5+0 haftalık gebelik - vajinal muayeneyle kese görüntüsü

seabird_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2024
66
85
30
Merhaba arkadaşlar bugün itibarıyla 5+0'dayım, yani 5 haftam bitti 6'ya girdim olarak biliyorum son adet tarihime göre Doktor keseyi karnımdan ultrasonla göremeyince vajinal olarak kontrol etti ve gördü, 8mm olduğunu söyledi. Yolk sac ile ilgili hiçbir şey söylemedi, sormak da aklıma gelmedi. Sizce karından görünmemesinden endişe etmeli miyim? Daha önce tam bu haftalarda bir kez düşük yaşadığım için tedirginim bu süreçte. Bir sonraki muayeneyi kalp atışı için 4 ekim olarak belirledi. Ancak bugün gittiğimde betama veya progesteronuma bakmadı. En son cuma günü 421 çıkmıştı, tahminimce bugün ortalama 1600lerde olması gerekiyor.

Sizin kese tecrübeleriniz nasıl? Karından görülmediği için endişelenmeli miyim gelişmediğine dair?

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-09-24 at 10.17.42.jpeg
    99,2 KB · Görüntüleme: 16
Bence endişe etmeyin cok normal. Zaten normalde 4-5haftalarda vajinal bakıyorlar direkt karından görünmediği için

Bence endişe etmeyin cok normal. Zaten normalde 4-5haftalarda vajinal bakıyorlar direkt karından görünmediği için
Çok sağolun yorum için, birkaç kişiye daha danıştım benimle aynı günlük hamile olanların bazılarının karından görülmüş bazılarının henüz görülmemiş bile. Kişiden kişiye bebekten bebeğe değişiyor herhalde. Endişe etmemeye çalışıyorum ama annelik daha ilk günden resmen tedirginlik hali

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…