5 aylık bebek ile uçak seyahati

Başkaları umrumda değil lafını toplu taşıma için kullanamazsınız zira kimse çocuğunuzun zırıltısını saatlerce çekmek zorunda değil umrunuzda değilse araba kullanın...
Emredersiniz japonya’dan turkiye’ye arabayla giderim 😂 baska tavsiyeniz varsa onu da alayim.
Oyle bir sacmalik ki sanki cocugum aglarken ben kahkahalar aticam, kucagimda ciglik atan bebeyle kic kadar ucak koltugunda keyif yapicam. Zaten anne baba susturmak icin elinden geleni yapiyor herkesten cok onlar etkileniyor. Hal boyleyken bir de etrafi dert edemem evet. Bunu dusunup stres olup uzulemem yani. Napayim diz cokup ozur mu dileyeyim cocuk yaptim diye? Bos bos konusuyorsunuz ya.

O kadar da ikiyuzlu bir milletiz ki. Japonya gibi insanlarin toplumsal kurallara ekstra dikkat ettigi herkesin birbirine karsi inanilmaz dusunceli davrandigi bir ulkede yasiyorum. Bir kere cocugum ucakta agladi diye gozunu deviren surat asan birini gormedim. Tatli tatli yardim etmeye, oyalamaya calistilar benimle birlikte. Biz de ucaga girer girmez ayakkabisini cikarip ortaligi kokuya bogan teyze bebek aglamasindan yakinir. Coook iyi biliriz biz toplum icinde nasil davranilacagini.

Ben zaten elimden geleni yapiyorum kimse rahatsiz olmasin diye

Başkaları umrumda değil lafını toplu taşıma için kullanamazsınız zira kimse çocuğunuzun zırıltısını saatlerce çekmek zorunda değil umrunuzda değilse araba kullanın...
evilpanda evilpanda üye zaten elimden gelen herşeyi yapıyorum demiş. Daha ne yapmasını bekliyorsunuz? Çocuk bu beklenmedik davranabilir. Hem o çocuk ağlamaz başka çocuk ağlar. Siz en iyisi kendi aracınızı kullanın. Buraya gelmiş elinden geleni yaptığını söyleyen insana yüksekten konuşuyorsunuz.

Emredersiniz japonya’dan turkiye’ye arabayla giderim 😂 baska tavsiyeniz varsa onu da alayim.
Oyle bir sacmalik ki sanki cocugum aglarken ben kahkahalar aticam, kucagimda ciglik atan bebeyle kic kadar ucak koltugunda keyif yapicam. Zaten anne baba susturmak icin elinden geleni yapiyor herkesten cok onlar etkileniyor. Hal boyleyken bir de etrafi dert edemem evet. Bunu dusunup stres olup uzulemem yani. Napayim diz cokup ozur mu dileyeyim cocuk yaptim diye? Bos bos konusuyorsunuz ya.
Çocuk yaptınız diye çevreye saygınızı kaybetmeyin yeter🤗

evilpanda evilpanda üye zaten elimden gelen herşeyi yapıyorum demiş. Daha ne yapmasını bekliyorsunuz? Çocuk bu beklenmedik davranabilir. Hem o çocuk ağlamaz başka çocuk ağlar. Siz en iyisi kendi aracınızı kullanın. Buraya gelmiş elinden geleni yaptığını söyleyen insana yüksekten konuşuyorsunuz.
Başkaları umrumda değil diye diye şımarık ağlak çocuklar yetiştiriyosunuz:KK43:

Yo cekmek zorunda zira biz de o yolculuk agiz kokusunu leş gibi ayak kokusunu horlamasini cekiyoruz desin hele biri bak nasil agzinin payini aliyor

Kızlar yardımm!
2 hafta sonra 3 yaşındaki oğlum ve 5 aylık kızım ile bodruma uçakla gitmeyi planlıyoruz. Ama ben aşırı gerginim. Kızımı oturduğum yerde zaptetmek aşırı zor. 1 saatlik bile olsa araba yolculukları bizim için işkence mesela. Uyutmak için mutlaka hareket halinde olmam gerekiyor. Daha kötüsü kızım emzik almadı, ve abisini 2 sene emzirmeme rağmen kızımda meme reddi yaşadık. Biberon ve mamaya alışık ama onu da sadece çok açsa alıyor. Şimdi size sorum ben bu bebekle uçakta nasıl seyahat edeceğim? İniş kalkışlarda emzirme şansım yok, oturduğum yerde uyutma şansım yok. Ön sıra koltuğu dolu diye vermediler. Eşim yanımda olacak ama bir yandan 3 yaşında oğlum aşırı heyecanlı, onun o mutluluğunun tadını çıkaracağıma bebekle uğraşacak olmak biraz geriyor beni. Başkalarının ne düşündüğünü çok takan bir insanım yani ağlarsa ederse ben utancımdan yerin dibine batarım. Var mıdır emziksiz memesiz 5 aylık bebekle seyahat edeniniz? Belki bana tavsiye vermek istersiniz
Biberonla emzirin inis kalkislarda. Dikkatini ceken bir oyuncagi varsa onu da yaniniza alin, hicbir sey olmaz rahat olun

Fi
Çocuğum yok diye fikrimin olmaması gerektiğini savunan basit bir düşünce yapısı..
Cocugunuz yok demedim fikriniz yok dedim ama o da yokmus. Cocugumuzu cocuksuz doktorlara, bakicilara, ogretmenlere emanet ediyoruz her gun - yeter ki fikirleri 16 yasinda ergen duzeyinde olmasin.

Fi

Cocugunuz yok demedim fikriniz yok dedim ama o da yokmus. Cocugumuzu cocuksuz doktorlara, bakicilara, ogretmenlere emanet ediyoruz her gun - yeter ki fikirleri 16 yasinda ergen duzeyinde olmasin.
Çocuğunuza sahip çıkın demek 16 yaşında ergen fikriyse cidden yazık sizin yetiştireceğiniz çocuğa

X