41 haftada suni sancıyla doğum yapan var mı?

Ben de aynı durumu yaşadım. 41. hafta doldu, yatış yaptık, suni sancı verildi. Ama bende regl ağrısı gibi bir ağrı oldu sadece. O da sonra geçti. Çok az açılma oldu. Öğlen yattığım hastanede ısrarımla gece 10lara kadar suni sancı aldım ancak gece saat 11 de sezaryenle sonuçlandı benim sürecim. Kötü hikayeler duyabilirsiniz ya da doğum planladığınız gibi gitmeyebilir. Bence bunlara kendinizi hazırlayın. Ama belki de sizin için en hayırlısıdır başınıza gelen. Bu kendisi acı, meyvesi tatlı olayı atlatacaksınız. Bol bol dua edin. Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin.

Benimde 41 hafta 2 günlük Ken oldu doğumum korkulacak hicbirsey yok sakin olmaya çalış Rabbim sağlıkla kolaylıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah
Hurma yemek
Meryem suresi okumak
Sıcak su ile duş bunlarda kolaylık sağlıyor
Yürümek birde

Bana da bildirim gelmiş ama ben maalesef zorunlu sezaryen oldum. Yıkarıda kalsın diye yazıyorum. Hayırlısı ile alın kucağınıza inşallah

Ben varım canım 41 haftada suni sancıyla doğum yaptım güzel geçti bi sorun olmadı sancıyı verdikten 4 saat sonra doğurdum hiç korkma. Bebeğini kucağına alacağın annı düşün doğduktan sonra bütün acıların bittiyor inşallah güzel gecer

40+3 sıfır açılma ve sancı ile suni sancı verildi(pandemiydi kendi Drma denk gelsin istedik) 11 de başladı 13.30 kızım doğdu önemli olan sağlıkla kucağa almak Dr güvenin

ay ablaaa hiç tecrübem yok ama şimdiden hayırlı olsunnn rabbim kolaylık sağlasınn öpüyorumm şimdiden bebişimizii

Ne güzel inşallah benimkide öyle olur
canim her dogumun hikayesi farkli olur biri birine benzemez. yalniz sezaryen istemiyorsan eger yapalim derlerse keyfe keder diret normal dogumda o acilma öyle veya böyle oluyor, tabi bu söyledigim bebegim durumu saglikli kaldigi sürece gecerli. cünkü türkiyede olmuyor sezaryene alalim cok meshur. normal dogumdan korkmamani tavsiye ederim rahat ol güzel düsün bol nefes. sancilarin basladiginda bosa ikinip emerjini harcama. gercekten büyük sanci hissettiginde ikinmaya calis kuvvetlice. allahin izniyle basarirsin.

Spi ne haber? Vecen yıl zayıflama grubundan hatırlıyorum seni:) nasılsın

İnşallah kolaylıkla gecer süreciniz... Bi tanıdığım 40 artı da sez oldu. Sancısı olmadı suniye yanıt vermedi. Herkesin süreci farklı olabiliyor sen şimdi kendine stres yapma.

Normal doğum zor olmayacakmı çocuk kiloluysa özellikle sezaryan fikrine nasıl bakıyorsunuz bilmiyorum

İsme bakmadan okudum aa buda bizdenmiş, kim ki acaba dedim, bizim canoymuş

Benimde 41+4 dü suni sanci ile doğum yaptim. Hic endişe etme zaten sanciyi basta azar azar veriyorlar. Zamanla çoğalıyor ne zmanki artik dayanamiyorum diyorsun o zman doguruyorsun. Annem hep bana oyle soylerdi gercekten de oyleymis.

Şunu da bastan soylim sakın he sakin baslarda suyunu patlattirma. Benim 2. Dogumumda ozelde yaptim suyumu 2 cm acik varken patlattilar beni mahfettiler. Ilk cocugumda suyumu doguma yakin dogurmak uzereyken patlatmislardi. Tecrubeli olmama ragmen lanet olasi doktor ansizin ben beni kontrol edecegini sanarken suyumu patlattı Allah onu kahretsin.

41’den 32’ye dönerken doktor daha fazla bekleyemeyiz, ya suni sancı ya sezaryen dedi. Sözleştiğimiz güne kadar en ufak bir doğum belirtisi olmayınca ben korkup sezaryende karar kıldım. İyi ki öyle olmuş çünkü suni sancıyı boşa çekip yine sezaryen olacakmışım. plasenta tamamen iç organlarıma yapışmış, bebeği aldıktan sonra plasentayı temizlemeleri çok uzun sürdü. Oğlum şu anda da aynı karnımdaki bana yapışık kolay bir doğum dikiyorum, siz ve bebeğiniz için en iyisi neyse öyle olsun

Büyük kızım 41+2 de suni sancıyla, oğlum da 40.haftada geldi.

Ben yaptım, hiç korkmayın, çok da kolay geçti şükür :)

Ben Pazartesi günü gittim hastaneye su geldiği için, sancı ve açılma yoktu, akşam suni sancı verdiler ama sancım gelmedi, 24 saat aradan sonra tekrar suni sancı verdiler ve sancım başladı..

M Msssk canım öncelikle şimdiden hayırlı olsun, sağlıkla gelsin kuzu...
3 doğumunu da suni sancı ile yapan biri olarak yazıyorum. Normal sancıyı hiç çekmedim aa doğuruyor muyum bu ne ağrısı bile demeden hamilelikler geçirdim çok şükür
İlki 5 cm açıklıkla sıfır sancı ile gittim. Suni sancı verdiler 5 saatte doğdu kızım... 39. Hafta
İkincide yine 4 cm açıklıkla hatta arabayı ben kullanarak gittim. Sıfır sancı yine suni sancı 5 saatte doğum oldu. 39. Hafta
Üçüncüde suyum azaldığı için 38.+3 te doktorum gel suni sancı verelim dedi. Ve bakıp hiç açıklığın yok ve bebekte yukarıda dedi. Sabah 7de yatışım yapıldı. 9 a kadar nst ye bağlandım ara ara, doktorum beklendi. Doktor gelince bebeğin kalp atışları istediğim gibi değil bu şekilde suni vermek istemiyorum dedi. Biraz bekleyelim bu arada ebeler saat başı gelip açıklık muayenisi yapıyor. Biraz biraz ağrım başladı. Duşa girebilirsin dediler, yürü dediler. Bende yaptım. Dualar okudum sürekli. Acılmam başladı. Saat 11 gibi doktorum çok çok az suni vereceğim bakalım nasıl olacak dedi. Suni ile sancılarım belirginleşti. 12 gibi suyum geldi. 13 gibi ağrılar artık dayanılmaz oldu, eşime ben sezaryan istiyorum demeye başladım(yukarıda bazı arkadaşlarında bahsettiği gibi dayanılmaz olduğu zaman artık bebek geliyor demek gerçekten) ve tekrar duşa girdim. Beni çok rahatlatıyordu ve açılmaya çok yardımcı oluyordu bence. Son duştan çıkmamla ıkınma hissi geldi tam o sırada ebe içeri girdi. Ben ıkınıcam dedim yat bakalım dedi baktı ve dur sakın ıkınma doğumhaneye gidelim dedi. 13.20 de kuzum koynumdaydı çok şükür ve tüm acılarım dinmiş, sedyede pamuk gibi olmuştum... Çıkarken gülücükler saçıyordum eşim eee yarım saat önce kolumu morartana ne oldu diyor
Biz yedi buçuk aylık olduk bile Şimdi bu mesajı sana onu uyutmaya çalışırken yazıyorum. Vajinal doğum veya sezaryan, sancılı veya suni sancılı hepsinin sonu o minik mucizeye ulaşmak için ve hangisi olursa olsun sen en güzel, en güçlü, en iyi annesin sakın unutma

Beeen
Korkma ama inşallah çok sürmez. Benim keseyi sabahtan delmişti doktor ona rağmen sancı gelmedi 8 saatlik suni sonrası doğurdum. Yırtılma oldu bu yüzden dikiş attılar, kan kaybı vs ama bu herkes için geçerli değil tabii
O kadar zor değil merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…