43 yaş gebelik

cimcimo

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2007
79
102
İyigeceler arkadaşlar uzun oldu kusura bakmayın. Haziran'da 43 yaşına girdim.2014 doğumlu bir kızım var. Bu sene ortaokula başlayacak inşallah. Kızım yıllardır kardeş istiyor. 14 yıllık evliyim. Geçmişte çok problemler yaşadık boşanma fikirleri havada uçuşuyordu, o yüzden evliliğime güvenemedim ve ikinci çocuğu yapamadım. Bir başka sıkıntı da kızımı doğurduktan sonra doğum sonrası depresyonu geçirdim çok zor dönemlerdi. Bu travmayı tekrar yaşarsam kaygısı da ikinci kez anne olmaktan alıkoydu.evlilikteki sıkıntıların çoğunu aştık artık daha oldunuz tabi. Karşılıklı değiştik eşimle. Ama tabi yaşta geçti gibi . En güzel yıllarım kavga gürültüyle geçmiş. Şimdi ikinci kez anne olabilir miyim acaba. Kadın doğuma gittim yumurtalıklar iyi dedi. Hormon tahlillerim iyi çıktı. Tam kan sayımı tahlillerim de iyi. Yumurta rezervi için kan verdim bir haftaya çıkacak o zaman tekrar gel dedi. Bir kaç ay önce sigarayı da bıraktım çok şükür. Bana cesaret verecek hanımları bekliyorum

Ben 42 yasindayim, bu yastan sonra bebek dusunmek bile bana kabus gordurur. Cesaret edebiliyorsaniz deneyin tabi

Bakacak enerji var mı
Sağlıklı fit misiniz

Yani çocuk 10 yaşında siz 54 yaşında olacaksınız

Hiç olmasa yapın derdim ama her şey zamanında güzel

Bu benim görüşüm tabi herkesin hayatı kendine tabi

Seneye doğursanız çocuğunuz ünv başladığında 60 lı yaşlarda olacaksınız. Hiç çocuğumuz olmasaydı doğurun derdim ama ilerde yaşınız hem çocuğunuz için hemde kendiniz için fazla olucak.

Bugün arkadaşlarla bu konuyu konuşuyorduk bir teyze de dedi ki ;" bizim kirkimizla sizin kirkiniz bir mi yavrum. Biz erken çöktük siz öyle değilsiniz." dedi. Sizin sağlık durumunuz nedir ? Fiziksel olarak bir bebeğin enerjisine yetebilir misiniz ? Bunları düşünün sonrası zaten kadın doğumun önerileri.

İlk kez anne olacak olsaydınız denemeye değer derdim ama 2.kez için bence zamanı biraz geç olmuş.
Ben 32 yaşımdayım bu yaştan sonra gözüm kesmez. Ama kimisi vardır 40+ ama daha enerjiktir yapar. Aranızda çok fark olucak ama bence zorlanabilirsiniz. Çocuk icinde zor olur o kadar fark olması.

Teyzem en küçüğü 10 yaşında olmak üzere iki çocuğu varken, doğal yolla 40 küsür yaşında tekrar hamile kaldı. Kocası ondan 7 yaş büyüktü. Riskli bir gebelik, doğum geçirmedi, sezeryanla doğurdu. Maddi sıkıntı yoksa, sağlık sorunu yoksa çocuk bakımı pekte zorlamaz sizi.

Yaşınız büyük ve şu gerçek yaşlı anne babanın çocuğu olmak sıkıntı çünkü çoğu zaman hep onlarla uğraşıyorsun çocukluk yasayamiyorsun dayimda bunu çok net gördüm hemen büyüdü dayım şımarmaya hakkı kalmadı günkü onu simartacak bir anne babası yoktu enerjik değillerdi yaslanmislardi doğru bulmuyorum

Görümcem 40 yaşında 4.cocugunu doğurdu cocuk şimdi 3 yaşında maddi durumları iyi bi sıkıntı yaşamadı mutlu mesut yaşıyorlar yazın tatillere de gider kışın ev ev misafirliğede gider 4 çocuğum var geri duruyum demez yani

Bence iyi bir fikir değil. Çocuklar önce kardeş ister sonra onu daha çok seviyorsun kavgası yapar kızınızın istediğini ciddiye almayın bence. Bir de suan yapacak bir şey bulamayıp sıkıldığınız icinfalan çocuk fikri olustiysa bu da sağlıklı bir istek değil açıkçası. En önemlisi yaşla orantılı risklerin ortaya çıkması hepsini dusunun taşını şahsen tek çocuk yeterli diyenlerdenim

Günaydın sağlıklıyım çok şükür boyum 162 kilom 56 fit olduğumu söylerler. Minyon tripliyim kimse yaşıma inanmıyor. Bu arada çalışıyorum memurum. Kızıma annem baktı Allah razı olsun. Annem 62 yaşında. Aynı sitede oturuyoruz destek olurum diyor ki severek olur.

Kadın doğum Doktorum istiyorsan acele et diyor
kızımı 42 yaşında kucağıma aldım.
Merhaba ilk çocuğunuz mu ?şimdi kaç yaşında yada kaç aylık? zorlanıyormusunuz? Çalışıyor musunuz? Çok soru sordum kusura bakmayın

Merhaba Matilda. Aslında can sıkıntısından değil inan ki. Zaten kamuda çalışıyorum, yoğun bir yerdeyim sıkılacak vaktim yok. Kızım tek kalmasın diye bir kardeşi olsun diye istiyorum.benim yeğenim yok. Eşim tarafından kuzenlerinin hepsi uzak şehirlerde.

İnanın geç kaldığımın farkındayım arkadaşlar. Dediğim gibi evliliğime güvenemedim boşanırsam iki çocukla zor olur dedim huzurum mutluluğum yoktu o zamanlar. Eşimde istemedi eğer isteseydi destek olsaydı gerçekten yapardım. Şu anda bu konu beni çok üzüyor. Pişmanlıklarım ağır geliyor.

Görümcenize hayran kaldım kasmamasına relax oluşuna maşallah ona

Bende 39 olmak üzereyim.
9 yaşında bir kızım var.
3 tüp bebek başarısız oldu.
Daha da deneyeceğim. Belki hamile kalmak 40 i bulacak.
Gerçekten eskinin 40 ile simdinin 40 bir değil. Benim 9 yaşındaki kızıma şaşırıyor ilk tanıştıklarım. Minyon da olduğumdan daha genç gorunuyorum.
Rabbim keşke kısmet etseydi de 35 ten önce olsaydı ama olmuyor bazen

43 yaşındayım menopoza giriyorum derken 4 ay önce anne oldum diğer çocuğunuz küçük olsaydı yapın bir kardeş derdim ama. Doğum sonrası depresyonu çok kötü ki ben bunu daha öncede yaşamıştım ve tekrar yaşamak en korktuğum şeydi. kendinize yapmayın bunu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…