43 yaş gebelik

Nilsibel sen ben misin :))

Büyük kızınla bebeğin sorumluluklarını bölüş. Onu da dahil et. Ve büyükle ne oynuyorsunuz bilmiyorum ama özellikle küçüğü bir kenara bırakarak büyükle oyna. Biz mesela küçük 1 aylıktı, onu üzerime giyerdim, büyükle oynardım. Küçüğü ikinci plana attığımı büyüğe hissettirirdim, aslında öyle olmasa da :))

Benim de annem harika bir annane bu arada. Asla bir anne bile olmadı bana bırak iyi bir anne olmayı. Geçen çocuk tutturunca, siz hiç böyle tutturmazdınız, biz nasıl yaptık acaba dedi, dedim siz dövdünüz, kilitlediniz, bıraktınız. Hiç farkında bile değil zamanında bunları yaptığını. Hatta belki hala bir ilişkimizin, paylaşımımızın olmadığını bile.

3 kayıptan sonra 43 yaşında anne oldum. Hamile kalmadan önce gayet fit ve enerjiktim. Kimse yaşıma inanmazdı. Kızım şuan 4 yaşında, Allah canını sağ etsin ama pişmanım. Anne babalığın kesinlikle yaşı varmış. Önceki gebeliklerimden biri Down sendromu nedeniyle sonlandırıldı. Şuan kızımda silik otizm olabileceğinden bahsediliyor. Bunlar hep ileri yaş gebeliğin riskleri. İleri yaş gebelikte lohusa depresyonu olasılığı daha da yüksek ve ben de yaşadım. Kızımın okulundaki velilerin hepsi neredeyse çocuğum yaşında. Arkadaş çevrenin çocukları üniversite çağında, sülalemizde kızımın yaşıtı çocuk yok, oynatacak çocuk bulamadığımız için çocuk uyaran eksikliği silik otizm arası bir durumda kaldı. Benim her günüm kaygı, anksiyete. Kızımın ne zamana kadar yanında olabileceğim, 30 yaşında evlense ben 73 yaşında olacağım, düğününü görebilecek miyim? Benim lohusalığım zordu, ben 74-75 yaşında kızıma yardım edebilecek miyim? Velhasıl ben önermem

kızım bebekliğinden beri çok talepkardı. Oğlum daha sakin huylu. Canı isteyince kız her şeye yardım ediyor ama bazen tersi tutuyor. Seviyorum diye çok sıkıştırıyor, kedi gibi kucağında ordan oraya taşıyor. Çok gürültülü bi çocuk, bebek o evdeyken hiç uyuyamıyor. Anne kız günü yapıyoruz bazen. İkisi bana da fazla geliyor.

Bana babam hep çocuğu susturuyorsun dedi bi kere. E siz de bizi susturuyordunuz dedim. Biz cahilmişiz, siz değilsiniz diyor. Cahil de değiller bu arada. Tv önünden bile geçemezdik. Sigara içerlerdi içerde, kağıt oynarlardı. Şimdi cümleten çocukların maskarası olduk. bir tane kız 5 kişiyi hizaya diziyor.

Merhaba kızım daha 11 yaşına girmedi. Üniversiteli olmaya daha 8 yıl var gebito.

Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için

Merhaba ilk ve tek çocuğunuz mu? Mesajını okuyunca silik otizm le ilgili küçük bir araştırma yaptım. Erken teşhis ve doğru tedavi ile çok büyük gelişmeler iyileşmeler mümkün müş. Allah yardımcınız olsun. Ama şimdiden 20 25 yıl sonrasını düşünüp kaygılanmak sizi çok yorar hasta eder. Elbet Rabbimizin bizler için , bizlerin bilemeyeceği çok daha iyi bir planı vardır kardeşim unutma.

Evet, ilk ve tek çocuğum. Biz biraz geç farkettik, 2 aydır takipteyiz, sıfır ekran. Sosyal Beceri Eğitimi alıyor, ben işi gücü bıraktım, uyanık olduğu sürece onunla ilgileniyorum. Biraz daha iyi gibi. İyi niyetiniz ve güzel sözleriniz için Allah razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…