41 haftada suni sancıyla doğum yapan var mı?

40+3te acil sezeryane alındım normal doğum için son ana kadar bekledik ama ufacık doğum belirtim bile olmadı ne sandı ne nişan ne su hiç bişey olmadı. Bebeğimin gelişimi iyi gitti suyu azalmıştı artık ama bu çok normal 41 haftaya gittim artık geç doğuma giriyor. Doktorum hazırlıklı gel artık dedi eşyalarımı aldım kontrole gittim nst de kalp atışlarında sıkıntı çıktı tekrar nst ye aldılar ve doktorum riske atmak istemedi yatış verdi suni sancı aldım ona rağmen hiç bişey hissetmedim doktorda şaşırdı 🤣 suni sancı beni değil de bebeğimi etkiledi sanırım suyu da az olduğu için doktor dedi ki açılman 2 cm Bile değil istersen 2 saat daha bekleyelim ya da acil seseryana alalım ama beklersen risklerin var dedi korktum tabiki hemen kabul ettim 2 saat sonra bebeğim kucağımdaydı normal doğum için çok çabaladım olmadı zor bir doğum olmadı sezeryan olduğu için ama sonrası tabiki zor oluyor zaman gerektiren bir süreç destek ve güzel enerjiyle en kısa sürede toparlsrsın böyke bunları yazınca kötü gibi gelebilir sana inan şnsan o zaman her şeye korkuyor ama doğum yapalım 7 ay olmuş biri olarak söylüyorum hiç hatırlamak istemediğim hastane günlerim bile ne güzelmiş diyorum o acılara rağmen ufacık bir yavrum vardı büyüyorlar acı geçiyor güzel anılar kalıyor inşallah doğumun en iyisi en güzeli olur umarım çevrende hep sana destek olan seni düşünen çocuğunu düşünen insanlarla dolu olur sütünde olsun inşallah şimdiden hayırlı olsın🌸
Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için

Kizlar hamile bir bayan var karşınızda kötü doğum senaryolarınizi sonraya saklayın lutfen yeterince gerilmiş bir anne adayi var korkmayın, suni sancida olsa bebek dogar falan demek bu kadar zor olmamali, inşallah sağlıkla kavuş bebisine ister normal ister sezeryanla dogum yap hic fartmez sonuçta senin bebeğin hiçbir şeyden korkma canım benim sağlıkla bir nefeste kurtul 🥰🥰🥰

O zaman dediklerimi kendiniz uygulayın hiç gerilmeyin ağrınız olacak evet ama baş etmek mümkün en güzeli doğumdan bi gün sonra iyileşmek. Sancılar başladığında ördek yürüyüşü diyorlar internetten bakabilirsiniz onu yapın duş çok önemli onu ihmal etmeyin dayanamayacak noktaya geleceksiniz hah ondan da korkmayın tam o noktada çocuk doğuyor 😀

Kizlar hamile bir bayan var karşınızda kötü doğum senaryolarınizi sonraya saklayın lutfen yeterince gerilmiş bir anne adayi var korkmayın, suni sancida olsa bebek dogar falan demek bu kadar zor olmamali, inşallah sağlıkla kavuş bebisine ister normal ister sezeryanla dogum yap hic fartmez sonuçta senin bebeğin hiçbir şeyden korkma canım benim sağlıkla bir nefeste kurtul 🥰🥰🥰
Çok teşekkür ederim etrafınızda hamile birileri varsa çok şanslı demektir 😂

O zaman dediklerimi kendiniz uygulayın hiç gerilmeyin ağrınız olacak evet ama baş etmek mümkün en güzeli doğumdan bi gün sonra iyileşmek. Sancılar başladığında ördek yürüyüşü diyorlar internetten bakabilirsiniz onu yapın duş çok önemli onu ihmal etmeyin dayanamayacak noktaya geleceksiniz hah ondan da korkmayın tam o noktada çocuk doğuyor 😀
Umarım öyle olur tavsiyeleriniz için teşekkür ederim stresten unutmazsam uygulayacağım

Sağlıkla kucağınıza alın. Suni sancı değil ama ben de 42de açılma olmadan doğum yaptım. Suyumu bile doktorlar patlattılar. O kadar niyeti yoktu bebeğin doğmaya. Şimdi de göbeğimde oturmak en sevdiği aktivitelerden biri :))

Açılmam sancım bir türlü olmadı 41. Haftaya kadar bekleriz en fazla yoksa yatışını veririz dedi doktor yarın yatışım olacak ve suni sancı vericekler ilk gebeliğim olduğu için doğum hakkında hiçbir fikrim yok biraz tedirginim ve korkuyorum tecrübesi olanalar yazabilir mi
40+3 de suni sancı aldım 2 saatte aşırı kolay doğum yaptım
Summes sebila yessaru hu okudum sürekli sende oku..

Şey birde birsey İsteyebilir miyim
Biyopsi oldum belirsiz çıktı moralim sıfır bana dua eder misin sonuçlarım ter temiz çıksın nodulum kitlem kaybolsun Allahın İzniyle amin

İkı yaşında bebeğim var moralim çok kötü

Hiç korkmayın sancı sık olduğu için hızlandırılmış doğum gibi oluyor. Hayırlı ve kolay geçsin inşallah

Sezeryanmı oldunuz sonrasında
Hayır normal doğurttular zorla. Şehir hastanesinde doğum yaptım o yüzden sezeryana hemen almıyorlar. Benim için kötü bir tecrübe oldu anlatıpta sizi etkilemek istemem. Belki sizin kolay olur doğumunuz o yüzden güzel düşünün güzel geçsin. Bol bol yürüyüş egzersiz merdiven çıkıp inin iyi olur.

37 ve 38 haftalik 2 bebegimi de suni sanciyla dogurdum.

Yani dogal sancinin ne oldugunu bilmiyorum ama suni sanci ile birlikte agri kesici de vuruyorlar, haliyle o yogun aciyi hissetseniz de bir yandan acinizi aliyorlar.

Epidural dogum surecini uzatir, bu yuzden ben iki dogumumda da kullandirmadim.

40+3 de suni sancı aldım 2 saatte aşırı kolay doğum yaptım
Summes sebila yessaru hu okudum sürekli sende oku..

Şey birde birsey İsteyebilir miyim
Biyopsi oldum belirsiz çıktı moralim sıfır bana dua eder misin sonuçlarım ter temiz çıksın nodulum kitlem kaybolsun Allahın İzniyle amin

İkı yaşında bebeğim var moralim çok kötü
İnşallah hiçbirşeyin yoktur tertemiz çıkar sonuçların bebeğinede sanada rabbim sağlıklı uzuuuun ömürler versin moralini bozma aynı şeylerden benim annemde geçti hastalığın tam olarak ne bilmiyorum ama moral stres insanı daha çok hasta ediyor umarım hastalıklar ömür boyu senden ve tatlı bebişinden uzak olur

Açılmam sancım bir türlü olmadı 41. Haftaya kadar bekleriz en fazla yoksa yatışını veririz dedi doktor yarın yatışım olacak ve suni sancı vericekler ilk gebeliğim olduğu için doğum hakkında hiçbir fikrim yok biraz tedirginim ve korkuyorum tecrübesi olanalar yazabilir mi
Ben yaptım:) korkma

Ben yaptım

Tecrübem yok ama inşaAllah kolayca kucağına alırsın 💜

Size mesaj atamıyorum bana mesaj gönderebilir misiniz ?

Oglum da gec geldi ve 41. Haftaya kadar bekledik :) sonra suni sanciyla dogum yapmaya calistim ama cok gecmeden bebegimin kalp atislarinin ritmi bozuldu. Dr sezeryani tercih etmem gerektigini soyledi icerde bebegin ne yasadigini bilmiyoruz dedi. Ben zaten ne yapicagimi bilmez durumdaydim ve ikna oldum. Sezeryan ile dogum yaptim. Fakat okadar guzel bir hamilelik gecirdim ve okadar inanmistimki dogumumun da cok rahat gecicegine. Bence biraz daha bekleseydim o hafta icinde kendiliginden gelicekti oglum ama riske atmak cok zor tabi. En kotu ihtimalle basiniza bu gelir. Saglikla kucaginiza alin insallah bebisinizi :)

Ben son adet tarihine göre ve doğum belgesibe göre 43+1 de doğum yaptım. Ultrasona göre de 41.haftada suni sancı ile doğum yaptım. Son hafta 2 cm açılmam vardı. Doktor çatı muayenesinde iken açılmam artsın ve bebek gelsin diye rahim ağzına masaj yapıp uyarıyordu yine de kendiliğinden gelmedi. Daha sonra pazartesi sabah gel suni sancı vereceğiz dediler. Sabah 9 da sancı verildi öğleden sonra 16.37 de doğum yaptım. Öğlen doğum haneye alınmadan önce epidural verildi, kesi atılmadan normal doğum yaptım. Korkma kendini hazırla. Hatta perine bölgene masaj yap, plates topu üzerinde doğum hareketleri yap.

X