5 vakit namaz

ben istiyorum ki 5 vakit namazımı kılayım güzel ibadetler edeyim. namazı hep aksadıyorum nasıl yapmalıyım sabah namazına da kalkmak istiyorum hiç namazı bırakmamak istiyorum...
Her daim aklınıza bu dünyanın sonu olduğunu ahirette Rabbimin yüzüne nasıl bakarım diye aklıma getirmeye çalıştim ben hep.. ve yemek içmek gibi namaz da ihtiyacımız ruhumuza gıda
Ve namaza düzenli başladıkça inslalah huzuru bulacaksınız. Bakış açıklarının degisicek. Bide namaz saati uygulaması var onu indirebilirsiniz. Ezan vakti bildirim geliyor.

ben istiyorum ki 5 vakit namazımı kılayım güzel ibadetler edeyim. namazı hep aksadıyorum nasıl yapmalıyım sabah namazına da kalkmak istiyorum hiç namazı bırakmamak istiyorum...

Cemil tokpınar ın "sabah namazına nasıl kalkılır" adlı çok güzel bir kitabı var... ekitabını bilgisayar ya da cep telinize yükleyip, okuyabilirsiniz..

Her gün Allah a sık sık 5 vakit düzenli namaz nasip etmesi için yalvarabilirsiniz. 2 rekat hacet namazları eşliğinde...

"Estağfirullah el aziym el kerim" şeklinde sürekli dilinizle sayısızca tövbe edebilirsiniz.

Kitapla ilgili tanıtım:

Namaz, imandan sonra en büyük hakikat. Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı. Kur'an'da 70 kez emredilen ibadet. Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı".

Namaz en vazgeçilmez ibadet. Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi. Namaz, yaratılış gayesi. Kainatın neticesi, meyvesi.

Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi. Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu.

Ve sabah namazı... Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz.

"Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser.

Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor.

Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek,
sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.

Aynı düşünce bende de var öyle içime namaz aski geliyor ki hadi kalk gsyabk kil diyorum ezanı bekliyorum ya uyumuşum ya unutmusum...
Başlayınca bile devamı, sürekliliği gelmiyor.

Namaz Allahin secdeye cagirmasidir.Ben cok aksatirdim.Devami gelmezdi.Sonra bigun cok dua ettim.Rabbim beni neden istemuyosun nolur bana bu aski ver secdene cagir diye.10 senedir aksatmadan kiliyorum.Bi yerden sonra zaten nefes almak gibi oluyo istemsizce her ortamda kiliyosun.onemli olan namaz kilmadigin icin icinin yanmasi.

Namaz Allahin secdeye cagirmasidir.Ben cok aksatirdim.Devami gelmezdi.Sonra bigun cok dua ettim.Rabbim beni neden istemuyosun nolur bana bu aski ver secdene cagir diye.10 senedir aksatmadan kiliyorum.Bi yerden sonra zaten nefes almak gibi oluyo istemsizce her ortamda kiliyosun.onemli olan namaz kilmadigin icin icinin yanmasi.

Bende hep bir duzen tutamiyorum.
Ama vicdan azabida cekiyorum
Farzini dahi olsa kılmak lazim.
Bu vesvese iste.
Aslında vesvese bos insana gelmez burda yapmamiz gereken ne sartda olursa olsun kılmamız.
Nasil acikinca yemek yemek zorundaysak, ya da yemek yapmak zorundaysak namazi kendimize sarr kosmaliyiz.
Ben kendim icinde diyorum bunlari.
Cunku kiliyorum ama vakit kacirdigim oluyo ya da araya regl giriyo bocaliyorum.
Aslinda vakti kacirsak kazasi var boyle dusunerek vazgecmemek lazim.
Hic kilmamakdan daha iyidir ki kilabildigim vakitleri kilmak.

amazı kılmamak dünya ve âhirette azaba sebep olur. Ahiretteki azapla ilgili olarak Allah Teâlâ şöyle buyurur: "Onlar suçlulara sorarlar: Sizi Sakar cehennemine sürükleyen nedir? Suçlular şöyle cevap verirler: "Biz namaz kılanlardan değildik" (Müddessir, 74/40-43).

Hz. Peygamber (s.a.v.) de şöyle buyurmuştur: "Bilerek namazı terk eden kimseden Allah ve Resulünün zimmeti kalkar" (Ahmed b. Hanbel, IV, 238, VI, 461).

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…