4 buçuk ay önce sezeryan oldum ağrım var

Ayağa kalkıp yürütküklerinde ağrın oluyor onun dışında ağrın olmuyor zaten saat başı ağrı kesici veriyorlar ilk geceyi atlatırsan tamam sonraki her gün ayakka yürüme de de ağrın her geçen gün azalıyor

Ben spinal olmuştum
Yaklaşık 5-6 saat hiç bir ağrı hissetmedim.
En zorlu saatler uyuşuk geçiyor. Sonrasında ağrı kesiciyle gece bitiyor
Teşekkür ederim. Genel anestezi de ilk uyanma anı kötü oluyor. Sonra ağrı kesicilerle idare ediliyor ama işte bebekden 20 dakika sonra odaya gidebiliyorsun. Bu sefer bende genel anestezi istemiycem

Ağrınız nasıl çok yoğun mu yoksa sızı şeklinde mi. Sızı şeklinde bir süre zorlayınca oluyor. 6 ay falan sürmüştü galiba benim. Yanlış hatırlamıyorsam

Ağrınız nasıl çok yoğun mu yoksa sızı şeklinde mi. Sızı şeklinde bir süre zorlayınca oluyor. 6 ay falan sürmüştü galiba benim. Yanlış hatırlamıyorsam

Sızı ama çok hafif bir sızı değil yani ne öldürür ne güldürür tarzda yanma gibi de tuhaf sağ kasigimin ustu zaten dugum kismi da orasi kesi yerim de sag tarafa yakin daha cok zaten

Teşekkür ederim. Genel anestezi de ilk uyanma anı kötü oluyor. Sonra ağrı kesicilerle idare ediliyor ama işte bebekden 20 dakika sonra odaya gidebiliyorsun. Bu sefer bende genel anestezi istemiycem
Ben de genel anestezi oldum fakat uyanma anim cok iyiydi hic bir sikintim olmadi agrim oldu ama yanma seklinde tek sikinti oksururken hapsirirken ve gulerken de ben ameliyattan 2 saat sonra kalktim yurudum

Son bir kac gundur usuttum oksuruyorum adetim de var ama onlarla alakali mi bilemiyorum yanma sizi seklinde agrim

Benim ilk bir hafta kadar agrim olmustu sonra karnimda agri olmadi. Bende spinal olmustum. Bacagim kasma yapmisti sadece 1 ay kadar sonra gecmisti.

Ben spinal ya da epidural olmadim bacagimdaki kasmq dogumdan hemen sonra degil de 2 2 bucuk ay sonra basladi bir uyusma sogukta kalir da karincalanma hissi olur ya o sekilde sonra hafifledi bir sure sadece hassaslik vardi simdi tekrar basladi belirtiler sinir sikismasina ya da siyatige benziyor

Çok şiddetli deıilse normal neredeyse 1 yıla yakın ağrıyor. Normal ddıum yapınca o da dikişli olunca onunda dikiş yerleri zaman zaman ağrıyor doğumun her türlüsü zor

Cok siddetli degil ama rahatsiz edici diyebilirim isimi yapiyorum yine.

Annem 12 yaşındaki kardeşimin sezaryen ağrılarından kurtulalı henüz 2sene oldu

Cok gecmis olsun ya bence bir kontrole gitmelisin.
Benim bacagimdaki kasma da bacagima igne yapmislardi dogumdan sonra agri kesici doktorlar o ignenin yanlis yere yapildigindan suphelenmislerdi.
Ama cok sukur arastirma asamasinda iyilesmistim.

Gayet normal. 16 ay önce sezeryan oldum, hala fazla iş yapıp kendimi zorlayınca dikişlerim ağrıyor..

Cok gecmis olsun ya bence bir kontrole gitmelisin.
Benim bacagimdaki kasma da bacagima igne yapmislardi dogumdan sonra agri kesici doktorlar o ignenin yanlis yere yapildigindan suphelenmislerdi.
Ama cok sukur arastirma asamasinda iyilesmistim.

Sagolun ben de iyilessem de kurtulsam su sacma sapan seylerden resmen doğum yaptığimdan beri doğrulamadim

Gayet normal. 16 ay önce sezeryan oldum, hala fazla iş yapıp kendimi zorlayınca dikişlerim ağrıyor..
Sizinki nasil bi agri peki yanma sizi seklinde mi bide tam dikislerde degil bdnim karnimin alti dikislerimin ust tarafi a denk geliyor

Bir doktora mı gösterseniz acaba?
Tamam herkesin acı eşigi farklıdır ama ne olur ne olmaz.
Ben de spinal anestezi ile doğum yaptım iki yıl olacak fakat ilk iki hafta harici beni rahatsız edecek bir şey hissetmedim. Çok korudum, üşütmedim desem de yalan olur 50 gün sonrasında denize girdim.

Ben normal doğum yaptım
Çok gerekliymiş gibi epizyotomi yapıldı
Dikişlerim 4 ay sonra bile acıyınca kontrol ettirdim dikişimin üstünde doku oluşmuş
Hadi bi daha o doku kesilip yeni dikiş atıldı
1.5 ay oldu yine acımaya başladı kesin yine doku büyüyor üstünde. Tekrarlama olasılığı çok düşük demişti ama bence tekrarlıyor
Sezaryen de kötü normal de. Senin gene karnında falan, benimki evlilik hayatımı bitirecek bu gidişle

Cok gecmis olsun bazi kisilerin vucudu bu tarz kesilere fazla tepki verip iyilestirmek icin daha fazla doku uretiyor ayni durum sezeryanda da oluyor evet asagida olmasi cok can sikicidir tahmin edebiliyorum biraz zor pansumani hijyeni ekstra dikkat gerektiriyor bi arkadasima da epizyotomi yapildi ve gereginden fazla kesi yapilmis cok dikisi vardi oturamiyordu bile cok zor gecti ama baya surmustu onun da insallah gecer sizin de sezeryan agir bir ameliyat ama doktorlar cok basite indirgiyor da ciddi bir ameliyat karin kac kat kesiliyor ve komplikasyon oldugunda geri donusu cok zor tekrar ameliyat acikcasi icerden bir sey olmus mudur diye korkuyorum evhamli da bir yapim var zaten zehir ediyorum en ufak bir agrida sizida cok dikkat de edemiyorum unutup agir kaldirdigim cok oluyor ne bilim insallah bir sıkıntı yoktur. Kadın olmak çok zor be doğumu iki turlusu cocuk bakiyoruz bir dizi operasyon sikinti erkekler ne rahat yine de anne olmak tarif edilemez gercekten dogurana kadar anlamiyor insan ben ki istemeden hamile kaldim cocuk dusunmuyordum simdi 2. Cocugum olsun bile istiyorum fakat bu surecler zor 2 kere 3 kere dusunuyorum

2 3 gun daha bekleyip eger gecmezse gidicem ben de ilk zamanlar rahatsiz etmiyordu zaten yeni ameliyatliyim diye midir nedir agrilar normal geliyordu da uzun zaman gecti simdi olunca insanin aklina bin bir turlu sey geliyor. Elimle surekli kontrol halindeyim kitle var mi diye bir yandan da korkuyorum.

Bende belden uyuşturmalı sezeryan oldum ama hiç agrı çekmedim sadece 1 hafta dikişlerim acıdı o kadar. Doktora gözükün isterseniz

Bende belden uyuşturmalı sezeryan oldum ama hiç agrı çekmedim sadece 1 hafta dikişlerim acıdı o kadar. Doktora gözükün isterseniz

Ben genel anestezi ile oldum baslarda ben de iyiydim ama agrilar tamamen gecmedi yani gectigi oluyor ama tekrar sizliyor arada onumuzdeki hafta aldım randevumu doktorumdan insallah ciddi bir sey degildir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…