi ve 2 gün sonrasi Histeroskopi oldum polipler alindi. Şuan üzerinden 1 ay gecti. Insallah artik bu ay görürüm artik pozitifi beklemedeyim...

Benim mesela tek tüpüm kapali cikti hsg ile de acilmadi ameliyatida doktorlar önermedi cunku tek tup ile de gebe kalabilecgimi onemli olan saglikli yumurtanin oluşup catlamasi oldugunu soylediler. Yukarda yazan arkadaşin acilmiş mesela bu tip durumlar kisiden kisiye farklilik göstermektedir. Bu sebeple herkesin tedavi sureci ve süresi birbirinden farkli. Benim arkadasim mesela hic bir sorun yok 2 yildir hamile kalamiyor. 2 aşılama oldu malesef basarisiz oldu gibi

Yani sureci doktorunuzla birlikte kendinizi iyi hissedecek şekilde kendiniz belirlersiniz. Umarim kisa zamanda güzel haberler alırsınız. Saglikli günler

Stres olabilir gercekten veya tupleriniz tikali olabilir, gozunuzun korkmasini cok iyi anliyorum fakat bu sekilde her ay hayalkirikligi yasamak da cok yipraticidir eminim. Genel anestezi artik cok gelisti, kesildigi an kolaylikla uyaniyorsunuz. Hazir hissetmeniz ve doktorunuzun onerisi en onemlisi tabii.
Bunun yaninda beslenme cok onemli q10, omega 3, d vitamini gibi cok onemli takviyeler var. d vitamini dusuk diye gebe kalamamak bile bir ihtimal, kan degerlerinizi olcturebilirsiniz

Doktor bana da gerek yok dedi temiz rahmin dedi dinlemedim gittim çekildim sonuç rahim ağzına kadar polip doluymuş o yüzden bebek tutunamıyormuş ayrıca tüplerim de tıkalıymış :) yani çok da güvenmeyin doktorunuza

Canım benim de öyle oldu bıraktım vallahi kendi halıne ısteksızleştim zaten ama şunu bıkıyorum ki cinselliği bebek için değil isteyerek yaşadığında tutuyor . Ama benim dış gebelık oldu sol tüpüm alındı aralıkta korundum bu ay korunmayı bıraktım ama çocuk yapmak için değildi sadece yumurtlama zamanı girmem ilişkiye dedim ki ne goreyım dün çift çizgi bugün çift çizgi 2 yıl olcak düşün yanı ama aralıktan bu yana korkudan korunuyordum . Kpss surecımde var şu an atamalar falan hiç düşünmüyordum hatta sana resmını atayım kan vermeye gidicem yarın var mı yok mu bilmiyorum

Reglıme 2 gün var siz ce gebelık varımdır ? 3 gün önce kan negatif idi testler de negatif ti

Eklentiler

• IMG_9308.jpeg
    45,7 KB · Görüntüleme: 32
  • 48139A11-5061-4D9F-AEA2-06BF662C6C06.jpeg
    43,7 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_9308.jpeg
    45,7 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_9286.jpeg
    52,3 KB · Görüntüleme: 32
Reglime 2 gün var siz ce gebelık gözüküyor mu ? 3 gün önce kan 1.20 idi çünkü anlam veremedim bugün 4 test yaptım 4 de böyle ilk 1-2 dk üçünde gördüm sonra netleşti bi tık

Eklentiler

• IMG_9308.jpeg
    45,7 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_9286.jpeg
    52,3 KB · Görüntüleme: 28
Bakıldı her şeye . Aslında korktupum bir durum yok sadexe doktor şuan önermiyorum yaptırmanı dediği için
Yaptırmıyorum vardıe bir bildiği diye

Yok zaten olmazsa çektireceğiz hiç çektirmeyelim demedi ki . En azından 10 ay falan dolsun dedi herkesin 5-6 ayda çocuğu olcak diye hi şey yok dedi tonla insanın 10 ay 12 ay içinde oluyor o yüzden önermiyorum dedi

Canım merhaba,öncelikle yasında bısey yok ben 34 yasındayım.ılk oncelık rahım fılmı cekılmelısın,eger bır sorun cıkmazsa rahım fılmınde kendıne bır bucuk ıkı yıl zaman ver,ilaçlara baslatma vucudunu.Allah en guzel zamanda verıyor bence ve bebıs gelecegı zamanı ıyı bılıyor.benım bır bucuk yılın sonunda oldu esımdede bendede hıcbırsorun yoktu,rahım fılmı cekılmıstım ama ben,hatta yenıden cekılcektım kii o ay Allaha şükğr hamıle oldugumu ogrendım.Boyle uzulursen kendını zora sokarsın olmasını zorlastırırsın akışa bırakmaya calıs kendını,ovulasyon gunlerını degerlendır ama sonrasında dusunme.söylemesi kolay sanma bu yollardan gectım bende,ama ben kendımı servest bıraktıgım zamanda geldı stres olmasını emgellıyor,kesınlıkle kafandan bu dusuncelerı atmalısın.en kısa zamanda guzel mucıze haberını alırsın ınsallah sende

Sağolun çol güzel bir yorum yapmışsınız . Bende sizin gibi düşünüyorum . Bu kadar denemeyle hemen vücuduma ilaçlar yüklensin istemiyorum çatlaymafır aşılamadır heosi vücutta kist yapıyor hormon dengesini bızuyor. 7 ayda hemen bulaşmak istemiyorum. Olacağı varsa da o ilaçlar zarar verir diye korkuyorum. Rahim filmini yaz hittikten sonra çektireceğim sonra dediğiniz gibi bir sene akışına bırakacağım

Yaşın çok büyük değil ama küçükte değil. Rahim filmini çektirip bi kaç ay daha bekle. Bende hiç bir işe yaramadı ama, hamile kalanda çok belki sendede işe yarar. Tedaviye başlamak için psikolojinin hazır olması çok önemli. Kendini hazır hissedince başlarsın. İnşallah gerek kalmaz

Tedavilerde bir dürü ilaç vs yükleniyor vücuda . Hsg çektiririm fakat tedavi için en az 1 sene daha beklerim . Çünkü 7 ayda olmaması doğal yoldan olmayacağı anlamına gelmiyormuş gayet normalmiş. Tedavi ile vücuduma ilaçlar yükleyip sorunsuz olan hormon değerlerimi bozmak iwtemiyorum vücudumda kist oluşsun istemiyorum. Bir çok arkadaşım tedaviye başladı sonra kistiydi hormonuydu allak bullak oldular ne zamanki tedaviyi bırakıp akışına bıraktılar o zaman gebe kaldılar . Ben demiyorum ki tedavi kötü bi şeydir ama tedaviye başkamak için 7 ay 10 ay yeterli bir süre değil bence . Bu benim fikrim tabi . 33 yaşıma kadar kendiliğinden olmazsa 33 te tedaviye başlarım artık bir iki aşılama sonrası direkt tüp e yönelirm bemce o tedaviler içinde 33 geç bir yaş değildir . 33 e kadar kendiliğinden olma ihtimali de yüksek neticede doktorlar hiçbir sorun yok diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…