43 yaş gebelik

Bende 39 olmak üzereyim.
9 yaşında bir kızım var.
3 tüp bebek başarısız oldu.
Daha da deneyeceğim. Belki hamile kalmak 40 i bulacak.
Gerçekten eskinin 40 ile simdinin 40 bir değil. Benim 9 yaşındaki kızıma şaşırıyor ilk tanıştıklarım. Minyon da olduğumdan daha genç gorunuyorum.
Rabbim keşke kısmet etseydi de 35 ten önce olsaydı ama olmuyor bazen
Canım Rabbim gönlüne göre versin inşallah hayırlısıyla sağlıkla ikinci bebeğini kucağına almayı nasip etsin. beni en iyi anlayacak annelerden birisin. Keşke 35 lerde olsaydı evet ama vardır Rabbimin bir bildiği diyorum

Bende 39 olmak üzereyim.
9 yaşında bir kızım var.
3 tüp bebek başarısız oldu.
Daha da deneyeceğim. Belki hamile kalmak 40 i bulacak.
Gerçekten eskinin 40 ile simdinin 40 bir değil. Benim 9 yaşındaki kızıma şaşırıyor ilk tanıştıklarım. Minyon da olduğumdan daha genç gorunuyorum.
Rabbim keşke kısmet etseydi de 35 ten önce olsaydı ama olmuyor bazen
Canım Rabbim gönlüne göre versin inşallah hayırlısıyla sağlıkla ikinci bebeğini kucağına almayı nasip etsin. beni en iyi anlayacak annelerden birisin. Keşke 35 lerde olsaydı evet ama vardır Rabbimin bir bildiği diyorım
43 yaşındayım menopoza giriyorum derken 4 ay önce anne oldum 😒 diğer çocuğunuz küçük olsaydı yapın bir kardeş derdim ama. Doğum sonrası depresyonu çok kötü ki ben bunu daha öncede yaşamıştım ve tekrar yaşamak en korktuğum şeydi. kendinize yapmayın bunu 😒
Merhaba Allah bağışlasın. Kaçıncı çocuğunuz bu doğumdan sonra da yaşadınız mı doğum sonrası depresyonu. Şu an kaç yaşındasınız çok mu zorlanıyorsunuz

42 yaşında ve doğurmak üzereyim. İlk çocuğum. 2. olsa yapmazdım sanırım. Yaşlı bir anne babanın son çocuğuyum. Hep zordu. Çocuğum aynısını yaşamasın diye uğraşıcam.

Günaydın sağlıklıyım çok şükür boyum 162 kilom 56 fit olduğumu söylerler. Minyon tripliyim kimse yaşıma inanmıyor. Bu arada çalışıyorum memurum. Kızıma annem baktı Allah razı olsun. Annem 62 yaşında. Aynı sitede oturuyoruz destek olurum diyor ki severek olur.
Anneniz 62 yaşında şuan sizin çocuğunuza bakıp yardımcı oluyor ne güzel siz 2.çocuğu yapsanız oda 30ında evlenip çpcuk yapsa 74 yaşında olacaksınız. Belki ilk çocuğunuza 30yaşında yardım edeceksiniz ama 2.çocuğunuza aynı yardımda bulunabilcekmisiniz ?
Şuan enerjiksiniz evet ama 10-15 yıl sonra enerjiniz kalmayacak.
Annem beni 40ında doğurmuş ben 33yaşındayım annemin yaşından dolayı o kadar zorlandım ki bu hayatta. Sırf ilk çocuk kardeş istiyor sırf siz ilk çocuğumuz tek kalmasın diye düşünüp 40yaşında çocuk yapıyorsunuz ama doğacak çocuğun ileride yaşayacağı zorluğu hiç düşünmüyorsunuz bu çok büyük bencillik.

Siz buna niyet ettiyseniz sormayın bence. Yani az çok kendi durumunuzu bilirsiniz. İstiyorsanız vaktiniz varken deneyin. Kendiniz de o gücü buluyorsanız. Evet çok zor olacak. Ama sonradan pişman olmayın yapmazsanız.

Anneniz 62 yaşında şuan sizin çocuğunuza bakıp yardımcı oluyor ne güzel siz 2.çocuğu yapsanız oda 30ında evlenip çpcuk yapsa 74 yaşında olacaksınız. Belki ilk çocuğunuza 30yaşında yardım edeceksiniz ama 2.çocuğunuza aynı yardımda bulunabilcekmisiniz ?
Annem beni 40ında doğurmuş ben 33yaşındayım annemin yaşından dolayı o kadar zorlandım ki bu hayatta. Sırf ilk çocuk kardeş istiyor sırf siz ilk çocuğumuz tek kalmasın diye düşünüp 40yaşında çocuk yapıyorsunuz ama doğacak çocuğun ileride yaşayacağı zorluğu hiç düşünmüyorsunuz bu çok büyük bencillik.

Teşekkür ederim canım samimi yorumum için ne gibi zorluklar yaşadınız annenizden dolayı çok özel olmazsa paylaşırmısın

Siz buna niyet ettiyseniz sormayın bence. Yani az çok kendi durumunuzu bilirsiniz. İstiyorsanız vaktiniz varken deneyin. Kendiniz de o gücü buluyorsanız. Evet çok zor olacak. Ama sonradan pişman olmayın yapmazsanız.
Zaten sonradan pişman olurmuyum keşke deyip kendimi yermiyim diye kuruyorum kafamda. Zaten ince fikirli ve duygusal bir insanım. Bu ikilem çok yoruyor beni

kizin ortaokulda. kisa sure sonra ergen olacak. bir ergen kucuk cocukla ilgilenmek ister mi bilmiyorum. cok bir bagi da gelisemez zaten arada 15 sene olunca. hatta siz yaslaninca o kardes ona yük olacak. belki uni masraflarini karsilayacak, kucuk evlenme cagindayken sizin hayatinizin para kazanma evresi bitip olani harcama evresine gececeginiz icin kendisini sorumlu hissedecek... ne bileyim ben 15 yas kucuk kardesim olsun istemezdim. cevremde olanlar da ya hic umrunda degil ya kucuk anne modunda erken yasta sorumluluk almis insanlar.
kardes dediginle ayni çocukluk travmalarin olur, ayni akrabalara gicik olursun, sıkıcı gunlerde beraber evcilik oynarsiniz, ortak arkadaslariniz olur vs. arada resmen nesil var, bir sey paylasamadigin sey bence cok da kardeslik olmuyor. babamlar cok kardes. yakin yas araligindakilerle kardes gibi, uzak yas araligindakilerle kuzen gibi:)
bir de on seneye kalmaz kiziniz evden ayrilacak okuldu isti evlilikti falan. kari koca rahat edersiniz iste mis gibi. cocuga harcayacaginiz parayla sorumluluk da az gezer tozarsiniz biraz:) mis gibi.
benim oyum cocuksuzluktan yana

İyigeceler arkadaşlar uzun oldu kusura bakmayın. Haziran'da 43 yaşına girdim.2014 doğumlu bir kızım var. Bu sene ortaokula başlayacak inşallah. Kızım yıllardır kardeş istiyor. 14 yıllık evliyim. Geçmişte çok problemler yaşadık boşanma fikirleri havada uçuşuyordu, o yüzden evliliğime güvenemedim ve ikinci çocuğu yapamadım. Bir başka sıkıntı da kızımı doğurduktan sonra doğum sonrası depresyonu geçirdim çok zor dönemlerdi. Bu travmayı tekrar yaşarsam kaygısı da ikinci kez anne olmaktan alıkoydu.evlilikteki sıkıntıların çoğunu aştık artık daha oldunuz tabi. Karşılıklı değiştik eşimle. Ama tabi yaşta geçti gibi . En güzel yıllarım kavga gürültüyle geçmiş. Şimdi ikinci kez anne olabilir miyim acaba. Kadın doğuma gittim yumurtalıklar iyi dedi. Hormon tahlillerim iyi çıktı. Tam kan sayımı tahlillerim de iyi. Yumurta rezervi için kan verdim bir haftaya çıkacak o zaman tekrar gel dedi. Bir kaç ay önce sigarayı da bıraktım çok şükür. Bana cesaret verecek hanımları bekliyorum
Ben 42 yasindayim. Ilk kizimi 37 ikincide 39 da oldu. Saglik sorunlari oldugu icin bu kadar gec Anne olabilmek nasip oldu bana.
Maddi durumumuz müsade ediyosa manen de hazirsaniz kimseyi dinlemeyin. Dünyanin güzel insanlara ihtiyacı var....

Teşekkür ederim canım samimi yorumum için ne gibi zorluklar yaşadınız annenizden dolayı çok özel olmazsa paylaşırmısın
En basiti ne kadar genç durursanız durun benim annemde asla yaşını göstermezdi çoğu anneden genç dururdu. Ama o ilkokuldaki zorbalıkları unutamıyorum anneme anneannenmi babama dedenmi diye dalga geçerdi çocuklar. Çocuklar çok acımasız. 33yaşındayım hala unutmam bunları. Şuan evlendim 2.5yaşında bir kızım var ve işe başlayamıyorum kreşe başlayana kadar. Annem 2gün baksa 3.gün bacakları ağrıyor kafası kaldırmıyor çok seviyor ama bedenen bakamıyor. Bende ona kıyamayıp bırakamıyorum çocuğumu.
Parkta mesela bazen benimle kızımı gezdirmeye geliyor iki arkasından koşsa yoruluyor ben çok özeniyorum mesela parka anneannesiyle gelen çocuklara bu yaşımda hala .
Şuan genç enerjik olabilirsiniz ama ilerde çocuğun en güzel çağlarında bu enerjiniz olmayacak üzgünüm benimde olmayacak yani.
Bence 40dan sonra anne olmak istemek doğacak çocuğa çok büyük haksızlık😔

kizin ortaokulda. kisa sure sonra ergen olacak. bir ergen kucuk cocukla ilgilenmek ister mi bilmiyorum. cok bir bagi da gelisemez zaten arada 15 sene olunca. hatta siz yaslaninca o kardes ona yük olacak. belki uni masraflarini karsilayacak, kucuk evlenme cagindayken sizin hayatinizin para kazanma evresi bitip olani harcama evresine gececeginiz icin kendisini sorumlu hissedecek... ne bileyim ben 15 yas kucuk kardesim olsun istemezdim. cevremde olanlar da ya hic umrunda degil ya kucuk anne modunda erken yasta sorumluluk almis insanlar.
kardes dediginle ayni çocukluk travmalarin olur, ayni akrabalara gicik olursun, sıkıcı gunlerde beraber evcilik oynarsiniz, ortak arkadaslariniz olur vs. arada resmen nesil var, bir sey paylasamadigin sey bence cok da kardeslik olmuyor. babamlar cok kardes. yakin yas araligindakilerle kardes gibi, uzak yas araligindakilerle kuzen gibi:)
bir de on seneye kalmaz kiziniz evden ayrilacak okuldu isti evlilikti falan. kari koca rahat edersiniz iste mis gibi. cocuga harcayacaginiz parayla sorumluluk da az gezer tozarsiniz biraz:) mis gibi.
benim oyum cocuksuzluktan yana
Teşekkür ederim yorumun ve samimiyetin için. Kızım 10.5 yaşında aslında bu sene içinde hamile kalsam ve doğsa 12 yaş falan olacak araları. Annemler 4 kardeş en büyükleri annem 62, dayım 60, büyük teyzem 54, küçük teyzem 49 yaşında. Annem en çok küçük teyzemle samimidir en iyi onunla anlaşır bir ondan hayır var der. Aralarında 13 yaş var teyzemle. Galiba her ailede farklı oluyor. Birde insanlar olgunlaşınca aradaki yaş meselesi biraz kapanıyor gibi mi oluyor bilemiyorum

Annesiyle arasında 18 yaş olup, annesini erken kaybedip torununu hiç gormeyen var.
Benim annemle aramda 22 yaş var ama torununa bakım konusunda hiç yardımcı olamadı, farklı sehirseyiz izinlerimiz kısıtlı derken tek başına büyüttüm çocuğumi. Babannesiyle de aynı şekilde.

Yani yaş farkı olmasa da annesiyle yada diğer annanneyle babanneyle büyümeyen çocuklar da var.

Teşekkür ederim yorumun ve samimiyetin için. Kızım 10.5 yaşında aslında bu sene içinde hamile kalsam ve doğsa 12 yaş falan olacak araları. Annemler 4 kardeş en büyükleri annem 62, dayım 60, büyük teyzem 54, küçük teyzem 49 yaşında. Annem en çok küçük teyzemle samimidir en iyi onunla anlaşır bir ondan hayır var der. Aralarında 13 yaş var teyzemle. Galiba her ailede farklı oluyor. Birde insanlar olgunlaşınca aradaki yaş meselesi biraz kapanıyor gibi mi oluyor bilemiyorum
Aynen genelleme yapmamak lazim

Bu doğru. Benim 20lerimin başında en büyük ablamla böyle değildi iletişimimiz. Şimdi daha güzel. Annem rahmetli oldu. Ablalarım annem gibiler. Ben zorluğu daha çok iletişimsizlik ve kuşak farkı olarak anlatabilirim. Onlardan fiziksel herhangi bir beklentim olmadı.

Hanımlar herkes farklı düşünüyor, saygı duyuyorum,tabiki herkesin hayatı, yaşadıkları, tahammül sınırları, çevresinde şahit olduğu durumlar aileler farklı farklı. Bize kolay gibi altından kalkarım gibi görünen,başkasına dağ gibi görünebilir Allah herşeyin hayırlısını versin. Bütün fikirlere açığım saolun

X