4 emzik denedim almıyor emzik kullananlar nasıl kabul ettirdiniz?

Kızlar emziği verince öguruyor nedense anlayamadık bu durumu ondan dört tane denedik
Ağzına sokuyorum dili ile itiyor çok denemeye çalışınca mutlaka öğüruyor
Oğlumda öyle şimdiye kadar ağzına almadi .5 tane yakın değişik emzikler aldım hepsini dilini ittİ,şuan 7 aylık. 3aylikken beri parmağında emmeye başladİ. uyurken ağzında emzik varmış gibi dudağında oynuyor.

Emzigi tutacak olan bebek en adi en ucuz emzigi de tutuyor, elli tane pahali marka emzige para vermeyin. Benim iki kizimda emzik emmedi, denemedigim marka kalmadi ustelik, o kadar emzige para verecegime kizlara birer yarim altin taksam en azindan kârlı bir alisveris olurdu.

Selam kızlar,

Sorum şu emziğe nasıl alıştırdınız? 2 ay 8 günlük bebeğim var hiç emzik kullanımı düşünmemiştim ama beni emzik yaptı çok emiyor uykuya dalamıyor ama bu defada kusuyor ağzından burnundan çok korkuyorum o zamanlar.

Emzik ver dediler Philips avent soft serisini denedim 2 tane almadı, damaklı wee baby denedim şeffaf seri varya bilirsiniz almadı, sonra biri dedi ki ağzı küçük olabilir 0-3 ay emzik al.
E Bebek’e gittim öyle emzik yok dedi aradım tarafım wee baby nin memesi daha küçük bir emziğini buldum cool bir şey yazıyordu adini unuttum meme kısmı küçük onu aldım ama emmiyor ne yapacağım ben?
5-6 tane denedik, Türkiye'de yoktu Amerika'dan getirttik gene almadı gene, olmayınca olmuyor. Boşuna masraf, boşuna emek
Doğar doğmaz vermeliydik bence, Dr ilk 1 ay vermeyin dedi bize, onu dinledik. E bir ay sonra bebek zaten memeye alışıyor emzik tutar mı

Selam kızlar,

Sorum şu emziğe nasıl alıştırdınız? 2 ay 8 günlük bebeğim var hiç emzik kullanımı düşünmemiştim ama beni emzik yaptı çok emiyor uykuya dalamıyor ama bu defada kusuyor ağzından burnundan çok korkuyorum o zamanlar.

Emzik ver dediler Philips avent soft serisini denedim 2 tane almadı, damaklı wee baby denedim şeffaf seri varya bilirsiniz almadı, sonra biri dedi ki ağzı küçük olabilir 0-3 ay emzik al.
E Bebek’e gittim öyle emzik yok dedi aradım tarafım wee baby nin memesi daha küçük bir emziğini buldum cool bir şey yazıyordu adini unuttum meme kısmı küçük onu aldım ama emmiyor ne yapacağım ben?
Philipsinkini tuttu benimki tutturana kadar akla karayı seçtim. Uyku halindeyken ilk tuttu. Emxiği verirken birten şakadanak tepme önce dudak kenarına değdir agzını açınca yarım bi şekilde agzına sokup agız içind egexdşrip çıkar bi kaö kere tekrarla sonra ver. İlk emziği atacaktır tekrar tekrar dene sonra elinle destekleyerek tut bunu uykuya geçişinde yaparsan daha az öğürür. Benimki emzik geldiği gibi kusuyordu şimdi şükür tutuyo.

Philipsinkini tuttu benimki tutturana kadar akla karayı seçtim. Uyku halindeyken ilk tuttu. Emxiği verirken birten şakadanak tepme önce dudak kenarına değdir agzını açınca yarım bi şekilde agzına sokup agız içind egexdşrip çıkar bi kaö kere tekrarla sonra ver. İlk emziği atacaktır tekrar tekrar dene sonra elinle destekleyerek tut bunu uykuya geçişinde yaparsan daha az öğürür. Benimki emzik geldiği gibi kusuyordu şimdi şükür tutuyo.
Bunu da deneyeyim daha önce denedim almadı sabrım zorlandı çok şimdi ağzına yavaşça sokup arkasına pit pit tırnakla vuruyordum tekrar bunu deneyeyim

Bunu da deneyeyim daha önce denedim almadı sabrım zorlandı çok şimdi ağzına yavaşça sokup arkasına pit pit tırnakla vuruyordum tekrar bunu deneyeyim
Emzik çok iyide takip etmek gerekiyo acıktığını anlamazsın aç kalır. O emzik yoruyo beneği çünkü gerçi sneinki iki ayını doldurmuş. Gece mesela ben vermiyorum zaten geceleri az emiyo

Benimki de çok kısa Bi zaman emdi kendi bıraktı Bi daha kabul ettiremedim. Uyku için falan iyi oluyor ama zamanı geldiğinde bir de emzik bıraktırmaya çalışmak var. Zaten memeden bezden kesme süreci olacak bir de emzikle uğraşmak istemezdim iyi ki de kabul etmemiş diyorum çok da zorlamamak lazım

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-03-12-30-00-26_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-08-03-12-30-00-26_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 20
Selam kızlar,

Benimki de emmedi hiç zorlamadım. Meme de verdim istediğinde ilk üç ay çok normal emmek istemesi.
4. Ayda artık ufaktan dişler rahatsız etmeye başlayınca kendisi tuttu zaten zorlamadan.

Ben yaklaşık on emzik denedim. Almayınca almıyor. Onu doğduğu an verecektiniz. Sonra geç oluyor.
Çok doğru vallahi.
Bana da verme dediler hem aileden hem doktor/hemşirelerden. Bende doğduğu gün ilk emzirmeden sonra yapıştırdım ağzına. 5 aylık oldu hala emzik kullanıyor.

Çok doğru vallahi.
Bana da verme dediler hem aileden hem doktor/hemşirelerden. Bende doğduğu gün ilk emzirmeden sonra yapıştırdım ağzına. 5 aylık oldu hala emzik kullanıyor.
Ben ikisinde de emziği tutar da memeyi tutmaz korkusuyla vermedim doğar doğmaz. Sonra da geç oldu. İlkinde çok uğraşmıştım ama gördüm ki emziksiz de büyüyormuş, ikincide çok ısrar etmedim. 😁

Ben ikisinde de emziği tutar da memeyi tutmaz korkusuyla vermedim doğar doğmaz. Sonra da geç oldu. İlkinde çok uğraşmıştım ama gördüm ki emziksiz de büyüyormuş, ikincide çok ısrar etmedim. 😁
Bazı bebekler emzik tutmuyor bazılarıda meme, siz bebekleriniz için en iyisini yapmışsınız

Benimki de almamıştı ben de biraz denedim çok zorlamadım çünkü ileride emziği bıraktırmak da bir mesele çok da önemli birşey değil. Emzik yerine meme ucu yarası için bir çözüm olsa daha iyi olur aslında 🌺

Ben yaklaşık on emzik denedim. Almayınca almıyor. Onu doğduğu an verecektiniz. Sonra geç oluyor.
Ben 3 günlükken verdim gitti valla. Burayı okuyacak olan hamile ya da yeni doğum yapan arkadaş varsa ilk hafta verdiniz verdiniz sonra alması çok çok zorlaşıyor. Arkadaşlarımdan da beni dinleyen herkesin çocuğu emzik tuttu, bi arkadaşım sonra vereceğim dedi maalesef tutmadı. Memeyle emziği ayırt ediyor bebekler korkmayın.

Benim kızım 5,5 aylıkken emzik emmeye başladı :KK70: öncesinde bir iki kez deneyip almayınca vazgeçmiştim, zaten çok içime de sinmiyordu. Memelerimin artık muz kabuğuna döndüğü, emzirmekten yıldığım dönem emzik denedim tekrar, alıverdi. 5-6 ay kadar emdi sonra vermedim yine aramadı da. Sadece uykuya dalarken veriyordum. Ennn dandik en uyduruk emzikti emdiği.

Benimki de almamıştı ben de biraz denedim çok zorlamadım çünkü ileride emziği bıraktırmak da bir mesele çok da önemli birşey değil. Emzik yerine meme ucu yarası için bir çözüm olsa daha iyi olur aslında 🌺
Lansinohun meme ucu kremini kullanıyorum ben, arada uyurken çocuk zeytinyağı sürüyorum.
Tahin yağı varya üste çıkıyor hani onu süren varmış gümüş kapak kullanan varmis

Ben 3 günlükken verdim gitti valla. Burayı okuyacak olan hamile ya da yeni doğum yapan arkadaş varsa ilk hafta verdiniz verdiniz sonra alması çok çok zorlaşıyor. Arkadaşlarımdan da beni dinleyen herkesin çocuğu emzik tuttu, bi arkadaşım sonra vereceğim dedi maalesef tutmadı. Memeyle emziği ayırt ediyor bebekler korkmayın.
Bence bu çocuktan çocuğa değişiyor. 2.ay aşıya gittiğimizde benim kızla aynı gün soğan bir bebek 50.gun almış benimki 60.gun almadı.

Doktorlar susturucu diyor asla önermiyor ama benim kullanma isteme sebebim aşı oluyorlar ya yazık canı acıyor beni emzik ediyor hep uyurken ayrıca o zaman kullansa yeter bana 😊