4 aylık bebekle düzenimi değiştirmeye değer mi?

Doğru söylüyorsunuz. Buraya taşınarak onun kimliğini aldım gibi bir şey oldu. Benim eşimin mesleği gece klüplerinde, canlı müzik yapan mekanlarda işletme müdürlüğü. O ayarda bir iş bulması Antalya’da imkansızdı. Gece klüplerinden gelen teklifleri artık değerlendirmiyor. Çünkü çalışma saatleri ağır. Sabaha karşı 5-6 gibi eve geliyor. O bizi de beraberinde taşımak istediği için restaurant işine sıcak baktı.

antalya’da işi yok. İstanbul’da ve Bodrum’da yeni açılan mekanlara danışmanlık hizmeti veriyor dönemsel olarak. Bu da onu finansal olarak dar boğaza soktu. O yüzden “sen gelmesen de ben gideceğim” diye rest çekmek zorunda kaldı. Evlenmeden önce çektiği kredileri vardı. Düzenli bir işe girmezse onları daha fazla öteleyemez.
Bütün bunları bile bile bu adamı antalyada tutmaya vicdanınız el verecek mi, ya taşının ya da salın adamı gitsin, mutsuz bir eş kimseyi mutlu edemez. Taşınmak dediğiniz ne ki, bebeğiniz çok küçük önümüz yaz, ben 3 yaşında oğlum ve karnımdaki 4 aylık bebekle ev toplayıp taşındım, inanın korkulacak şey değil. Siz işinizi bırakmak istemiyorsanız eşinizi bırakacaksınız

Evet Laale Hanım. Bu benim 2.evliliğim. 2 evliliğim arasında her bakımdan uçurum var. İlk eşimle erken yaşta evlendik, beraber büyüdük. İkiz gibiydik. Bu eşimle taban tabana zıttız. Bazen kendime kızıyorum. Evlenirken hangi akla hizmet bunları düşünemedim diye. Ama çocuk istiyordum çokta fazla alternatifim yoktu 🙁

cherry Antalya’da benzer bir işi bulamaz. Burda çevresi yok. 25 senelik oluşturduğu bütün networkü İstanbul’da. Kendi diyor. İş hayatı boyunca 1 kere Cv doldurmamış. Hep tanıdıkları referans olmuş.
şimdi beni yanlış anlamayın ama iş de önemli
adam şuanda ülke şartlarına göre iyi bir iş bulmuş gibi görünüyor

bakın o size ayak uydurmuş Antalya' ya gelmiş
bu arada siz çalışıyor musunuz? Bir işiniz var mı Antalya' da
eğer yok ise giderdim ben olsam.. hee bir işiniz varsa o zaman düşünülür

Selamlar arkadaşlar.

Bilmeyenler için 4 ay önce doğum yaptım. Rabbime şükürler olsun dünyalar güzeli bir kızım oldu. ❤️ Benim sorunum eşimle. Aslında birbirine son derece zıt, farklı yaşam tarzına ve kişiliğine sahip 2 yetişkiniz. Evlenmeden önce en büyük ortak paydamız yuva kurmak ve çocuk sahibi olmaktı.
Çocuk sahibi olmak konusunda muvaffak olabildik ama yuva kurmayı beceremiyoruz.

Hangi birini yazsam bilmiyorum ama en basitinden ben hamileyken istemememe rağmen hemen hemen her gün içmesiydi. İçip taşkınlık yapmıyor ama benim hayal ettiğim evlilik çeşidi akşam kanepede sızan bir adamla değildi.

Eşim 3 yaşındayken anne ve babası boşanmış bir çocuk. Aile nedir bilmemiş. Sevgisiz ve bencil büyümüş. Kendi ailesine dönecek olursak babasıyla seneler önce konuşmayı bırakmış. Biz evlendikten sonra annesinin zorbalıklarıyla baş edemeyince annesiyle de görüşmeyi kesti. Akabininde annesi akciğer kanserinden vefat etti. Hasta yatağında ziyarete dahi gitmedi.

Şimdi benim konuyu açma sebebim 4 aylık bebeğimle başka şehre taşınmak istememem. Biz İstanbul’da tanıştık. Evlendikten 1 sene sonra babamın vefatı, benim işlerim sebebiyle Antalya’ya taşınmak zorunda kaldık. 2 senedir Antalya’da yaşıyoruz. Eşim Antalya’da son derece mutsuzdu. Geçtiğimiz ay İstanbul’dan franchise bir restaurant zincirinin Beylikdüzü şubesinden işletme müdürlüğü teklifi geldi. “Sen gelsen de gelmesen de ben artık döneceğim” dedi. İnanın ben onun peşinden gitmek, düzenimi bozmak istemiyorum. Hele ki tüm gün 4 aylık bebekle boğuşup bir de onun kaprisine filan tahammül edemez oldum.

Sevgili arkadaşlar. Durum böyle iken sizce ne yapayım? “Sen git düzenini kur. Belki bizde arkandan geliriz mi” diyeyim. Dürüst olup aslında gitmeye hiçte niyetim olmadığını mı söyleyeyim?

Vakit ayırıp cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻
Ben boyle restlere gelemem.veririm eline celbi gorur ebesini tersinden.

Bence gitmelisiniz ki ben olsam giderdim siz orda Eşiniz orda garip daha çok birbirinizden uzaklaşmanıza sebep olur ben boşanmak istiyorum derseniz orası ayrı çocuğuz her istediğinde babasını göremiyecek iletişim kuramıyacak babasıyla arasındaki iletişimi koparıyor olacaksınız evet İst. Büyük şehir çocuk yetiştirmek için çokta rahat değil ama iş olanakları eğitim kreş anaokulu daha çok seçenek var önce elinizle alkol için tedavi olmayı kabul ettirin geçmişteki problemleri için bir psikiyatriyle görüşün emin olun iyi gelecektir

Beklentiler uymuyorsa, hayata bakış açılarınız farklıysa boşanmanız en doğru seçenek olur ve ben okuduğum kadarıyla boşanmaya daha yakın olduğunu görüyorum. Ve açıkçası sanki sadece çocuk yapmak için bu adamla evlisin hissiyatı aldım :KK43:

Benim de doğumum ve en güzel çağlarım İstanbul Bakırköy, Bahçelievler Merkez civarında geçti; köklerini insan unutamıyor, eşini anlıyor ve hak veriyorum. Kendince sebepleri var, ödemeleri var, mecburiyetleri var. İstanbul iş imkânı bakımından çok daha iyi ve kökleri de burada. Güzel bir ilçede de iş bulmuş. Beylikdüzü Adnan Kahveci, Gürpınar civarı yaşamak için çok ideal. Ben de tepmek istemem. Bir yerde o kendinden büyük bir taviz vererek, tüm çevresinden koparak seninle gelmiş, bence bu bir fedakârlıktır. O yüzden bunları da es geçme, denemeye değer diyorum. Eğer senin de denemeye gönlün var ise, en azından kızın için. İstanbul’da senin de deneyimli biri olarak iş bulabileceğini düşünüyorum.

Merhabalar, anladığım kadarıyla siz anne olmak için çok da titizlenmeden evlenmişsiniz. Sizi eleştirmiyorum herkesin hayatı farklı. Şimdi çocuk sahibi olduğunuz için de bu adamla aynı evde kalmak zor geliyor. Çünkü zaten anlaşamadığınızı biliyordunuz en baştan ama maksatınız çocuktu. Bence eşinize mani olmayın gelsin çalışsın İstanbul’da. Çünkü siz ayrılmak istiyorsunuz. Ayrılın olsun bitsin zaten düzgünce ilerleyecek bir evlilik gibi durmuyor. Ne o size zorluk olsun ne de siz bilirsiniz onun ekmek parasına mani olun. Ama tabi çocuk olduğu için her zaman hayatınızda olacak, siz çok iyi bir annesi olsanız da baba figürü de önemli bence.

Esinizin soyledigine takildim. Benim bebegimde neredeyse 4 aylik. Misafirlige giderken bile hazirlanmak dert, yol dert, gittigimiz yerde oturmak dert. Buyuk konusmayayim ama bebekle ayni sehirdeki baska bir semte bile tasinamam. Korkuyor olmaniz gayet normal. Esiniz tasinmak icin sizi tesvik edecegine cesaretinizi kiriyor

Ama istanbul son bir yılda bile o kadar değişti ki? Eşiniz bu durumun farkında mı? Normal bir semtte (kalburüstü bile değil, normal mahalle) 2+1, akarı kokarı olmayan ev için en az 6000 kira vereceksiniz. Kalabalık, kirlilik, güvensizlik...Biz hep dua ediyoruz iş şartlarımız değişsin de gidelim şu şehirden diye. Ben Antalya'yı bırakıp İstanbul'a dönmezdim.

Doğum öncesinde boşanma niyetiniz vardi. Eşiniz, "sen gelmesen de ben gideceğim" diyerek konuyu boşanmaya getiriyor gibi geldi bana.

Bir süre siz Antalya'da, o İstanbul'da devam edin bakalım. Boşanma provası gibi olur. Mutluysanız resmiyete dökersiniz.

Evlenmeden once sorun olmayan seylerin evlendikten sonra da sorun olmamasi gerekir..Evlenmeden önce büyük ihtimalle içiyordu.. bunu bile bile evlenip,ama benim hayalim kanepede sızan adam degil demeniz olmuyor..ayrıca yuva kurmayı beceremeyen 2 insanin çocuk sahibi olmayi düşünmesine kadar, düşünüp, düzeleceği çok şey var hayatında.. bunlar da lafta kalmış.. bu zamana kadar net bir karar verememissiniz bari cocugunuz icin artik kararlariniz net olsun..ya boşanın ya eşinizin yanında gidin.

Adam şartın nedir dememiş ki. Gelmezsen gelme demiş. Şart sunmak küçültür kadını.
Evet şart koymadı arkadaşlar. Bu tedavi olsun filan diyorsunuz. Ona göre, yaşadığı çevreye göre her gün 1-2 kadeh içmesi son derece normal. İçip sapıtmıyor. Ama benim tarafımdan bakınca kafası güzel oluyor. Yarın bir gün çocuğun aklı erince içkiyi iyi bir şey sanacak, örnek alacak korkusu taşıyorum.
Klasik kk sorusunu sorayim ben.. evlenmeden once ictigini bilmiyor muydun?
Tontriko kavgalarımızda o da aynısını söylüyor. Ben sana yalan söylemedim, seni kandırmadım. “Ben tanıştığımızda da içiyordum. Sen beni böyle kabullendin” Sanırım o an aklımı peynir ekmekle yedim. 🙁

Belkide sıkıntıdan içiyor. Sizin anlamayacağınızı düşünüp sıkıntılarını size anlatamıyor. İçip sızıp günü geçiriyor gibi geldi bana. İş yok para yok borç var bebek var masraf var ve giderek büyüyecek. Siz dünyalarıda kazansanız erkek kendini işsiz olunca güvensiz hisseder. Bence deneyin İstanbul’u. Kızınız için. Terapi alın ayrı ayrı iyi gelecektir.

Evet şart koymadı arkadaşlar. Bu tedavi olsun filan diyorsunuz. Ona göre, yaşadığı çevreye göre her gün 1-2 kadeh içmesi son derece normal. İçip sapıtmıyor. Ama benim tarafımdan bakınca kafası güzel oluyor. Yarın bir gün çocuğun aklı erince içkiyi iyi bir şey sanacak, örnek alacak korkusu taşıyorum.

Tontriko kavgalarımızda o da aynısını söylüyor. Ben sana yalan söylemedim, seni kandırmadım. “Ben tanıştığımızda da içiyordum. Sen beni böyle kabullendin” Sanırım o an aklımı peynir ekmekle yedim. 🙁
Kültürünün içerisinde alkol, anladim. Akşam tv karşısında çay içmek kadar normal bir davranis demek ki. Yanlis bilmiyorsam her gün az da olsa içmek bağımlılık sınıfına giriyor. Ama bırakmak istemiyorsa ne yapılabilir ki?

Hamile eşin, küçük bebeğin oldugu evde her gece sarhoş olunmasını uygun bulmuyorum. Her türlü şey olabilir. Bebegin başına bir ev kazası gelse (Allah korusun) telaşlı anneyi sakinleştirip sorunları yönetmeleri lazim. Babalar o günler için var. Her gece sarhoşsa, böyle bir sorunu tek başıma yonetmek zorunda kalacaksam napayim onun babalığını/kocalığını? Olmasın daha iyi.

Daha önceki konulardan da çıkarım yaparak yazacağım belki haddim değil ama bence siz eşinizle evli kalmamalısınız
Bu evlilikte mutlu olduğunuz bir yorum okudum mu şimdiye kadar hatırlamıyorum bile
Belki çocuk doğduktan sonra 1-2 ay filan güzeldi herhalde
Zaten siz de aşırı uyumsuz olduğunuzu biliyorsunuz
Kişisel tahminim de belli bi noktaya kadar zorlayıp bir yerden sonra vazgeçeceksiniz zaten bu evlilikten
En nihayetinde vazgeçilecekse kızınızı bi yaşa kadar mutsuz bi ilişkinin ortasında büyütmeye değer mi bilmiyorum

Boşanma taraftarı değilseniz eşinizle gitmeniz en doğrusu olacaktır bana göre
Sonuçta gitmeyip ayrı ayrı yaşamak hem sizin hem çocuk için tamamen düzensizlik bence

X