64 gündür bitmeyen adet kanaması

californiadreamin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2021
22
6
22
Başlıktan da anlaşılabileceği gibi adet kanamam 64 gündür aralıksız devam ediyor ve bu durum beni çıldırtma noktasına getirmek üzere. Böyle bir şeye sebep olabilecek hiçbir sıkıntım yok, hiçbir sebebi ve çözümü yok. Ruhsal olarak çökmüş vaziyetteyim. Defalarca doktora gittim ama hiçbir şey yok, hiçbir çözüm yok. Sadece derdimi paylaşmak istedim dostlar, artık sorunumun çözüleceğine dair umudum yok. Benzer şeyler yaşayan birileri varsa dayanışırız diye düşündüm.

Bir sorun var. Olmaması imkansız. 2 ay adet kanaması mı olur. Daha iyi bir doktora gidin.
Benim de aklım pek almıyor ama umudumu kestim artık. Kaderim buymuş diyorum artık. 5 farklı doktora gittim aynı sorun için. Eğer herkese göre hiçbir sorunum yoksa demek ki yoktur, ne bileyim. Öncekiler de hep 30-40 gün sürüyordu. Çok uzun sürmesine alışkınım ben ama bu seferki gerçekten ağır geldi. Az önce doktordan döndüm, hiçbir sorunum olmadığını bir kez daha öğrenmiş oldum.

Peki doktorlar buna nasıl bir açıklama getiriyor? Yapınız böyle mi diyorlar? Evli misiniz?

Annemde aynı şekildeydi.
Doktor menapoz başlangıcı demişti

Peki doktorlar buna nasıl bir açıklama getiriyor? Yapınız böyle mi diyorlar? Evli misiniz?
Evli değilim, 19 yaşındayım. 13-14 yaşlarımdan beri aynı sorunu yaşıyorum. Doktorlar aslında her zaman ilgili davrandılar, kimseye ilgisiz falan demeyeyim ama hiçbir sebep olmayınca doğal olarak yapılabilecek bir şey de olmuyor. Adeti kesmek için ilaç falan yazıyorlar. En son gittiğim doktor da ilaçla kesebilecegimi söyledi.

sebepsiz diye bir şey olur mu hiç? Eğitim araştırma hastanesine gittiniz mi hiç? Çözene kadar bırakmamaları lazım. Biyopsi yapıldı mı?

O kadar gun kanamaya bütün kan,vitamin değerleriniz vs hic etkilenmiyor mu? Benim 6 günde bütün enerjim gidiyor resmen

Doğum yaptıktan sonra herşey normal şeklinde ilerlemişti benim 40 çıktı kanamam bitti 3 ayda tekrar adet oldum normal şekilde 4.ay geldi ama ne gelmek 5 ay boyunca kesintisiz diyebilecek kadar geldi psikolojik olarak bitik haldeydim gitmedigim Dr icmedigim ilaç kalmadı kadin doğum hapları otlar çöpler bitmiyor ama hiç bir şekilde bi gün evde bayilmaya ramak kala teyzem bı Dr a götürdü özel muayene si olan bı yer kürtaj yapmamız lazım dedi temizleme amaçlı o günden sonra 3 gün daha kanamam oldu sonra aylık düzene girdi hiç de ara kanama yaşamadım ben kürtajla kurtuldum yani

Çok ilginç ya. Kanamanız olmayan gün sayısı ne kadar? Hayat kalitesini düşürür bu durum. Umarım bunu çözebilecek bir doktor bulursunuz.

sebepsiz diye bir şey olur mu hiç? Eğitim araştırma hastanesine gittiniz mi hiç? Çözene kadar bırakmamaları lazım. Biyopsi yapıldı mı?
Ben olayı tamamen kabullendiğimden dolayı hiçbir çözüme ulaşmadan boynum bükük eve dönmeye çok alışkındım. Eğitim araştırma hastanesine gittim aslında ama acaba fakülte hastanesine gitsem daha mı iyi olur diye düşünüyorum şu an. Biyopsi falan yaptırmadım hiç.

O kadar gun kanamaya bütün kan,vitamin değerleriniz vs hic etkilenmiyor mu? Benim 6 günde bütün enerjim gidiyor resmen
Etkileniyor. Çok ağır kansızlığım var zaten, kaybettiğim her damla kanın ardından hüzünle bakıyorum Hali hazırda kansızlık için ilaç kullanıyorum, kullanmasam bir yerlerde bayılıp kalicagimdan şüphem yok.

Çok çok geçmiş olsun, kurtulmaniza çok sevindim. İnşAllah bir daha hiç böyle bir durum yaşamazsınız. Benim hiç doğum yapma gibi bir durumum olmadı, hamilelikte ve sonrasında böyle şeyler yaşayanlar varmış ama bende böyle bir durum yok. Galiba rahim duvarı kazıma gibi bir şeyler yapıyorlarmış, öyle bir şey miydi size yapılan

Çok ilginç ya. Kanamanız olmayan gün sayısı ne kadar? Hayat kalitesini düşürür bu durum. Umarım bunu çözebilecek bir doktor bulursunuz.
2019'da adet olduğum gün sayısıyla olmadığım gün sayısı hemen hemen eşitti. Yılın yarısını adet geçirmiştim. Hayat kalitemi çok fazla düşürüyor, korkunç bir şey. O kadar fazla özeniyorum ki 3-4 günde adeti biten insanlara. Kıskançlıktan çatlıyorum resmen. Ben de onlardan biri olmak istiyorum :'( Çok teşekkür ederim ayrıca, umarım bulurum

Çok sağolun aynen kazıma yapıp tüm kanama alanını temizliyor bide parça da alıp göndermişti temiz geldi şükür umarım sizde biran önce kurtulursunuz ihmal etmeyin ama

sakın kabullenmeyin böyle bir şeyi vücut mahvolur bu kadar kanamaya dayanılır mı? Gidin evet üniversite hastanesine de gidin. Hatta üniversite hastanesinde ücretli prof muayenesine girin. Yaşadığınız çok büyük bir problem kabullenecek bir şey değil gerçekten.

Çok sağolun aynen kazıma yapıp tüm kanama alanını temizliyor bide parça da alıp göndermişti temiz geldi şükür umarım sizde biran önce kurtulursunuz ihmal etmeyin ama
Rahim duvarımda kalınlaşma gibi bir durum olsa farkederlerdi sanki ama bilemedim. Tekrardan gideceğim muhtemelen. Tavsiye için çok teşekkür ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…