41 haftada suni sancıyla doğum yapan var mı?

41. Haftada yatışım yapildi. Henüz açılmam yoktu ama bebek normal doğuma uygun olduğundan kendi sancimin gelmesini beklediler. 1 fitil uygulandı o da kasılmalari başlattı (suni sanci değil). 30 saat süren kasılma Ardından 2.5 cm açığım oldu. Ertesi gün başka bir doktor bebeğimin iri olduğunu bundan dolayı dogum kanalina inemedigini söyledi. Ya baloncuk takılacak ya da sezeryan dedi. Bende daha fazla uzaymadim sezeryani tercih ettim 4 saat sonra kavuştuk

İnşallah normal doğumdan yanayım hayırlısı olsun

Normal doğum zor olmayacakmı çocuk kiloluysa özellikle sezaryan fikrine nasıl bakıyorsunuz bilmiyorum
Normal doğum öncelliğim mecbur kalırsam sezeryanda olurum tabiki bebek 3500 kilo doktor sezeryan gerek görmedi şimdilik

Su patlatılınca nasıl bir sıkıntı olmuştu doktorlar pek dinlemiyor özelliklede devlette gittiğim hastaneden pek memnun değilim ama inşallah bi sorun yaşamam

Çok teşekkür ederim etrafınızda hamile birileri varsa çok şanslı demektir
Bende ilki sezeryanla diğeri normal doğum olacakken sezeryan olduğum için tekrar sezeryanla oldum ama inan adet sancısı gibi bir sancı var hiç korkma ilki sezeryanla olmasaydı kesinlikle normal derdim korkulacak birşey yok canim benim

Allah razı olsun zaman azaldıkçada iyice duygusallaştım sanırım gözlerim doldu sizinde mükemmel bir anne olduğunuz çoooook belli umarım herşey gönlünüzce olsun teşekkür ederim bu kadar emek verip yazdığınız için

Çok duygulandim.
Allah sağlık versin hepinize

40. Haftamda yaptım 8 30 da suni sancı verildi 12 48 de kucagıma aldım 2 aylık oldu bile

Ben 41 haftalikken suyum geldigi icin suni sanci verilerek dogum yaptim uzun surdu acilmam ama oldu bir sekilde cok sukur. Allah kolaylastirsin

39+3 cuma öğlen suni sancı verildi o akşam 2 açılmayla yattım sabah 2 açılmayla kalktıım yani hiç açılmam olmamıştı. Cumartesi öğlene kadar fazla bir şekilde suni sancı aldım ama yine açılmam olmadı benim için çok acılı bir zaman dilimiydi anlatırken bile tüylerim diken diken oluyor çok zorluydu hatta bir daha doğum yapmam demiştim. Benim zorluydu yani canım ama sabah suni sancı alıp 10-15 dk sonra doğuran oluyor herşey tamamen bünyeyle alakalı.

Benimde yanıma kimseyi almadılar ama telefonla oyna şarkı dinle kafanı başka şeylere ver dediler bende o sıra normal doğum çok kolay diyen arkadaşlarımı arayıp kalayladım
Annemi arıyorum niye bana bunları anlatmadın diye eşimi arıyorum gel beni burdan al diye
Ama o acılar geçiyor sonunda bebeğini kucağına aldığında bu acı herşey değer diyorsun.

Merhaba öncelikle hayırlı sağlıklı bir doğum diliyorum . Ben 41. Değil de 36. Hafta da suyumun gelmesi sebebiyle suni sancıyla normal doğum yaptım . Hiç açılmam ve sancım yoktu . 13 saat sonra doğumum gerçekleşti . Biraz uzun sürdü açılma ve sancı olmadığı için ama sağlıkla bebeğimi kucağıma aldım . Doğum esnasında bebekte ve annede bir sorun oluşmadığı sürece Allah gücünü veriyor . Gerçekten korkulacak bir şey yok .

Benim kizim bundan 15 sene once 6 gun gec geldi yani 41.haftada. Suni sanci verildi banada cunku rahmimin ust kisimlarinda delikler olusmustu ve ben ara ara su kaybediyordum. Hastaneye yattiktan 1 bucuk gun sonra artik suni sanci verdiler. Suni sancidan sonra bebegin kalp atislari yavasladi sezeryan olabilirsiniz dediler ama sonra gerek duymadilar yada dogum basladi yada bebegimin kalp atislari normale döndü orayi tam hatirlamiyorum. Normal dogum yaptim cok şükür..
Hatta bana iki kere suni sanci verildi. Ilk suni sancimdan sonra birde bir kac saat sonra epidural istedim. Sabaha artik dogumun gerceklesmesi lazim enfeksiyon riski var dediler ve yine suni sanci verdiler. Ilk gebelik olmasinin bi tehlike arz ettigini soylemediler bana o zaman hic. Iciniz rahat olsun.Sag salim kavusun inşallah. Rahatta bir dogum nasip olsun.

Son düzenleme:
canım Allah yardımcın olsun ben doğum yapmadım ama kolaylıklar dilerim sağlıklı bir doğum olacağına inan kendini ferahlat inşallah her şey su gibi akıp gidecek

Güzel düşünün, güzel geçsin inşallah.
Allah, ehil insanların elinde kolaylığını versin

Su patlatılınca nasıl bir sıkıntı olmuştu doktorlar pek dinlemiyor özelliklede devlette gittiğim hastaneden pek memnun değilim ama inşallah bi sorun yaşamam
Devlette erken patlatmazlar diye düşünüyorum. Genelde bunu ozelde yapiyorlar direk sezeryana alsinlar diye. Cok zor gecti dogumum cocuk susuz kaldi kalp atislari yavasladi. Sancilarim durmadan nefes almadan devam etti ona ragmen acilmam olmadi. Baska bi doktor beni elleriyle acip cocugu aldı. Ilk cocugumda suni sanciyla dogum yaparken demistim ki cok zor ama degilmis. Benim 2. Dogumum doktor hatasi yuzunden cok zor oldu sonra ogrendigim de o doktor kac kisiye oyle yapmis megersem

Kesinlikle suni sanci almayin bebek kendi gelecegi zamani bilir 42 haftaya kadar yolu var ozelden yazarmisiniz size bi video atayim

Sizin yorumlarinizi okuyunca anladim ki benim özeldeki doktor da benim suyu patlatip dogumu başlatmış bayrama denk gelmesin diye.
Şükür bi sıkıntı yaşamamıştık, sancı açılma hicbir sey olmayinca mecburen sezaryeni tercih etmistim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…