60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

02.10.2018
Sabah
2 ceviz 1 wasa (bisküvi gibi yiyorum. peynir zeytin yok.)

Öğle
patlıcan yemeği, tavuklu bulgur pilavı, yoğurt

Ara Öğün
nar

Akşam
mantı (kv yapmıştı kaçamadım)
yatmadan önce sirkeli su 1sb

su 1lt anca içmişimdir. çay kahve pek tüketmiyorum gün içinde
spor olarak da yürüyüş yaptık bi yarım saat kadar çok hızlı tempoda değil ama.

02.10.2018
Sabah
1 adet Haşlanmış yumurta, 1 adet salatalık, yarım domates, 5 tane zeytin, 30 gram tel peynir, 20 gram muratbey burgu peynir

Ara öğün
1 fincan türk kahvesi ve 3 adet ceviz

Öğlen yemeği
150gram etli nohut, 80 gram yogurt, 30 gram karışık turşu

Ara öğün
Maden suyu 1 şişe

Akşam
Bir kase coban salata, 5 adet köfte, 80 gram taze fasulye, 3 adet zeytinyagli yaprak sarması

Ben spor yapmıyorum arkadaşlar sadece asansor kullanmamaya çalışıyorum ve yürüme fırsatlarını degerlendiriyorum . masa başı iş yapiyorum cok hareketli bir yaşamım olduğunu soyleyemiyecegim..
Bunun haricinde her gün 2_ 2 bucuk litre su içiyorum...
Ve en onemlisi aksam 7 bucuk 8 den sonra asla birsey yemiyorum..

02.10.2018 (Bilinçli diyetimin ilk günü)

Sabah
1 dl tam buğday ekmeği, 1 kk beyaz peynir, 3 zeytin, 1 haşlanmış yumurta beyazı, domates salatalık yeşillik

Ara: 1 mandalina, yeşil çay

Öğlen
Ton balıklı salata, 1 dl tam buğday ekmeği

Ara: Şekersiz Türk kahvesi, 2 kuru kayısı

Akşam
Yarım porsiyon yağsız köfte, ayran

Yatmadan tarçınlı süt

03 10 2018
sabah peynir ekmek
öğlen yarım kara lahana çorbası yarım kaşarlı pide
akşam az erişte az yoğurtlu ıspanak
gün içinde 8 9 bardak çay 1,5 litre su
biraz sırt boyun egzersizi

bu arada cevizi biliyorum da wasa ne ola ki? :)

03 10 2018
sabah peynir ekmek

wasa ekmek yerine geçen bir atıştırmalık diyeyim. yemesi keyifli bir bisküvi gibi aslında:) eşim çok sevdi bende arada 1 tane yiyorum. markette satılıyor. marka ismi wasa.

03.10.2018
Sabah:
ceviz 1 dilim kaşar
Öğlen: yoğurt çorbası, 2 dolma
Ara: sade neskafe
Akşam: şehriye çorbası, zeytinyağlı pırasa, kıymalı börek
Spor Sonrası: Yarım Porsiyon az şekerli muhallebi

su 1lt anca içmişimdir. 1 saat aletli pilates üzerine yarım saat tempolu yürüyüş.
karbonhidratı azalma proteini artırmayı düşünüyorum. birde tibet hareketleri var o ilgimi çekti onu araştırıyorum şimdilerde. bol enerji veriyor denmesi ilgimi çekti çünkü çok ihtiyacım var:KK43:

wasa ekmek yerine geçen bir atıştırmalık diyeyim. yemesi keyifli bir bisküvi gibi aslında:) eşim çok sevdi bende arada 1 tane yiyorum. markette satılıyor. marka ismi wasa.

03.10.2018
Sabah:
ceviz 1 dilim kaşar
Öğlen: yoğurt çorbası, 2 dolma
Ara: sade neskafe
Akşam: şehriye çorbası, zeytinyağlı pırasa, kıymalı börek
Spor Sonrası: Yarım Porsiyon az şekerli muhallebi

su 1lt anca içmişimdir. 1 saat aletli pilates üzerine yarım saat tempolu yürüyüş.
karbonhidratı azalma proteini artırmayı düşünüyorum. birde tibet hareketleri var o ilgimi çekti onu araştırıyorum şimdilerde. bol enerji veriyor denmesi ilgimi çekti çünkü çok ihtiyacım var:KK43:
enerjiye hepimizin ihtiyacı var gibi görünüyor.. hareketle enerjiyi nasıl sağlıyoruz acaba ben biraz birşeyler yapıyım hiç enerjim kalmıyor gibi hissediyorum.. :))
kıymalı börek ne kadar yedin acaba? :)

03.10.2018

Sabah
Bir adet salatalik, yarım domates, 5 adet siyah zeytin, 30 gram murat bey burgu peynir, 30 gram tel peynir, 1 dilim normal beyaz ekmek, 3 adet ceviz

Ara öğün
Sade türk kahvesi

Öğle
150 gram kabak yemegi, 100 gram yogurt

Ara ogun yapmadim

Akşam
Bir kase bulgur çorbası, 100 gram tas kebabı patatesi azdı, bir yemek kaşığı pirinç pilavı, bir kase mevsim salata

Eşimin doğum günü olması sebebiyle
Üçgen bir dilim cikolatali pasta ve bolca cay ;(

Gün icinde cay artı 2~ 2 buçuk litre su içiyorum :KK66:

03 10 2018
sabah peynir ekmek

Lahana çorbası? Karadenizlimisin?
Ben karadenizliyim cok severim lahana çorbasını kase kase icip karnimi sadece onunla doyurabilirim ;D
Ama ankarada evliyim ailem samsunda oldugu ve burada lahana kulturu olmadigi icin samsuna gittikçe içebiliyorum:KK66:

03.10.2018

Sabah: 1 dl tam buğday ekmeği, 1 kk beyaz peynir 3 zeytin, 1 haş. yumurta beyazı, domates salatalık yeşillik

Ara: 1 orta boy havuç

Öğlen: 2 biber dolması, ayran

Ara: Sade Türk kahvesi, 1 dl peynirli börek, 3 kaşık kısır, 1 dl limonlu kek

Anlaşıldığı üzere ev gezmesindeydim :) Bu yüzden akşam yemeği olarak sadece 1 mandalina ve 1 bardak ayran tükettim.
Çayları şekersiz içtiğim için saymıyorum. Gün içinde 2.5 lt civarı su ve yatmadan önce 1 bardak tarçınlı süt

Lahana çorbası? Karadenizlimisin?
Ben karadenizliyim cok severim lahana çorbasını kase kase icip karnimi sadece onunla doyurabilirim ;D
Ama ankarada evliyim ailem samsunda oldugu ve burada lahana kulturu olmadigi icin samsuna gittikçe içebiliyorum:KK66:
yok canım Ankaralıyım ben ama çok severim... emekte karadeniz pidecisi gidersen yersiniz orda.. annem de öğrendi artık o da yapıyor eşi karadenizli :) turşu kavurması mısır ekmeği bayılıyorum acaba içime karadenizli mi kaçtı :))

enerjiye hepimizin ihtiyacı var gibi görünüyor.. hareketle enerjiyi nasıl sağlıyoruz acaba ben biraz birşeyler yapıyım hiç enerjim kalmıyor gibi hissediyorum.. :))
kıymalı börek ne kadar yedin acaba? :)
çok zorlayıcı hareketler değil gibi geldi ama iç enerjiyi uyandırıyormuş. kayınpederim de çok önceden denemiş o çok faydalı dedi. aynı zamanda vücuttaki işleyişi de düzene koyuyormuş. bunları yaptıktan sonra gençleştiğini söylüyorlar. değişik bir şey iyi olabilir belki dedim. kendime bi düzen kurduğum zaman onu da bi araya sıkıştırabilirim inşallah. spora başladığımdan bu yana düzen şaştı yine:)

çok zorlayıcı hareketler değil gibi geldi ama iç enerjiyi uyandırıyormuş. kayınpederim de çok önceden denemiş o çok faydalı dedi. aynı zamanda vücuttaki işleyişi de düzene koyuyormuş. bunları yaptıktan sonra gençleştiğini söylüyorlar. değişik bir şey iyi olabilir belki dedim. kendime bi düzen kurduğum zaman onu da bi araya sıkıştırabilirim inşallah. spora başladığımdan bu yana düzen şaştı yine:)
denemekte fayda var tabi.. :spor:
ama sen kıymalı börek ne kadar yedin söylemedin:):KK55:

X