4 buçuk ay önce sezeryan oldum ağrım var

Medusan

Were all mad here
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
1.782
792
Merhaba kızlar bir sorum olacak 4bucuk ay once sezeryan oldum ara ara hala alt karinda sag tarafta bazen de dikisimin sag tarafinda agrim oluyor gercekten sinirlerimi bozuyor zaten hic istemeyerek oldum boyle agrim olunca da yanlis bir seyler mi var acaba diye dusunuyorum :/ bir de sag bacagimda da uyusma olmaya basladi hafif agriyla beraber sinir agrisi gibi bir sey bir ara gecer gibi olu tekrar basladi boyle durumlar yasayan var mi ?

1sene ağrı oluyor diye biliyorum canım bn de normal doğum yaptım 10 ay oldu ama üç gündür dikiş yerlerim ağriyo bıçak yarası geç iglesirmis ana ağrısı hep olurmuş canım mesef ;

9 ay önce oldum sezaryen hala arada ağrısı olur. Hatta geçen gün koltukların yerini değiştirdim dikiş yerlerim şişmiş. Çok normal epey kesiyorlar mideniz kaldırırsa YouTube den izleyin hala acıması doğal :) acayip kesiyorlar

ben sezeryan doğum yapalı 3,5 sene oldu hala epidural yerimin çekmesi ile uğraşıyorum

1sene ağrı oluyor diye biliyorum canım bn de normal doğum yaptım 10 ay oldu ama üç gündür dikiş yerlerim ağriyo bıçak yarası geç iglesirmis ana ağrısı hep olurmuş canım mesef ;

Bazilari bir sene oluyor diyor bazilari 6 ay benim etrafimda sezeryan olan kim varsa cok iyi olduklarini hic bir agri sizilarinin olmadigini soyluyorlar anlamadim bende mi anormallik var diye bir de tek basima cocuk bakiyorum ev yemek her sey bemde yakinim yok ayni sehirde boyle agrim olunca hic bir sey yapasim gelmiyor senin normal dogumda genital bolgedeki dikisler mi belki enfeksiyon fln kapmistir bi baktir bence :/

Ya cok moral bozucu bir durum gercekten bir de istemeyerek olunca doktorum resmen sezeryan olmam icin kirk takla atti :$ resimlerime bile bakamiyorum ameliyathanemdeki genel anestezi oldum zaten

ben sezeryan doğum yapalı 3,5 sene oldu hala epidural yerimin çekmesi ile uğraşıyorum
Ben cesaret edemedigim icin epidural olmadim gebdl oldum ama gercekten cok rahatti sezeryanim en fazla yarim saat surdu ve genel anesteziden de hemen ayildim hatta ilk gun ayaklandim yurudum ama agri tamamen gecmiyor malesef siz iyi cesaret etmissiniz canli canli ben sezeryandan daha cok korkuyordum normal dogumda o kadar korkmuyordum doktorum yapamayacqgimi soyledigi icin mecbur sezeryan oldum

ben cesaret etmedim doktorumla ameliyathanede 30 dakika kavga ettik ben genel yapmam diye tutturdu sonuç bana sakinleştirici vermek zorunda kaldılar epiduralin yanında şimdi o omuriliğime giren iğne yüzünden sırtımda ciddi çekme ağrı yaşıyorum ve geçmiyor..belki herkeste olacak bir durum değil ama ben yaşadım yani napayım..yaktın beni doktor diyip duruyorum.ayakta 30 dakika durayım pilim bitiyor.

Doktora gittin mi? Ben bu ağrı için ne dedi.

Şimdi hissizlik veya soğuk havalarda sızı gibi şeyler olması normal ama sizin buraya konu açacak kadar ağrınız oluyor sanırım. Bu kafanıza taktığınız bir şey mi yoksa ciddi ciddi ağrı mi çekiyorsunuz? Herkes ağrımız var diyor ama kimsenin şiddetli degil bu ağrılar.
Sizinki şiddetli mi?

Sizi sıkıntiya sokacak agrilar mi yoksa ara ara giren sizlamalar mi bacak uyumasi sezaryenlemi alakali bilemedim bir doktora gorunun en guzeli nadiren sizlamalar oluyor bende de ama birkac dakika suruyor

Bence kişiden kişiye değişen bir durum ,ben de epidural sezeryan oldum ama haftasına birşeyim kalmamıştı .Bu bahsettiğiniz şikayetleriniz için bir doktora görünün isterseniz

Sezeryan olanların kaderi bu sanırım bende de olmuştu, 1 2 seneye kalmaz gecer o ağrı endişelenmeyin.

Öncelikle çok geçmiş olsun. 13 ay önce genel anestezi altında sezeryan oldum ama bahsettiğiniz şekilde ağrılarım olmadı, arada sırada batma şeklinde olmuştu. Şikayetleriniz üşütme zorlama vb nedenlerden olabilir. Rahatsızlıklarınız fazla ise zaman kaybetmeden doktorunuza görünün derim, operasyonun yan etkileri sonradan çıkabiliyor.

Bence kişiden kişiye değişen bir durum ,ben de epidural sezeryan oldum ama haftasına birşeyim kalmamıştı .Bu bahsettiğiniz şikayetleriniz için bir doktora görünün isterseniz

Degisik bi durum dediginiz gibi ilk gunlerimde daha cabuk toparlanmis gibiydim simdi simdi yokluyor agrilar

Benim ilk bir hafta kadar agrim olmustu sonra karnimda agri olmadi. Bende spinal olmustum. Bacagim kasma yapmisti sadece 1 ay kadar sonra gecmisti.

İlk sezeryanımda genel anestezi olmuştum. Bunda epidural düşünüyordum. Şimdi bir düşünmem lazım. Konu sahibinin konusunu sabote etmek gibi olmasında. Operasyondan kaç saat sonra dikiş yerinde ağrı hissetmeye başladınız acaba. Genel anestezi de bayağı bir ağrıyla uyanılınıyor da

Ben spinal olmuştum
Yaklaşık 5-6 saat hiç bir ağrı hissetmedim.
En zorlu saatler uyuşuk geçiyor. Sonrasında ağrı kesiciyle gece bitiyor

Çok şiddetli deıilse normal neredeyse 1 yıla yakın ağrıyor. Normal ddıum yapınca o da dikişli olunca onunda dikiş yerleri zaman zaman ağrıyor doğumun her türlüsü zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…