41 yas basarisizlik hissi

Pamukpamuk44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
1.840
-149
41
Merhaba 41 yasindayim ve babam hep der ki sen ne başardın ki, yaşıtların müdür oldu.sen bitmişsin.kafamda hep bu sözler var.41 yasindayim, is hayatım başarısız(mobing var), aile hayatim başarısız(babam beni reddetti,narsist biri), Finansal hayatım başarısız(ev araba hicbisiyim yok),iliskiler başarısız(aşk ya da arkadaslik ilişkim yok)
Kendimi mutsuz hissediyorum.yalniz bir anneyim,10 yaşında oğlum var.memurum, bunun dışında hayatımda bisi yok.basari kriterleriniz ve hedefleriniz neler 41 yas için mesela?ihtiyaç duyduğum tek şey aidiyet, bir aile, sevgi saygı guven ama olmayacak gibi artık.ne dusunuyorsunuz

Kime göre neye göre başarı? Evladınız sağlıklıysa, onu ahlaklı güzel bir şekilde yetiştirdiyseniz mesela bu bir başarıdır benim için. Herkes evli olmak zorunda mı veya yüksek kariyer sahibi olmak zorunda mı? Kimsenin ne dediğine aldırmayın, kendinize ve evladınıza değer verin güzelce yaşayıp gidin hayat böyle bir şey zaten. Ne başarısı

Merhaba 41 yasindayim ve babam hep der ki sen ne başardın ki, yaşıtların müdür oldu.sen bitmişsin.kafamda hep bu sözler var.41 yasindayim, is hayatım başarısız(mobing var), aile hayatim başarısız(babam beni reddetti,narsist biri), Finansal hayatım başarısız(ev araba hicbisiyim yok),iliskiler başarısız(aşk ya da arkadaslik ilişkim yok)
Kendimi mutsuz hissediyorum.yalniz bir anneyim,10 yaşında oğlum var.memurum, bunun dışında hayatımda bisi yok.basari kriterleriniz ve hedefleriniz neler 41 yas için mesela?ihtiyaç duyduğum tek şey aidiyet, bir aile, sevgi saygı guven ama olmayacak gibi artık.ne dusunuyorsunuz
Baban narsist mi emin misin ?

baban seni reddetmedi. "ne malum cocugun benden oldugu" diyen eski esinle kavga edince eski eşin tarafindan dayak yedi ve sen yine de eski esini tuttun, onunla gittin.
böyle böyle tonla yanlis hareketinden sonra baban seni sildi. senin dnanla dunyaya gelmesi demek dayak yedigi damadinin tarafini tutan kizina her halukarda kucak acmasi demek degil.
adami suclayip durma her konunda.
narsist faaln degil. madem narsist neden ogluna bakmalarina izin veriyorsun?? yillardir bir de senin cocugunu büyütüyor.
belki psikolojisi bozulmuştur o da cok normal. ben yasasam olanlari benimki de bozulurdu

Pamuk is hayatinda herkese bela olan sensin
Hamileyken seni tekmeleyen Eski kocana babani dovdurten sensin
Simdi gelip burada yeni uyelerden teselli isteme
Bu kdr istikrarli bakis acinla gayet basarilisin aslinda
Baban cok bile dayandi en iyisini yapti yoksa kahrindan olecekti
Ne? Bunlar şaka olmalı. İnsan tercihlerinin sonucunu yaşar diyip gidiyorum o zaman. Baba haklı

Kime göre neye göre başarı? Evladınız sağlıklıysa, onu ahlaklı güzel bir şekilde yetiştirdiyseniz mesela bu bir başarıdır benim için. Herkes evli olmak zorunda mı veya yüksek kariyer sahibi olmak zorunda mı? Kimsenin ne dediğine aldırmayın, kendinize ve evladınıza değer verin güzelce yaşayıp gidin hayat böyle bir şey zaten. Ne

Yalnız değilmilsiniz ki çocuğunuz var. Ayrıca size göre hangi meslek statü belirleyebilir. Ya da hangi ilişki 4×4 lük.
Bana göre değil babama göre.babam bana basarisizsin bir b..k olamadın, konfeksiyon a verseydim keşke, okutmasaydim, bi başı bitli bulup başımdan s..r olup giderdin dedi.cok afedersiniz.bunlari hayatım boyunca dedi hala diyor ve sesi kafamda yankilaniyor

Pamuk is hayatinda herkese bela olan sensin
Hamileyken seni tekmeleyen Eski kocana babani dovdurten sensin
Simdi gelip burada yeni uyelerden teselli isteme
Bu kdr istikrarli bakis acinla gayet basarilisin aslinda
Baban cok bile dayandi en iyisini yapti yoksa kahrindan olecekti
Tam da yazıyordum.

Bana göre değil babama göre.babam bana basarisizsin bir b..k olamadın, konfeksiyon a verseydim keşke, okutmasaydim, bi başı bitli bulup başımdan s..r olup giderdin dedi.cok afedersiniz.bunlari hayatım boyunca dedi hala diyor ve sesi kafamda yankilaniyor

Amaaaaan benimki de diyor. Nooldu ben öldüm mü ? Hasta mı oldum ? Ağzı olan konuşuyor deyip kulak tıkıyorum. Ya bu hayatı ve insanları bu kadar ciddiye almayın. Babammış anammış hiiiç çok da şeyimde deyip muhatap bile olmuyorum.

Amaaaaan benimki de diyor. Nooldu ben öldüm mü ? Hasta mı oldum ? Ağzı olan konuşuyor deyip kulak tıkıyorum. Ya bu hayatı ve insanları bu kadar ciddiye almayın. Babammış anammış hiiiç çok da şeyimde deyip muhatap bile olmuyorum.
Bunlar psikolojik siddet, psikolojik şiddeti normallestirmeyin ltf.psikolojik siddet kim uyguluyorsa uzak duruyorum artık.

O zaman soruyu aile hayatımı karıştırmadan söyle soralım 40 l yaşlarda basati kışlası ve hedefleriniz neler
Hayatta başarı kıstası her zaman huzur mutluluktur. Yaştan bağımsız. Ben sağlıklı olayım , evladım sevdiklerim sağlıklı olsun; yiyecek yemeğim cebimde çocuğumu gezdirecek param, çocuğumu eğitecek onunla ilgilenecek maddi - manevi birikimim varsa, onun gözlerindeki ışığı hedeflerini hayallerini görüyorsam destekliyorsam yeterli. Evli çocuklu değilsem de yine kendi iç huzurum yerindeyse başarılıyımdır

Hayatta başarı kıstası her zaman huzur mutluluktur. Ben sağlıklı olayım , evladım sevdiklerim sağlıklı olsun; yiyecek yemeğim cebimde çocuğumu gezdirecek param, çocuğumu eğitecek onunla ilgilenecek maddi - manevi birikimim varsa, onun gözlerindeki ışığı hedeflerini hayallerini görüyorsam destekliyorsam yeterli.
Geleceğe yönelik ekonomik kaygılarım var.oglan da okuyacaga benzemiyor.

Hayatta başarı kıstası her zaman huzur mutluluktur. Yaştan bağımsız. Ben sağlıklı olayım , evladım sevdiklerim sağlıklı olsun; yiyecek yemeğim cebimde çocuğumu gezdirecek param, çocuğumu eğitecek onunla ilgilenecek maddi - manevi birikimim varsa, onun gözlerindeki ışığı hedeflerini hayallerini görüyorsam destekliyorsam yeterli. Evli çocuklu değilsem de yine kendi iç huzurum yerindeyse başarılıyımdır
Ayy basati kışlasını anlayıp yorum yazmışsınız ben sizi tebrik etmeye geldim 😂

Bunlar psikolojik siddet, psikolojik şiddeti normallestirmeyin ltf.psikolojik siddet kim uyguluyorsa uzak duruyorum artık.

Ben neyin ne olduğunu biliyorum sağolun.
Öğretmenim bu arada. Şiddetin de türlerini biliyorum.
Babanıza eğitim veremem. Ya da siz laf anlatamazsınız.
Hayatı ve en önemlisi kendimi seviyorum.
Zarar veren de lafını bilmeyen de ötede yaşıyor.
Size de tavsiye ederim.
Benim hayatımda herkes nasıl davranması gerektiğini öyle ya da böyle öğrendi.
İnşallah siz de öğretirsiniz.

Ben neyin ne olduğunu biliyorum sağolun.
Öğretmenim bu arada. Şiddetin de türlerini biliyorum.
Babanıza eğitim veremem. Ya da siz laf anlatamazsınız.
Hayatı ve en önemlisi kendimi seviyorum.
Zarar veren de lafını bilmeyen de ötede yaşıyor.
Size de tavsiye ederim.
Benim hayatımda herkes nasıl davranması gerektiğini öyle ya da böyle öğrendi.
İnşallah siz de öğretirsiniz.
Uzak durmayı seçtim.

X