60-69 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

Kızlar dedikodu time o zaman :KK50:
Ya o gün buluşcaktık, sabah erkenden bana mesajlar atmış falan, yeri saati falan konuştuk, hazırlandım kapıdan çıktım, pat mesaj “patronum iş yemeği koydu son dakika, biraz daha geç buluşabilir miyiz” diye, yalan çünkü o gün tatildi zaten, işi de ankara’da, ben de zorla gittim aslında; ısrar etti ben de hiç evden çıkmıyorum aşırı asosyalleşiyorum diye gideyim değişiklik olur dedim. O saatten sonra da hazırlık boşa gitmesin diye bilmiyorum, işin bitince hala eve dönmemiş olursam tamam görüşürüz, haberleşelim dedim, sonra bundan ses seda çıkmadı abi gece boyunca :duduk:

Muhtemelen şu oldu: tinderdan tanışmıştım bununla, orada başka kızlarla da görüşüyordu, istanbula gelmişken başka buluşma da ayarladı, sonra artık o buluşma nası geçtiyse daha bana yazmadı :KK70:

Bir de utanmadan dün bana yine mesaj atmış, “merhaba gizem, nasılsın” diye, cevap verir miyim ulan daha sana:KK62: çocuğun konuşmaları şekli şemali de görseniz haza beyfendi..

Deryacım çok sağ ol, ben mutluyum aslında ama bilmiyorum ki daha mutlu olucaksam -ki olurum herhalde- tez çıksın inşallah, yaşım o kadar küçük değil be tatlım :KK22:

Öteki Deryacım, bilemedim ankaralıydı bu, adanalı mı bakim napim diyorsun :confused:
Adanalidan sasmicaksiniz kizlar. Adam hasta grip olmus evde yatiyor ne yapayim ne istiyorsun diyorum sebze turu yemekleri kastederek, o ise et turu seyler yesem iyi olurum aslında hamburger mi yesek akşama diyor :) neyse kofte patatesle kandırdım. Bunu herhangi bir memleketli adamdan duymak zor olabilir :))

Birde yulafli bir kurabiye yapıyorum iyi olursa tarif atarim.

Evet canim yabanci Polonyali. Ya aslina bakarsin yabanci turk hepsinde iyisi de kotusu de var. Burda da var benim burali arkadaslarim sevgilileri 5 para etmez olanlar ama tabi iyileri de cok var, aileye cok onem veriyorlar. Herseyden once es geliyor genelde. Aileden , arkadastan herseyin ustunde esi tutuyorlar aslinda oyle de olmasi lazim cunku 7/24 esin/sevgilinle berabersin.

Çok haklısın insanın iyisi kötüsü meselesi var aslında. Ama türkiyede erkekler o kadar el bebek gül bebek büyütülmüş ki her şeyi kadından bekliyor, kadın evde yemek yapacak temizlik yapacak çalışacak çocuk bakacak adamı ve ailesini eyleyecek. En çağdaş eğitimliler de bile bu roller bu şekilde bekleniyor. Aileler çok giriyor işin içine vs. Yani dünyanın en iyi adamını da alıp bu kadar şımartırsan bozulur, kadın erkek ilişkilerinin temelinde problem var. Kadınlar mesela bağımsız değil, hep bir otoriteye bağlı babiş kociş.. avrupa’da 18 yaşında çıkar herkes kendi hayatını kurar, erkekler kadına böyle davranamaz mesela benim tecrübe ettiğim.

Adanalidan sasmicaksiniz kizlar. Adam hasta grip olmus evde yatiyor ne yapayim ne istiyorsun diyorum sebze turu yemekleri kastederek, o ise et turu seyler yesem iyi olurum aslında hamburger mi yesek akşama diyor :) neyse kofte patatesle kandırdım. Bunu herhangi bir memleketli adamdan duymak zor olabilir :))

Birde yulafli bir kurabiye yapıyorum iyi olursa tarif atarim.

:KK70:

Kurabiyenin tarifini bekliyoruzzz

Kurabiyem güzel oldu kizlar. Sevdim ama cok diyet degil atistirmalik 1 tane atip butun gunu gecirmelik gibi
Yulafli kurabiye
1.5 sb yulaf ezmesi
Yarim sb badem ezmesi (ben ceviz kullandim)
1sb bitter damla cikolata
2 muz
1 tk tarçın
:) hepsi bu kadar
Yulaf cevizle tavada azicik ısıtılıp kokusu gidiyor uzerine tarçın ben biraz az ekledim. Sonra soyumaya bırakılıyor. Muz catalla ez malzelerin hepsini buluştur kasikla tepsiye at 15 dk pisir. Ben azicikda hindistan cevizi yagi ekledim yeni aldim da denemelik cok az ama. Kahvecilerde satilan kurabiyeler gibi oldu tadi sevdik.

EC35C9BF-CC58-4BD3-94D7-B07F7314D6B7.jpeg
Benim akşam yemeğim yine kabak spagetti oldu, @Zeroks beni resmen bu batağa düşürdün arkadaşım

Kurabiyem güzel oldu kizlar. Sevdim ama cok diyet degil atistirmalik 1 tane atip butun gunu gecirmelik gibi
Yulafli kurabiye
1.5 sb yulaf ezmesi
Yarim sb badem ezmesi (ben ceviz kullandim)
1sb bitter damla cikolata
2 muz
1 tk tarçın
:) hepsi bu kadar
Yulaf cevizle tavada azicik ısıtılıp kokusu gidiyor uzerine tarçın ben biraz az ekledim. Sonra soyumaya bırakılıyor. Muz catalla ez malzelerin hepsini buluştur kasikla tepsiye at 15 dk pisir. Ben azicikda hindistan cevizi yagi ekledim yeni aldim da denemelik cok az ama. Kahvecilerde satilan kurabiyeler gibi oldu tadi sevdik.

Ben de yaparım bunu da bitterler ne ara giriyor, ısıtıyor muyuz onu? Bir de yulafı blenderdan geçiriyor muyuz yoksa tane tane mi kalıyor?

Aynen kurabiyeleri atsana sen de, iletiyi yazdığımız kutucuğun altında dosya yükle var, oradan, fotoğraf çek ya da rulodan kaydedilenlerden seç vs seçeneklerinden işarerliyorsun..
İşte kurabiyelerim. Muzu eziyorsun Bu arada yulaf ceviz ve tarçın soğuyor (yulaflar çekilmiyor) muzun içine çikolata sonrada yulaflı karışım ekledim

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 38
Çok haklısın insanın iyisi kötüsü meselesi var aslında. Ama türkiyede erkekler o kadar el bebek gül bebek büyütülmüş ki her şeyi kadından bekliyor, kadın evde yemek yapacak temizlik yapacak çalışacak çocuk bakacak adamı ve ailesini eyleyecek. En çağdaş eğitimliler de bile bu roller bu şekilde bekleniyor. Aileler çok giriyor işin içine vs. Yani dünyanın en iyi adamını da alıp bu kadar şımartırsan bozulur, kadın erkek ilişkilerinin temelinde problem var. Kadınlar mesela bağımsız değil, hep bir otoriteye bağlı babiş kociş.. avrupa’da 18 yaşında çıkar herkes kendi hayatını kurar, erkekler kadına böyle davranamaz mesela benim tecrübe ettiğim.

:KK70:

Kurabiyenin tarifini bekliyoruzzz
Benim eşim sağolsun yemek te yapar ütü yapar ev işinde yardım eder zamanı olduğunda. Hamileyken merdivenleri bile silerdi hiç bişeye üşenmez. Allah razi olsun her iki hamilegimde ilk 3 ay Hic bisey yapmadim hep esim yapti.
Ve Trabzonluumuz bi algı vardır Karadeniz erkeği bişey yapmaz diye çok yanlış içine girmek lazım :)))
Sen karadenizliyede sıcak bak :)))

Benim eşim sağolsun yemek te yapar ütü yapar ev işinde yardım eder zamanı olduğunda. Hamileyken merdivenleri bile silerdi hiç bişeye üşenmez. Allah razi olsun her iki hamilegimde ilk 3 ay Hic bisey yapmadim hep esim yapti.
Ve Trabzonluumuz bi algı vardır Karadeniz erkeği bişey yapmaz diye çok yanlış içine girmek lazım :)))
Sen karadenizliyede sıcak bak :)))

Bu siteden gelinliğimle çıkıcam belli oldu :halay:

X