4 aylık bebekle düzenimi değiştirmeye değer mi?

Yok eşimin hayatta en büyük başarısı evlenmek ve çocuk sahibi olmak. Benim başımdan bir evlilik geçti, o 38 yaşında yine zar zor evlendi. Ana yok, baba yok. (Ön ayak olacak) Kendinin bir birikimi yok. Evlenene kadar çok peşimden koştu. Evlendik çocuğumuz olsun diye de çok uğraştı. Ben uzun bir tüp bebek tedavi süreci hamile kaldım.
Babam vefat ettikten sonra olaylar farklı gelişir, annem onu oğlu gibi benimser, malımıza mülkümüze el birliğiyle sahip çıkarız sandı. Ama aksine kendi kardeşlerim beni engelledi. Ablam kafamı cep telefonu ile darp etti. Annem eşimi hep ezdi.
Belki de kendi çekirdek aileme odaklanıp, eşime inanıp ona son 1 şans vermeliyim.

Evliliğe, sorumluluğa uyum sağlamalı artık. Ben aile edinmek için evlendim diyen adam ona göre de sorumluluk almalı. Ennn önemlisi bence mutlaka içmeyi ve sızmayı bıraksın. Her akşam içip sızmak bildiğimiz alkolizm. İçkiyi acilen bıraksın , konu sahibesi önce bunu şart koş. Sonra bebekle ilgilensin, uyutsun, vakit geçirsin. Bunları şart koş yoksam kapının önüne koyucam de.

Arkadaşlar tek tek yazamıyorum. Bebeği uyutmaya çalışıyorum.

Annem ve ablam Antalya’ya geldi. Hala bizim eşimle İstanbul’a taşınacağımızı düşündükleri için ablam söz vermişti. “Sen gidersen ben işin başında duracağım” diye. Tam ben onlarla görüşmek için çıkarken, eşimde telefonda konuşuyordu. Kendine bira sipariş vermiş. Bende yolda mesaj attım. Sizler benim ailem gibisiniz. Paylaşmakta sakınca görmüyorum.

Arada başka mevzularda geçti. Ama özellikle içkiye olan yaklaşımını yolluyorum. Ben istedim ki “Ben de senin ve evladımız için değişeceğim, çaba harcayacağım” demesini. Gördüğünüz gibi öyle bir durum yok.

Sonrasında da avukatımı aradım. Bayram arefesinde yoğun olduğunu, bayramdan sonra yanına gelmemi istedi. Boşanmaya karar verdim.

Vakit ayırıp, cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Eklentiler

• 00DC4B99-71AB-4385-A571-26259B517D19.jpeg
    00DC4B99-71AB-4385-A571-26259B517D19.jpeg
    85,8 KB · Görüntüleme: 147

Annem ve ablam Antalya’ya geldi. Hala bizim eşimle İstanbul’a taşınacağımızı düşündükleri için ablam söz vermişti. “Sen gidersen ben işin başında duracağım” diye. Tam ben onlarla görüşmek için çıkarken, eşimde telefonda konuşuyordu. Kendine bira sipariş vermiş. Bende yolda mesaj attım. Sizler benim ailem gibisiniz. Paylaşmakta sakınca görmüyorum.

Arada başka mevzularda geçti. Ama özellikle içkiye olan yaklaşımını yolluyorum. Ben istedim ki “Ben de senin ve evladımız için değişeceğim, çaba harcayacağım” demesini. Gördüğünüz gibi öyle bir durum yok.

Sonrasında da avukatımı aradım. Bayram arefesinde yoğun olduğunu, bayramdan sonra yanına gelmemi istedi. Boşanmaya karar verdim.

Bu mu yani Allah aşkına, oratada bir yuva, bir eş, bir çocuk var ama gelen cevap kusura bakma yeaaa ben seviyorum içkiyi?? İnsan yeni doğmuş bebeğini ailesini içkiye değişir mi arkadaş? Bunca zaman ailesiz olmasına şaşmamalı adma aile kıymeti bilmiyor ki :KK51: Ailesine sahip çıkmayacak olan evlenmesin kardeşim, çocuk oyuncağı mı bu???? Bu ne lakaytlık bu ne kıymetbilmezlik yahu, neyse şimdi genç olabilir ama 10 sene sonra sirozdan kıöını tutamayınca , yanında tek insna kalmayınca kafasını taşlara vurur.

Bu mu yani Allah aşkına, oratada bir yuva, bir eş, bir çocuk var ama gelen cevap kusura bakma yeaaa ben seviyorum içkiyi?? İnsan yeni doğmuş bebeğini ailesini içkiye değişir mi arkadaş? Bunca zaman ailesiz olmasına şaşmamalı adma aile kıymeti bilmiyor ki :KK51: Ailesine sahip çıkmayacak olan evlenmesin kardeşim, çocuk oyuncağı mı bu???? Bu ne lakaytlık bu ne kıymetbilmezlik yahu, neyse şimdi genç olabilir ama 10 sene sonra sirozdan kıöını tutamayınca , yanında tek insna kalmayınca kafasını taşlara vurur.
Çok yaşayacağını sanmıyorum zaten Cherry. O da robot değil. Damarları, böbreği olan bir canlı. Ama bundan sonrası beni ilgilendirmiyor. Benim hayat kalitemi düşürüyor. Enerjimi alıyor. Benim vicdanım rahat. Ben çok çaba harcadım onun için. Ama artık bakmakla yükümlü olduğum bir kızım var. Onun menfaati benim için herşeyden önce geliyor.

Çok yaşayacağını sanmıyorum zaten Cherry. O da robot değil. Damarları, böbreği olan bir canlı. Ama bundan sonrası beni ilgilendirmiyor. Benim hayat kalitemi düşürüyor. Enerjimi alıyor. Benim vicdanım rahat. Ben çok çaba harcadım onun için. Ama artık bakmakla yükümlü olduğum bir kızım var. Onun menfaati benim için herşeyden önce geliyor.

Okurken mesajı cidden çok şaşırdım, bu ne rahatlık bbu ne genişlik yahu sen istersen git boşan işte ben içicem yeaaa şeklinde cevap olur mu? Bu nasıl ciddiyetsiz bir tavır insna yuvası yıkılırken bu kadar rahat olabilir mi? Madem evlendin gül gibi karın kızın var kır dizini otur bu adamda hiç kafa yok.
Bu adamdan bir halt olmaz. Gece çalışmaydı içmeydi şuydu buydu derken 20yıla kalmaz felç indirip ölür zaten çok durmaz bu tarafta bu arkadaş.

Adam itiraf etmis zaten iyi koca baba olmayi denedim olmadi demis.
Evet olamadı. İsteği vardı ama elinden gelmedi. Neyse ben artık önüme bakıyorum. Onunla aynı çatı altında yaşamak bana işkence gibi gelmeye başlamıştı. En azından netleştik.
Hakkımızda hayırlısı.

Canım daha yeni evli sayılırsınız, eğer eşini seviyorsan şans vermen daha iyi olur, İstanbul'da eşinin işi düzene gireceği için kendisine de çeki düzen verebilir diye düşünüyorum, eşin önden gidip işini oturttuktan sonra sen de işlerini toparlayıp gitsen iyi olur

Bu genislik hangi burc ola ki ?
İkizler
Canım daha yeni evli sayılırsınız, eğer eşini seviyorsan şans vermen daha iyi olur, İstanbul'da eşinin işi düzene gireceği için kendisine de çeki düzen verebilir diye düşünüyorum, eşin önden gidip işini oturttuktan sonra sen de işlerini toparlayıp gitsen iyi olur
3 senelik evliyiz. Ama ortak bir hayat paylaşamıyoruz. Bende onunla her gün karşılıklı içen bir kadın olsam bende keyif alırım. Ama o kendine rakı sofrası kurup, şarkı türkü söylerken ben bebeğin bakımını yapıyorum. İcabında gece uykusuz kalıp, başında bekliyorum. Biz bir yola çıktık ama o sorumluluklarını yerine getirmiyor.

İkizler

3 senelik evliyiz. Ama ortak bir hayat paylaşamıyoruz. Bende onunla her gün karşılıklı içen bir kadın olsam bende keyif alırım. Ama o kendine rakı sofrası kurup, şarkı türkü söylerken ben bebeğin bakımını yapıyorum. İcabında gece uykusuz kalıp, başında bekliyorum. Biz bir yola çıktık ama o sorumluluklarını yerine getirmiyor.
Konunun tamamını okumadım ama çocuklar küçükken sorumluluklara henüz adapte olamamışken eşler arasında sorunlar çıkabiliyor, erkekler sorumluluk almada daha pasif malesef, bebekken olmasa da çocuk büyüdükçe daha çok sorumluluk alabiliyorlar, İstanbula gidip işini düzene soktuğunda her gün icme sorununun ortadan kalkacagini düşünüyorum, zamana bırakmanda fayda var,
Belki maddi olarak çocuğunu cok rahat büyütebilirsin ama baba sevgisini veremezsin, hele kiz çocukları için babaları bir tane oluyorken 🌸

Konunun tamamını okumadım ama çocuklar küçükken sorumluluklara henüz adapte olamamışken eşler arasında sorunlar çıkabiliyor, erkekler sorumluluk almada daha pasif malesef, bebekken olmasa da çocuk büyüdükçe daha çok sorumluluk alabiliyorlar, İstanbula gidip işini düzene soktuğunda her gün icme sorununun ortadan kalkacagini düşünüyorum, zamana bırakmanda fayda var,
Belki maddi olarak çocuğunu cok rahat büyütebilirsin ama baba sevgisini veremezsin, hele kiz çocukları için babaları bir tane oluyorken 🌸
Kızım büyüdüğünde babası hakkında kendi tercihini yapar. Sevgi böyle bir şey değil. Önceki sayfalarda üyelerin haklı yorumunu okursunuz. “Sevgi Emektir.” Burda emek harcayan bir tek benim.
Son durumu ve eşinin yazdığını büyük şaşkınlıkla okudum .
Hakkınızda hayırlısı olsun Nihalcim.
Şu an çok kızgın ve öfkeliyim tavuk. Ben de böyle olmasını istemezdim ama başka çare bırakmadı bana. Cumartesi Ankara’ya gideceğim. Davayı açana kadar yan yana olmak istemiyorum.

Adam iş buldu ya eski ortamına dönecek ya bir havalara girmiş. Kemal Sunal ın bir filmi vardı ya işsizken eşi her türlü hakareti ediyor sesi çıkmıyor eve para getirmeye başlayınca o evdekilere kükrüyor falan öyle saçma bir özgüven gelmiş saygısızca. Evet yeaa mangal içki seviyorum demek 40 yaşında adamsın 🤦🏻‍♀️ Şimdi o koşa koşa gidecek her şey çok güzel olacak sanıyor eski hızlı Özgür hayatına kavuşacak. Özlemiş sanırım o günleri ama 40 yaşında adamsın böyle yaşabileceğin maksimum 10 yılın var. Sonra yalnız boş eve döndüğünde evladını özlediğinde anlar hatasını ama çok geç olur. Kadınlar yalnız hayatın üstesinden gelmekte daha başarılı erkek bir yere kadar götürebiliyor. Umrunda olmasın sefil olacak bir süre sonra. Acıma o zaman. En çok ihtiyacın olduğunda seni yalnız bıraktığını hatırla. ❤️

Eşinizin bu davranışları ve yaptiklari için çok pişman olacağına eminim. Ama son pişmanlık bir işe yaramaz ...

Bu aşamada verdiğiniz karar en doğrusu gbi geliyor bana . Farklılıklara tahammülüm her zaman vardır fakat eşiniz sizin hayatınızı zorlaştırıyor . Destek olması gereken yerde beklentileri ile sizi yoruyor. ( Özellikle manevi olarak ) Hakkınızda hayırlısı olsun ...

Konunun Tamamini okumadan genel gecer yorum yapmasaniz o zaman

Mune Nihal hanım yanlıs hatırlamıyorsam dogum gıdecekken de bosanmayı dusunuyordu, o zaman ona halıyle, hele dogumunu yap, sonra dusunursun denildi, ben de demişimdir belki. Soyle baktıgımdan fevrilik degil dusunup tasınmıslık goruyorum konu sahibinde. Esi, benim kizim için Allaha sıgındıgım bir tip. Coreklen kadının hayatına, harca kendıne harcat kendıne , bebe seviyormuş, bebe sevmeye ne var.
Benim küçük patilim bile kendini sevdiriyor, ne cılveler yapıyor, o yavrunun en tatlı zamanları. Esim, cok az kazancımızın oldugu zamanlarda, cebimdeki 3 kurusla cocugumu gezdirmeye cikardim, derdi ki montun cebıne 50 TL koymuştum onu da al yanına, lazım olur. Son cep harclıgını bana verirdi. Cabayı gorunce verdiğin deger artıyor. Nihal hanımın düsüncesini cok yerinde buluyorum, oyle biri için ben düzenimi bozmazdım asla..
Evet IcimdekiSonsuzDeniz IcimdekiSonsuzDeniz doğru hayırlıyorsun. Hamileliğimin son dönemlerinde başladı bu sorunlar. Önceden de içiyordu ama her gün içmiyordu. İçip koltukta sızmıyordu. Hamileyken bebek etkilenir diye öteledim. Doğumdan 4 ay geçti. Değişen bir şey olmadı. Bir haftadır çok muhasebe yaptım. Benim içimden çaba harcamak gelmiyor. Ben çocuğumu gergin bir modda, sürekli kavga olan bir evde büyütmek istemiyorum. Bu evde bir tane kendine bakmaha aciz bir canlı var. O da kundaktaki yavrum.

Kızım büyüdüğünde babası hakkında kendi tercihini yapar. Sevgi böyle bir şey değil. Önceki sayfalarda üyelerin haklı yorumunu okursunuz. “Sevgi Emektir.” Burda emek harcayan bir tek benim.

Şu an çok kızgın ve öfkeliyim tavuk. Ben de böyle olmasını istemezdim ama başka çare bırakmadı bana. Cumartesi Ankara’ya gideceğim. Davayı açana kadar yan yana olmak istemiyorum.
Sakin kalmanda fayda var Nihalcim.
Hem anneler stresli ve üzgün olunca bebekler çok etkileniyor. Kızın için sakin kal.
Sen akıllı bir kadınsın, neyi nasıl yapacağını bilirsin.

Eşin biliyor mu boşanmak istediğini , konuştunuz mu ?

Ama uslupta önemli.
Ben kendi adıma ,2 olumsuz yorum(hakaret,küfür vb icermeyen tarzda tabi)yapılınca uslubu bozulan yada konuyu çeviren konu sahiplerine sert yorum yapılıyor diye düşünüyorum. Konu sahibi sakin,aklıselim cevaplar veriyor,kendini ve durumu açık ,net ifade ediyor.
Birde gerçekten fikir almaya gelmiş,yazılanları ölçüp tartıyor,tartmaya calısıyor .
Burda sayfa dolusu yazıp sadece kendi fikrini kabul ettirmek,o yönde yorum yapılmasını beklemek vb durumlar oluyor fazlaca. Bakıyorsun ,fikrini yazıyorsun ama öyle değildi,böyleydi,şuydu buydu,bir geri vites durumu olabiliyor.
Bu sebeple ben kişiden bağımsız olarak,konu sahibinin tavrına bakıyorum açıkçası. Konu sahibini de tanımam ama onun yerinde bunları yazıp 2-3 kötü yorum sonrası "ama ben kocamı seviyorum pis kıskançlar" moduna giren biri olsa eminim ona ters cıkılabilirdi. Yada eşin fedakarlık yapmış sende gitmelisin diyenlere bile düzgün bir uslupla kendini ifade etmişken kim ne diyebilir ki?
Birde ben diğer durumda yorumları okumak dahi istemiyorum ne anlatmış diye ama düzgün şekilde kendini ifade eden bir üye varsa yorumları da okuyorum vakit ayırıp,oradaki açıklama ve detaylara da hakim oluyorum bu sayede. Yorumumu da ona göre yapiyorum.
Evet kişiye göre muamele oluyor,ben yukarıdaki kriterlere göre yorum yapiyorum genelde. Ama bu kayırmak,kişiyi tanımak vb sebeplerle değil tabi ki.
choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah akıl almak için açtım başlığı. Bazı mesajlar hariç(bu evliliğe bir de çocuk mu yaptın) iyi ki de açmışım diyorum. Benim derdimi dert bildiniz, kafa patlatıp, vakit ayırıp yorum yazdınız. Allah razı olsun. 🙏🏻
Başlıktan önce ben yine gözümü karartıp, vicdan yapıp, kuvvetle muhtemel “O benim peşimden geldi. Ben de ona şans vereyim” diyebilirdim. Ama yazılan objektif yorumlar sayesinde istanbul’a gitmem durumumda çokta bir şeyin değişmeyeceğini ve pişmanlık yaşayacağımı fark ettim.
Özür dilemek istiyorum ama Nihal hanım ben yorumumu yapmıştım.

Şimdi konumuzda şunu fark ettim eşiniz evliliğiniz için bayağı çabasız buraya siz değil de başkası konu açsaydi saydiracak tipler öyle naif yorumlar yaptı ki şaştım kaldım. Bazı konu sahibeleri cidden haklıymış bazen çok zalim olabiliyor yorumcular ...
Yaklaşık 1 seneyi aşkın bir süredir arkadaşlıklar kurdum bu forumda. Beni tanıyanlar incinmeyeyim diye belli filtre ile yorum yazdı. Hepsinden Allah razı olsun 🙏🏻

X