4 boyutlu ultrason hakkinda bilgilerinizi paylaşirmisiniz??

BASAK0402

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
238
0
KIZLAR YA 4 BOYUTLU ULTRASONUN EN YENİ TEKNOLOJİ OLDUĞUNU DUYDUM.BAZI ARKADAŞLAR AYRINTILI ULTRASON HAKKINDA YAZI YAZIYORLAR ACABA AYNI ŞEYMİ? FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUMa.s.

KIZLAR YA 4 BOYUTLU ULTRASONUN EN YENİ TEKNOLOJİ OLDUĞUNU DUYDUM.BAZI ARKADAŞLAR AYRINTILI ULTRASON HAKKINDA YAZI YAZIYORLAR ACABA AYNI ŞEYMİ? FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUMa.s.

evet canım aynı şey.benim de ilk başta kafam karışmıştı ama 4 boyutlu ultrasona ayrıntılı ultrason da deniliyormuş.ben 23 haftalık hamile iken gitmiştim.doktorum önlem olarak istemişti.çünkü tüm organları inceleniyor ve net bilgiler alıyorsun bebek hakkında.

Canim teşekkür ediyorum.valla içim rahatladi.açikcasi dr 4 boyutlu yeni aldim ultrason cihazini deyince utandim sormaya.piyasada fazla yok deyince iyice merak ettim.çok fonksiyonlu bi cihaza benziyordu zaten bir daha ki ay cd istedi bebeğimizin izlediğimiz görüntülerini cd ye aktaracak.güzel bi sistem şimdiki çocuklar acayip şansli doğmadan bi arşivleri bile oluyor.

Arkadaslar, 4 boyutlu ultrason ile detayli ultrason ayni seyler degil ki :1no2: Benim doktorum her muayeneye gittigimde zaten bebegin 4 boyutlu goruntusunu cd'ye kaydedip veriyor bana. Bildigim kadariyla 4 boyutlu ultrason normal ultrasona gore bebegin 3 boyutlu resimlerini cikartiyor ve resimleri birlestirip ust uste oynatiyor, dolayisiyla 3 boyut + zaman (yani 4 boyut) goruntusu elde ediliyor. Detayli ultrason ise bebegin herhangi bir hastaliginin, anomalisinin tesbit edilmesi icin yapiliyor. Normal ultrasondan hic bir farki yok ancak daha detayli inceleme yapiliyor ve genelde bu iste uzman kisiler tarafindan yapiliyor. Detayli ultrasonun en iyi sonuc alindigi haftalar 20 ila 24 haftalar arasi imis cunku 22. haftadan sonra kalp kapakciklarini da gorebiliyorlarmis. Daha onceki haftalarda da eger doktorunuz uygun gorurse detayli ultrason isteyebiliyor. Benim bildiklerim bunlar... Bu arada ben tam 23. haftami bitirdim ve yarin detayli ultrasona girmek icin eyup ekiciye gidecegim, doktorum onu tavsiye etti. 26-28 haftalar arasinda da duzen laboratuvarina gidip oglumun daha uzun metrajli bir 4 boyutlu filmini cektirecegim

bende 2 kaz girdim 3 boyutlu renkli ultrasona çok güzel oluyor.biz daha iyi anlıyoruz herşeylerini görüyoz.........
haftayada inş.renkliye gitmeyi düşünüyorum ben ayrı ücret ödemiyorum özel hast.içinde zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…