Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

slm kızlar ben kardeş takımdan ya sitede bir sorunmu vardı giremedim uzun zamandır siteye 504 hatası veriyor ve ben çok sinir oldum hiç paylaşımdada bulunamadım

ya bende ayran diyetini çok duydum şu aralar ama pek bişeyi yok ayran nohut mercimek ve bulgur 2 güde bünyene göre 1.5 2 kilo veriyormuşsun

Bu günü listesi;

sabah patatesli yumurta(2 çorba kaşığı kadar)
2 ince dilim ekmek
1 dilim yağsız peynir

öğle 1 büyük kase salata(üstünde ızgara hellim peynirli)
1 kırık-krak

ara 1/2 dilim ekmek
1/2 dilim peynir

akşam Körili tavuk sandviç
çay

ya bende ayran diyetini çok duydum şu aralar ama pek bişeyi yok ayran nohut mercimek ve bulgur 2 güde bünyene göre 1.5 2 kilo veriyormuşsun

detoks için yapıyorlar ama çok sağlıksız,kısa sürede çok kilo verme derdine düşmeyin sakın. ben çok verince üzülüyorum,biliyorum ki kastan ve sudan gidiyor,giden su da geri geliyor zaten.100 gr ,50 gr vereyim haftada yağdan vereyim.

kaptanıma bir sorum olucak, eğer hedef kiloma ulaştığımda istediğim yağ oranına ulaşmamış olursam biraz daha takımda kalıp bir iki kilo daha vermek istiyorum. yani hedef kilomu değiştirmek istiyorum. mümkün mü??

pazar gününün menüsü:)

sabah 2 dilim ekmek
1 dilim peynir
1 çay kaşığı tereyağ
1 çay kaşığı bal

ara 1 küçük kase yoğurt
1 elma

öğle haşlanmış tavuk(1 porsiyon)
1 kase salata

ara 1 küçük portakal
10 adet badem

akşam 3 dilim ekmek
çok az tavuk
2 kaşık semizotu

canım dediğiniz diyet glisemik indeks diyeti gibi bir şey değil mi?. yani kan şekerini dengede tutmaya dayalı.kan şekerini ani yükselterek insülün salınımını artıracak besinleri tüketmiyorsun veya daha az kan şekerini yükselten besinlerle birlikte yiyorsun bildiğim kadarıyla.öyle yasak da yoktu sanırım. gayet makul bir diyet,sağlıklı bir şey..yanlış hatırlamıyorsam.

Evet canım aynen bu şekilde diyetimiz.

Bu arada gunaydın herkese. Haftasonu doktora gittim kızlar. Bademciklerimi acil aldırmam gerekirmiş. Bu bademciklerle kilo vermem imkansız hatta daha fazla alırmışım. Vücuda yeterli oksijen giremediği için metabolizma çok yavaş olurmuş ve vücud gerektiği gibi çalışamazmış.
Bi sorun olduğunu biliyordum ama bademciklerle alakalı olacağını hiç düşünmemiştim. Normal şartlarda monti ile kilo vermemem mümkün değil çünkü. Ve uzun zamandır diyet yaptığım halde veremem bundanmış

Bu arada gunaydın herkese. Haftasonu doktora gittim kızlar. Bademciklerimi acil aldırmam gerekirmiş. Bu bademciklerle kilo vermem imkansız hatta daha fazla alırmışım. Vücuda yeterli oksijen giremediği için metabolizma çok yavaş olurmuş ve vücud gerektiği gibi çalışamazmış.
Bi sorun olduğunu biliyordum ama bademciklerle alakalı olacağını hiç düşünmemiştim. Normal şartlarda monti ile kilo vermemem mümkün değil çünkü. Ve uzun zamandır diyet yaptığım halde veremem bundanmış

geçmiş olsun canım
peki şikayetlerin neydi neden doktora gittin?
bendede doğumdan sonra metabolizma çok yavaşladıda bende araştırmak istiyorum

günaydınlar , iyi haftalar hepimize
haftasonu kötü geçmesine rağmen bu haftadan ümitliyim
özgecim geçmiş olsun inşallah kolaylıkla atlatırsın

Günaydınlar,

Özgecim geçmiş olsun bende bademciklerimi çocukken aldırmıştım, böyle bir etkisi old. bilmiyordum doğrusu ama mantıklı geldi, peki ne düşünüyorsub olacak mısın hemen?

chemes hedefini değiştirebilirsin canım.

Kızzlarrr uzuunnnnnnnnnnnnnnnnnn zamandır ilk kez hafta sonunu iyi geçirdim. Dün 1 saat yürüyüş yaptım, Haftaya iyi başladım.

geçmiş olsun canım
peki şikayetlerin neydi neden doktora gittin?
bendede doğumdan sonra metabolizma çok yavaşladıda bende araştırmak istiyorum

Canım geçen hafta rahatsızlanmıştım. Grip oldum ve doktora gittim. Gittiğim doktor boğazlarıma baktı kbb ye görün çok fena bademciklerin dedi.
C.tesi de kızımı götürdüm kbb ye. Kulak anfeksiyonu vardı geçti mi diye. Şükür geçmiş. Danışmak için sordum böyle böyle dedi dahiliye doktoru diye. Muayene etti ve acil olman lazım dedi. Kilomu görünce daha fazla kilo alırsın aldırmazsan dedi canım.

günaydınlar , iyi haftalar hepimize
haftasonu kötü geçmesine rağmen bu haftadan ümitliyim
özgecim geçmiş olsun inşallah kolaylıkla atlatırsın

Teşekkürler hayatım.

Günaydınlar,

Özgecim geçmiş olsun bende bademciklerimi çocukken aldırmıştım, böyle bir etkisi old. bilmiyordum doğrusu ama mantıklı geldi, peki ne düşünüyorsub olacak mısın hemen?

chemes hedefini değiştirebilirsin canım.

Kızzlarrr uzuunnnnnnnnnnnnnnnnnn zamandır ilk kez hafta sonunu iyi geçirdim. Dün 1 saat yürüyüş yaptım, Haftaya iyi başladım.

Evet olucam canım. işin içine kiloyu da sokunca olay bitti. kaydirigubbakcemile3 Normalde erteleyebilirdim ama ertelemiyeceğim. Birde mutlaka bu aylarda yapılırmış ameliyat. Sıcaklarda olmazmış .

özgecim çok geçmiş olsunnn

benimde doğumdan sonra metabolizmam acayip yavaşladı acaba bende de bi problemmi var abdemcik olmadığı kesin baş ağrısından dr a gitmiştim sinüzitten şüphelenip kbb da kontrolümde hiç birşey çıkmamıştı ama aslında böyle yavaş kilo verince bi dr a görünmek mantıklı

yediklerimden bahsedeyim
c.tesi günü çok güzel geçti çok hafif ve yağsız şeyler yedim akşam 6 dan sonra hiç bişe yemedim

pazar günü sabahtan gçl kenarına kahvaltıya gittik işte orda biraz bozuldu 1 tepsi börek yapmıştım resmini bile çektim yüklerim birazdan ondan 2 parça yedim akşamda çeyrek ekmek arasına bişeyler yedim o kadar

bu sabah
simit yedim çünkü öğlen ve akşamı müsli ile geçirip hafta sonunu dengelemem gerekiyor

anammmm:1shok: nelerde duyuyorum
ben bu kış hatta geçen kış da bademciklerimden hep sorunluyum hatta son dönemlerde çerez gibi yutyorum antibiyotikleri banamısın demiyor..
kilo verememem hatta kolay da almam bundanmı ki acep...
ben de bir dr la konuşayım o zaman uffff
hiç aklıma gelmezdi hep geçiştiriyordum bademcik işte nolucak diye:uhm:

ben şimdi doktorla görüştüm tel de..
öyle bişey yok diyor yaa..
çocuklarda problem olduğundu düzenli beslenmeyi engellediği için zayıflamaya neden oluyormuş ama büyükler için geçerli değilmiş..
her bünye farklı olduğu için kişiye göre değişiyormuş durum..
ama illaki kilo aldırır yada kilo verdirmez diye bişey yok dedi..

buda demekki benim tek sorunum pis boğazlığımalsanaalsanasmile

günaydin kizlar bugün hem cok mutlu hemde cok yorgunum.mutlulugum gecen hafta verdigim diyet listesine dün basladim ve bu sabahki eksilmeyi görünce motivasyonum tam yerine geldi yorgunlugumsa yine doktopra gittik Allahim bi iylesse su cocuklar ya artik gücüm kalmadi valla

özgecim cok gecmis olsun benimde alinmisti cocukkken bademciklerim sürekli basim agrirdi hangi doktopra gitsem bademcik dedi ve aldirdik sonunda gercektende gecmisti agrilarim

sebnemcim bu hfata biz birinciyiz canim hic kacari yok bakarsin bireyseldede birinci olurum hahah

dünkü menüm söyleydi
sabah
1 kase kepekli corn flakes+1 yumurta
ara
1 elma
ögle
firin posetinde yagsiz et+yagsiz salata
ara
2 kücük elma
aksam
haslanmios yagsiz tuzsuz limonlu brokoli
aslinda bundan sonra ara yokdu ama ben 2 kuru erikve 2 dilim turp yedim

2lt su
2 kupa yesil cay

kizlar su icme yarisi gayet mantikliydi yapsakya

Son düzenleme:
ben şimdi doktorla görüştüm tel de..
öyle bişey yok diyor yaa..
çocuklarda problem olduğundu düzenli beslenmeyi engellediği için zayıflamaya neden oluyormuş ama büyükler için geçerli değilmiş..
her bünye farklı olduğu için kişiye göre değişiyormuş durum..
ama illaki kilo aldırır yada kilo verdirmez diye bişey yok dedi..

buda demekki benim tek sorunum pis boğazlığımalsanaalsanasmile

Benim doktor direk buna bağladı canım.
Sunduğu gerekçede mantıklı geldi bana.
Neyse kiloyu geçelim sağlık için zaten aldırmam lazım.

ben şuana kadar 500 cc su içtim öğlende 1 kase (7 tatlı kaşığı lıgt sütle) müsli yedim şimdiden çok acıktım valla .. ama sanki acıkınca zayıflıyormuşum gibi geliyor aç kalmadan zor bu iş bence

Son düzenleme:
X