4 emzik denedim almıyor emzik kullananlar nasıl kabul ettirdiniz?

Coksukurbugunume

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.570
1.338
Selam kızlar,

Sorum şu emziğe nasıl alıştırdınız? 2 ay 8 günlük bebeğim var hiç emzik kullanımı düşünmemiştim ama beni emzik yaptı çok emiyor uykuya dalamıyor ama bu defada kusuyor ağzından burnundan çok korkuyorum o zamanlar.

Emzik ver dediler Philips avent soft serisini denedim 2 tane almadı, damaklı wee baby denedim şeffaf seri varya bilirsiniz almadı, sonra biri dedi ki ağzı küçük olabilir 0-3 ay emzik al.
E Bebek’e gittim öyle emzik yok dedi aradım tarafım wee baby nin memesi daha küçük bir emziğini buldum cool bir şey yazıyordu adini unuttum meme kısmı küçük onu aldım ama emmiyor ne yapacağım ben?

Lütfen kullandırma falan demeyin çene damak yapısı bozulur diye korkup vermedim ama göğüslerimin uclari çok yara sabah akşam memede tuvalete giderken bile ağlıyor çaresiz kaldım artık uykuya dalarken dalamıyor memede olmazsa

Bazı bebekler kabul etmiyor maalesef. Hastanede vermeyi deneseniz belki alırdı ama sonrası daha zor. Kaç günlük?

Nasıl alıştırabilirsin bilmiyorum ama doktorumuz oğluma bir yaşına kadar verebileceğimi söyledi , bir yaşından sonra da azaltmamızı tavsiye etti

Fiyatı da hayli pahalıymış bugün vardı kauçuk ama bilemediğim için almadım deneyeyim onu da madem
Evet pahalı ama ben oğluma 2 aylıkken vermiştim 6 aylıkkende bırakmıştı. İlk öğürme refleksi oluyor ama ağzına koyunca emziği tutup hafifçe ileri geri çekin emmeye başlarsa parmağınızla pıt pıt vurun hafifçe yuvarlak yerine

Kızlar emziği verince öguruyor nedense anlayamadık bu durumu ondan dört tane denedik
Ağzına sokuyorum dili ile itiyor çok denemeye çalışınca mutlaka öğüruyor

Almayan almiyor ben tam 3 ay çeşitli emziklerle denedim ne emzik ne biberon kabul etmedi oğlum

Merhaba benım bebegım de aynıydı belli başlı birkaç emzik denedım öğürdü hepsınde de hatta bırısınde kusmuştu ,agzına tutmayla bıle … Olmuyorsa zorlamanın anlamı yok dedim ve emziksiz büyüttüm emzik almayışı sizi korkutmasın her bebek emzik kullanacak diye bir kural yok sağlığı yerinde olsun gerisi önemli değil

Coksukurbugunume
Bende aldiramadim almayınca almıyor ilk günler verdim üstelik ben ,uyurken veriyordum hemen atıyordu 2 ay dan sonra ağzına sokturmadi.
Ayrıca kilo alımı nasil. İyi ise lütfen emzirme pozisyonunuzu gözden geçirin. Zira 2 ay. Her emzirmede göğüs ucu yarası ve acısı çekmiş biri olarak pozisyonunu ve bebeğin emişine dikkat ettikden. Sonra düzeldi yara ve acı. Bebeğinizin karnı karnıniza dönük, başı memenize dönük olmali. Dudakları alt ve üst dudağı dışa dönük olmalı ,siyah bolgeyide mümkün olduğunca almalı. Bunlari ugulayinca duzelmisti acı . Ayrıca bebeğimin karnı doğru emdiginden doymustu. Çünkü yanlış pozisyon az süt gelmesine neden olur bebekde muhtemelen emmekden yorulup uyuyor. Tam karnı doymadigindan gene uyanıyor ve memeyi istiyor. Bu söylediklerimi de dikkate alın .

Anne memesine benzeyen varmis onu denediniz mi ? Bazıları almayınca almıyor örnek benimki :)

Memeyi agzindan biraz elinizle tutun ama cocuk ogururse dikkat edin oyle alisiyolar,
Ama emmek istemeyen yine pek arasi olmuyor.
Benim oglum dogdugundan berli pek istemedi bende zorla oyle verdim ama hala emmeyi beceremez meme agzindayken sogurt akitir emme sekli bile almaz diliyle sanki oksar gibi kullaniyo
Gun icerisinde hiç vermiyorum istemez sadece uyurken veriyorum uykuya dalsin diyeyani naparsaniz yapin emmek istemeyen benim oglan gibi gonulsuz emer