60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

Merhaba kizlar
Genelde ben sabah ile ogle yemegim arasindaki ara ogunumu sade kahve icerek ogle ile aksam yemegi arasindaki ara ogunumu soda icerek geciriyorum ve su iciyorum sadece bazen suyuma sirke damlatiyorum ve odemi attigini ertesi gun tartiya ciktigimda farkediyorum ve maydonoz kuru yaptim bir kac kere o da cok guzel odem attiriyor..
Birdane sisem var hep yanimda saklıyorum boylece gunde kac litre su ictigimin takibini yapıyorum gunluk ortalama iki bucuk litre su içiyorum...
Ama cay falan icersem o su icme istegimi kesiyor icemiyorum su ... Bu sebeble cayi azalttim...

Birde su poşet caylar kanser yapiyor diyorlar o sebeple mecbur kalmadikca içmiyorum kızlar eger siz iciyorsaniz bitkisini alip direk demleyin poset cay almayin saglik acisindan...

ne sporu yapıyorsun canım. insan kendini iyi hissediyor spora gidince. bende artık düzenli spor yapanlardan oldumm da:)

bitki çayı bende bazen evde demliyorum canım istediğinden değil de ne içeçeğimi bilmediğimden bu iyidir diyip içiyorum. liptonun kış çayını almıştım geçen sene karışım aslında ama tadını sevdim. akşam uyumadan 1 bardak su içmenin faydası çokmuş aslında. sabahta limonlu su için diyorlar ama :)

tarçın karanfil genelde boğaz enfeksiyonu geçirdiğim zamanlar surahinin içine atıyorum suyun tadını güzel yapıyor karanfilinde enfeksiyona iyi geldiğini duymuştum çay olarak denemek lazım malzemem var :)

Kesinlikle çok iyi hissediyorum spor yapınca hatta gitmek için de sabırsızlanıyorum :) 1 saat zumba yarım saat de pilates yapıyoruz özellikle zumbadan çok keyif alıyorum haftada 3 gün gidiyorum 1 buçuk ay oldu başlayalı. Bacak basen bölgelerimden şikayetçiyim hiç kilo vermedim ama biraz sıkılaşma var kilo da vermem lazım ki erisinlerr bu yüzden diyete başlamaya karar verdim :)

bende haftada 2 gün 1 saat pilates yapıyorum. önümüzdeki ayda 1 veya 2 gün de spor salonuna gitmeyi düşüyorum ek olarak. bakalım artık. benimde derdim iç bacak. erimiyorlar. her yerden kilo veriorum onlardan hiç bi tepki yok:)

günaydın hanımlar bugün hepimiz için güzel geçsin.
bugün benim için güzel bir gün ve güzel şeylerden bahsedelim bugün. sağlıklı tatlılar :)
tatlı alışkanlıklarınız ne durumda ve şekilde bastırıyorsunuz? varsa özel tarifleriniz bekleriz.

bayadır bildirim yapmadım tüp bebek tedavisindeydim diyet falan yapmadım
negatif sonuçlandı şimdi sıkı bir diyete başlayayım diyorum ama sadece diyorum
en iradesiz olduğum konu yemekk

herşeyin hayırlısı olsun canım dert etme. sanırım burada diyet yapanların çoğu ayn zamanda çocuk beklentisinde bende dahil :) sağlıklı beslenmem gebelik sürecinde ve sonrasında işime çok yarayacak diye düşünüp hareket etmeye çalışıyorum. gebelik öncesi ve sonrası sağlıklı beslenme hedefim var. kaçamak tabiki oluyor alışkanlıklardan vazgeçmek zor tabi. sağlıklı besleniyorum diyince chia tohumları yulaflar yeşil sular falan düşünmeyenlerdenim. sebze bana her zaman daha sağlıklı gelmiştir. yemeklerde yağ az kullanıyorum. yanında pilav makarna tüketmemeye çalışıyorum. iş yerinde de bulgur ve sebze ağırlıklı besleniyoruz. pilavı az tutmaya çalışıyorum. tatlı canım pek istemez istediyse ve çikolata yiceksem yağ oranı en azını tercih etmeye, bitter yemeğe gayret gösteriyorum. paketli ürün, asitli içecek, kızartma ve ekmek bunları tüketmiyorum. adana da yaşadığım ve dışarıda yemek yemeği seven bir aile olduğumuz için en kötü şey dışarıda sağlıklı yemek yemek için çook az yer olmuş olması. arada kaçaklarım çok onlarda da ekmek yemeğip vicdanımı rahatlatıyorum.

kendimi bir düşündüm nerede hata yapıyorum da kilo alıyorum diye. hareket etmiyordum, dışarıda yemeği biraz abartmıştım. birde farkettim ki eşim ne kadar yiyorsa bende o kadar yiyordum. o koca bünye ile ben aynı olabilir miydim? bunu keşfettikten sonra kendime bi düzen getirip evde yemek yapmaya eşimden az yemeğe daha çok hareket edip (ev içi/dışı) sağlıklı olmayı hedefledim. pilatese yazıldım haftada 2 gidiyorum faydasını görüyorum gibi daha da arttırmayı planlıyorum(diğer günleri evde kendim yapmayı düşünüyorum)

daha önce pek su içmezdim günde 1 bardak belki de hiç. aramazdım ama şimdilerde canım istiyor içiyorum. cildim için büyük fayda görüyorum. az su içtiğim dönem cilt problemlerim artıyor.( akne problemim hala devam ediyor) kilo vermemde de faydası olduğunu düşünüyorum.

biraz uzun kilo verme hikayem kusura bakmayın. sadece yemek yememek diyet yapmak gibi düşünemek gerekiyor bunu anlatmak istedim.çorbanı iç sebzeni yine ye. hatta içinde et de olsun protein önemli. ekmek pirinç pilavi yeme yemekten hemen sonra meyve/tatlı yeme. (direk yağa dönüşebiliyor) 2 saat geçmesini bekle. akşam yatma saatıne göre bir saat belirle ve o saatten sonra bir şey yeme. aç kaldık mı? yemeğimizi yedik içimiz ezildi mi de su içicez midemizi bastırıcaz:) illa ara öğün yemeli mi? onu bilmiyorum. çok acıkırsan ve yemeklere saldırıyorum diyorsan az bi çerez, meyve neden olmasın.

benden bu kadar. çok da bilmişlik yapmış gibi oldum ama hatam varsa affola. benim diyete bakış açım böyle. belki sizinkine de bir yön verir diye düşünüyorum.

herşeyin hayırlısı olsun canım dert etme. sanırım burada diyet yapanların çoğu ayn zamanda çocuk beklentisinde bende dahil :) sağlıklı beslenmem gebelik sürecinde ve sonrasında işime çok yarayacak diye düşünüp hareket etmeye çalışıyorum. gebelik öncesi ve sonrası sağlıklı beslenme hedefim var. kaçamak tabiki oluyor alışkanlıklardan vazgeçmek zor tabi. sağlıklı besleniyorum diyince chia tohumları yulaflar yeşil sular falan düşünmeyenlerdenim. sebze bana her zaman daha sağlıklı gelmiştir. yemeklerde yağ az kullanıyorum. yanında pilav makarna tüketmemeye çalışıyorum. iş yerinde de bulgur ve sebze ağırlıklı besleniyoruz. pilavı az tutmaya çalışıyorum. tatlı canım pek istemez istediyse ve çikolata yiceksem yağ oranı en azını tercih etmeye, bitter yemeğe gayret gösteriyorum. paketli ürün, asitli içecek, kızartma ve ekmek bunları tüketmiyorum. adana da yaşadığım ve dışarıda yemek yemeği seven bir aile olduğumuz için en kötü şey dışarıda sağlıklı yemek yemek için çook az yer olmuş olması. arada kaçaklarım çok onlarda da ekmek yemeğip vicdanımı rahatlatıyorum.

kendimi bir düşündüm nerede hata yapıyorum da kilo alıyorum diye. hareket etmiyordum, dışarıda yemeği biraz abartmıştım. birde farkettim ki eşim ne kadar yiyorsa bende o kadar yiyordum. o koca bünye ile ben aynı olabilir miydim? bunu keşfettikten sonra kendime bi düzen getirip evde yemek yapmaya eşimden az yemeğe daha çok hareket edip (ev içi/dışı) sağlıklı olmayı hedefledim. pilatese yazıldım haftada 2 gidiyorum faydasını görüyorum gibi daha da arttırmayı planlıyorum(diğer günleri evde kendim yapmayı düşünüyorum)

daha önce pek su içmezdim günde 1 bardak belki de hiç. aramazdım ama şimdilerde canım istiyor içiyorum. cildim için büyük fayda görüyorum. az su içtiğim dönem cilt problemlerim artıyor.( akne problemim hala devam ediyor) kilo vermemde de faydası olduğunu düşünüyorum.

biraz uzun kilo verme hikayem kusura bakmayın. sadece yemek yememek diyet yapmak gibi düşünemek gerekiyor bunu anlatmak istedim.çorbanı iç sebzeni yine ye. hatta içinde et de olsun protein önemli. ekmek pirinç pilavi yeme yemekten hemen sonra meyve/tatlı yeme. (direk yağa dönüşebiliyor) 2 saat geçmesini bekle. akşam yatma saatıne göre bir saat belirle ve o saatten sonra bir şey yeme. aç kaldık mı? yemeğimizi yedik içimiz ezildi mi de su içicez midemizi bastırıcaz:) illa ara öğün yemeli mi? onu bilmiyorum. çok acıkırsan ve yemeklere saldırıyorum diyorsan az bi çerez, meyve neden olmasın.

benden bu kadar. çok da bilmişlik yapmış gibi oldum ama hatam varsa affola. benim diyete bakış açım böyle. belki sizinkine de bir yön verir diye düşünüyorum.
Ah tatlım hepsini hepimiz biliyoruz da uygulamaya gelince bir yerden sonra insan boşverebiliyor, iradeye zor hakim olunuyor ya da olunamıyor. Beyinde başlıyor hepsi güzelce motive olmamız lazım ve bu motivasyonun devamlılığını getirmek daha da önemlisi. Tatlı konusunda ben tatlılara bayılırım hepsine hem de :)) ama şu an tatlı yerine 1 tane kuru incir ya da hurma bazen meyveli yoğurt da olabilir.

günaydın hanımlar bugün hepimiz için güzel geçsin.
bugün benim için güzel bir gün ve güzel şeylerden bahsedelim bugün. sağlıklı tatlılar :)
tatlı alışkanlıklarınız ne durumda ve şekilde bastırıyorsunuz? varsa özel tarifleriniz bekleriz.
Daha az önce tarçınlı süt içtim tatlı isteğini kesin diye. Normalde tatlıyı yerdim de bu hafta azimliyim. İşe de yaradı gibi bu sefer

Canım benim moralini yüksek tut olur mu? Herşeyin vardır bir zamanı Allah hayırlısını versin. Bence burda olmamiz bile doğru yolda olduğumuzun göstergesi. Kilo verip sağlıklı beslenmeye alıştıkça gerisi gelir diye düşünüyorum.

:KK200::KK200::KK200::super:

Aynen çocuklar için seviyorlar kektir, poğaçadır napıyım nefsi de körlemek lazım :))
Pogacami yaptım. İki ısırık aldım sadece. Kendimi tebrik ediyorum :KK9::KK73:
Sıcak haline dayanabildiysem artık gerisini yemem herhalde di mi eve geri gelinceHoppa?
Aslında planlı olmak lazım. Evdeki herkese göre birşeyler pişirdim bu sabah ama kendime gelince üşendim. Akşam için hafif birşeyler ayarlasam iyi olurdu ama vaktim kalmadi:silah:

Pogacami yaptım. İki ısırık aldım sadece. Kendimi tebrik ediyorum :KK9::KK73:
Sıcak haline dayanabildiysem artık gerisini yemem herhalde di mi eve geri gelinceHoppa?
Aslında planlı olmak lazım. Evdeki herkese göre birşeyler pişirdim bu sabah ama kendime gelince üşendim. Akşam için hafif birşeyler ayarlasam iyi olurdu ama vaktim kalmadi:silah:
Tebrikler gerçekten :)) Bizim evde de herkesin farklı yemek zevki var bir de diyet işin içine girince arada olan bize oluyor bazen sedece çorba içiyorum ya da kuru fasülye, nohut severim çok pisiriyorum onlar 1 kere ben 2-3 gün yiyorum :))

X