64 gündür bitmeyen adet kanaması

Çok çok haklısınız. Gerçekten böyle yaşanmaz, benim bir şeyler yapmam lazım bu konuda. Boşvermeyip doğru düzgün bir çözüm bulmam gerekiyor.

Fakülteye git cnm normal dışı 64 gün çok uzun bir süre başka hastanelerle uğraşma inşallah iyi sonuçlar alırsın geçmiş olsun proflar özel muayne ediyor daha çok ilgilenirler

Fakülteye git cnm normal dışı 64 gün çok uzun bir süre başka hastanelerle uğraşma inşallah iyi sonuçlar alırsın geçmiş olsun proflar özel muayne ediyor daha çok ilgilenirler
Çok çok teşekkür ederim. Haklısınız. Fakülte hastanesine gitmek bence de mantıklı bir fikir. Derdimi paylaşıp bir sürü kişiden cevap alınca kendimi daha iyi hissetmeye başladım, ferahladım. Herkese teşekkür ederim

Bir doktor bunu nasıl normal görür hayret verici, başlarından savmışlar diyeceğim neredeyse, doğum kontrol hapıyla falan kontrol altına almayı deneyen de mi olmadı. Yaşanmaz öyle, yarın öbür gün evleneceksin en basitinden çocuk sahibi olmaya bile izin vermeyecek neredeyse.
Allah yardımcın olsun, arkadaşların dediği gibi fakülte hastanelerine başvur bence de.

Çok çok haklısınız. Gerçekten böyle yaşanmaz, benim bir şeyler yapmam lazım bu konuda. Boşvermeyip doğru düzgün bir çözüm bulmam gerekiyor.

bekar olduğun için önemsememiş doğru düzgün muayene bile etmemiş olabilirler.
Nedense böyle bir algı var. ilgi alanlarına girmiyorsun doğum yapma potansiyelin yoksa. Bekarken ben de çok uğraştım. Yumurtalık rezervlerime baktırmak istiyorum demiştim bir kez evli değilsin ki dedi adam bana. Sanane bundan yani dimi.smear aldırmak istesen gerek görmüyorum der.
Gebe muayenesinden kafasını kaldırıp da üremeyen hastanın sorunlarına bakmazlar. Bir gebe olarak söylüyorum doktorlar 180derece değişti.
o sebeple sen üstünde dur konunun.

Gerçekten haklı olabilirsiniz. Sanki bekarların çok da büyük sorunları olamazmış, biz yalnızca ufak tefek düzensizlikler yaşayan ergenlermişiz gibi davranabiliyorlar. Jinekolojik problemler yalnızca işin içinde hamilelik vs. olduğunda öneme binmiyor. Tek olayları, tek var olma sebepleri hamile kalmak değil üreme organlarının. Diğer tüm organlar gibi onlar da bizim organımız ve her koşulda sağlıklı olmaları lazım. Haklısınız, konunun üstünde durucam ben mutlaka.

Eğer sadece kadın hastalıkları bölümüne gidiyorsanız ve her şeyi kontrol edip bir sorun bulamadılarsa, ben birde endokrinoloji bölümüne gitmenizi tavsiye ederim. Bende 1-2 sene önce yaklaşık 10 ay kesintisiz regl olmuştum, kadın hastalıklarında hiç birşey bulamayıp ya doğum kontrol hapı yada regli kesecek ilaç verirlerdi. Ama en sonunda bir doktor tahlillerle insülin değerimin yüksek olduğunu, kadın hastalıkları ile alakalı bir sorun olmadığını sorunun bundan kaynaklanabileceğini söyleyerek endokrinolojiye yönlendirdi. O sayede tedaviye başladığımda düzelmişti

Başlarından savdılar deyip suç atmak istemiyorum gittiğim hiçbir doktor için. Böyle olacağı varmış. Umarım bundan sonra şansım iyi gider de sorunumu çözüme kavuşturacak birilerini bulurum. Hiç doğum kontrol hapı yazan olmadı, yalnızca adeti kesmek için ilaç yazdılar bu zamana kadar. Çok teşekkür ederim ayrıca.

10 ay mı yok artık. Gerçekten şu an 64 gün o kadar küçük, minik, sevimli geldi ki bana. Şu an hem şaşkınım hem de benzer bir problem yaşayıp kurtulmuş birini gördüğüm için çok mutluyum. Ben hiç 10 ay kadar fantastik süreleri görmesem de kendimi gördüm bu hikayede. Tam olarak aynı durum, hiçbir sorunumun olmadığını söyleyip her defasında geçici çözümler öneriyorlar. Sorun tamamen insülinle mi alakaliymis yoksa endokrinolojiye gidince farklı bir sonuca mı vardılar, detaylı anlatabilir misiniz

Sende büyük ihtimal miyom var durumun varsa iyi özel bir doktora görün devlettekiler pek iyi bakmıyor canım

Reglim bitmediği için bu 10 ay içerisinde neredeyse 6 ayrı doktora gittim diyebilirim. Bu kadar uzun sürme sebebi ise genelde test yaptırıp süreci beklemekten ötürü uzamak zorunda kaldı biraz. En son bir ermeni hastanesine gittim oradaki kadın hastalıkları doktoru tahlil yaptı baya detaylı, orada insülin değerimin çok yüksek olduğunu gördü. Aynı doktora bir kaç kez gittiğim için artık herşeyi çok net biliyordu ve biraz detaycı bir doktordu bişeyin yok al bu ilacı kullan diyen biri olmadı aksine hiç ilaç vs vermedi bulana dek. En son ise yumurtalıklarında vs sorun yok, tahlillerde de hormonal bir problem yok ancak insülin değerin yüksek bundan kaynaklanıyor olabilir endokrinoloji bölümüne gitmeni tavsiye ederim dedi.

Özel bir hastanede buldum iyi bir doktor ve ona gittim o da bi ilaç verip bi gün kullanıp sonra tahlil yaptırdı vs o da aynı teşhisi koydu insülin direncinden kaynaklanıyor dedi. Ona da anlattım herşeyi kadın hastalıklarında sorun çıkmadı ama reglim bitmiyor diye. Sonrasında ilaç verdi ama hemen düzelmeyecektir biraz düzene girmesi lazım aynı zamanda kilo vermen lazım demişti. Öyle öyle geçti ama sonradan yine biraz kilo aldım ve ilacı bıraktım pandemi vs sebebiyle gidemiyorum. Şuanda tam tersine çok zor regl olmaya başladım.

Ya yazık sana delimisin o kadar kan nasıl yaşıyorsun sen ruhsal çöküntü yaşarsın Allah korusun hemen git 3 e 5 e bakma sağlık bu
Hakikaten ruhsal çöküntü yaşıyorum. Bugün kederlenip adetime ağladım, dışarıdan bakan biri baya gülerdi o halime. Kesinlikle bir çözüm bulmam lazım, mantıklı bir durum değil bu. Haklısınız.

Hangi şehirde yaşıyorsun?
Birde sadece karından ultrasonmu yapıldı, tahlillerin yapıldımı?

10 ay aşırı uzun ya. Bence çok büyük bir başarı akıl sağlığını kaybetmemek o kadar sürede. Ben 64 günde bunalıma girdim. Çok sevindim düzelmesine. İnşallah şu anki sıkıntı da hemen çözülür, ilaçları düzenli olarak kullanmak gerek. Şu an yapmam gereken iyi bir kadın doğum doktoru bulup sonra da benzer bir durumum varsa endokrinolojiye gitmek sanırım.

İstanbul'da yaşıyorum. Evet, karından ultrason yaptılar. 3-4 kez yaptırmış olmam lazım bu zamana kadar. Tahlillerim de yapıldı. Başka bir şey yaptırmadım.
Bence hemen çapaya gitmelisin özel hastaneleri boşver, çapada sorunu bulana kadar uğraşıyorlar, rahimi daha yakından görmek için farklı bir yöntemleri var hiç bekleme acilden bile alırlar seni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…