5gün içinde belirti olur mu?

dilek432

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2011
9
0
Merhabalar 25 yaşında nişanlı bir bayanım nişanlımla geçen hafta 23 temmuz yani 5 gün önce ilişkiye girdik prezervatif ile korunarak.ben 18 mayıs 16 haziran 14 temmuz da adet gördüm 28 gün düzenliliğim var. 23 temmuzda ilişki yaşadık ve benim şuan göğüslerim şişti adetime daha 14-15 gün var.çok erken değilmi adet belirtileri için. hani hamileyim desem daha 3 gündür sulanma hissediyorum yani daha 3gündür yumurtlama dönemindeyim galiba.göğsümde ki şişlik ilk defa başıma geliyor. şuan istenmeyen bir gebelik olur o yüzdende korunuyoruz zaten.bu şartlar altında hamileyim demem doğru olabilir mi? bu bir hamilelik belirtisi midir. benim bildiğim yumurtlama dönemi tam adetin ortasında olur ancak internette hesaplama şeylerinde tam 23 temmuz ve 28 temmuz arası şanslı günlerdir diyor anlamadım gitti yahu.korunduk üstelik. tecrübeli sizlerden bir kaç cevap istiyorum.birşeyler diyin lütfen

eğer tam olarak korunduysanız gebelik olma ihtimali çok düşük. yapcağınız tek şey adetinizi beklemek gecikme olursa da test yaparsınız

yumurtlama dönemindede göğsünde şişkinlik, akıntın olabilir,internetteki tarayıcılar genelde yumurtlama dönemini, doğru hesaplıyor, zaten, hem bukadar erken hamilelik belirtisi olmaz. hamile değilsindir korkma.

ya hamilelik düşüncesi aklıma şu olaydan girdi 3gündür akıntım yani sulanmam vardı şu saatler yok ama bununla birlikte 2 gün öncede şişliğim vardı.adetimden önceki şişlikten biraz daha fazla oldu gibi bilmiyorum buda hamilelik belirtisi biliyorum bir sürü araştırdım yumurtlama belirtileri sulanma bir türlü bulamadım göğüste şişkinliği o yüzdende hamileliği düşündüm ama aklımın bir yanı da 5 gün önce korunmalı bir ilişkiden sonra olamıcağımı olsam bile belirtisinin 5gün içinde olcağını doğrulamıyor. girdap içinde kaldım anlıyacağınız kızlar.. şu sıralar beklenmedik bir gebelik kötü olabilir...

Ve ilk kez adetime 14-15 gün varken göğsüm şişti ilk defa karşılaştığım için korktum...

Ve ilk kez adetime 14-15 gün varken göğsüm şişti ilk defa karşılaştığım için korktum...

bence piskolojik olarak kendini etkiliyorsun, hamile olma sansın çok zor, yumurtlama döneminde göğsünde hassasiyet ve, akıntın olabilir merak etme, şimdiden zaten hamileliği anlıyamassın, ne kanda çıkar ne idrarda, çünkü çok erken, bu yüzden belirtide olmaz. aklındaki soru işaretleri için mecbur adetinin geçmesini bekliyeceksin.

teşekkür ederim bende hamile olduğumu pek düşünmüyorum, allah korusun bir kaza olmadıysa.tabiki bir çocuk çok isterim ancak evlendikten sonra ve zamanında.zamanında olmadığı sürece iyi olmuyor biliyorsunuz... benim korkum ilk defa başıma geldiği için yoksa her ay sulandığımı yumurtlama döneminde olduğumu hissederdim ama hiç göğsüm şişmezdi ondan aklıma hamilelik girdi ama korunduk ve saçma olur belirtisinin olması. ve okuduğum forumlarda yazılara göre millet göğsü şiştiği için doktora gitmiş o yüzden korktum birde 15 gün önceden göğsü şişip hamile kalanların hikayelerini okudum. bir sürü şey var bu internette kafa karıştırıcı...

Kizlar goguslerim sistiler bikinin altindan yemin ederim yanik izim gozukuo.kaldirdi havaya buyuduler, dopdolgun oldular iyi birseye benzemior ne diyorsunuz?

Yada ilk defa bikini ile siskinlige ugruyor oldugum icin oyle geliyordur adetimden biraz daha fazla sisti... Bir hekime basvurmalimiyim? Uyuyamadim kizlar cvplarinizi bekliyorum, yoksa imkansizda olsa hamilelik belirtisi mi bu? İlgilenenlere simdiden tesekkur ederim.. Bu arada sulanmam yani yumurtlama donemindeki hissettigim akinti bitti yoo artik.bu niye devam anlamiyorum...

bence cok fazla kafaya takıyorsun ve kuruntu yapıyorsun prezarvatıf le korundum demıssın yırtık olmadıkdan sonra cok zor bu forumda okudun mu bılmıyorum kalmak ısteyıpte korunmayan hamıle kalamayan nıce ınsan var korundugun halde olma ıohtımalı cok dusuk. senın ııcn hayırlısı olsun kafana takma pıskolojık etkıler kaybolur gıder ...

merhaba günüm 5 gün geçti.....bulantı yada vb yok.sadece kasıklarımda regl sancısı gibi bir ağrı göğüslerimde hassasiyet ve kasıklarımda şişkinlik ve uyku hali var cesaret edemediğim için test falan yaptırmadım aslında olmasını istiyorum ama negatif çıkacak diye yaptırmıyorum....ne dersiniz ne zaman testi yaptırmalıyım.....

bence sımdı yaptırsan kanda varsa cıkar mutlaka gıt bı kan testı yaptır ve mutlu sonucu bızımle paylas. ınsallah hamılesındır canım haberlerını beklıyoruz

Kesinlikle karışmak haddime değil canım kızma bana olurmu ama neden kızlarımız hemde belirli bi olgunluğa gelmiş herşeye aklı eren kızlarımız evlenmeden cinsel ilişkiye giriyo nişanlın olsa bile erkek arkadaşın tadını aldıysa artık ondan hayır gelmez istisnalar hariç heyecan gider herşey zamanında güzel inşallah ne hamiledirsin nede nişanlan seni bırakır herşey gönlünce olsun

yanlış anladınız beni:) ben 13 aylık evliyim.....

bence sımdı yaptırsan kanda varsa cıkar mutlaka gıt bı kan testı yaptır ve mutlu sonucu bızımle paylas. ınsallah hamılesındır canım haberlerını beklıyoruz

1 saat önce idrar testi yaptırdım ama negatif çıktı...aslında daha önce kist sorunu yaşamıştım ama düzeldi tedavi ile prezervatif ile korunuyordum ama onuda ilişki başında değil sonuna doğru yani birkaç gün daha bekleyip olmadı pazartesi günü kan tahlili yapıcam......olmazsa üzülmiycem ama olursada sevinirim tabikii:))

Hiçbir gebelik,adete 15 gün varken, ilişkiden 5 gün sonra belirti vermez.Çok net ve açık.
Ovulasyon dönemi belirtileri yaşıyorsunuz.
İnternetteki hesaplayıcılar, ovulasyondan birkaç gün öncesini ve sonrasını da dahil ederek şanslı günlerinizi hesaplarlar ki bu doğrudur.
Yumurtlama gününden önce girilen ilişkiyle de hamile kalınır, illa o gün olması şart değildir. Spermler günlerce yaşayabilir.
Ama eğer prezervatifle etkin bir korunma yaptıysanız hamile kalmanız mümkün değil.

son ilişkimin üzerinden yaklaşık olarak 15 gün kadar geçti...prezervatifi ise ilişki başında değil daha sonralarında kullanıyordum....yanlış bilmiyorsam ilişki esnasında gelen sıvı ilede kalınabiliyor...ki bu süre içerisinde prezervatifsizde oldu yani geri çekme yöntemi ile...ondan dolayı hala emin değilim....24-25 regl olmam gerekiyordu ama olmadım biraz daha bekleyip tahlili ona göre yapıcam...teşekkürler yorumunuz için..

snmemr konu başlığını ben açtığım için ve sende benim konumda soru sorduğun için karışıklık olmuş. bazı yorumlar bana yapılan yorumdur yanlış anlamışsın galiba...

canım benım allah gonlune gore verır ınsallah. Zaten bu ay olmassa calısmalara devam

Olgun bir kız yada kadın hangisi doğru olursa, güvenmediği kişiyle bunu yaşamaz.. Emin olun güvenmediğim kimseyle bunu da yaşamadım, benim içim rahat sizinki de olsun. inşallah şuan hamile değilimdir ancak evlendikten sonra burdanda hamile olduğum haberinide sizlere vermek isterim ancak şuan değil. ki sizlerin yorumlarıylada artık hamile olduğumu düşünmüyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…