3lü testim kötü çıktııııııı

yaxgxmur sxixla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
117
1
42
18+4 hamişim 3lü testimde down sedromu riski yuksek çıktı amniyosentes uygulanacak korkuyom bebeğime bişey olmasından biligisi olanlar lütfen beni bilgilendirsin.. bide dualarınısı esirgemeyin oğlum sağlıklı olsun...

Korkma birtanem,dualarımız seninle... Allah yardımcın olsun...
Olumlu düşünmeye çalış... İnşallah iyi haberler alırsın...

Canım karnından bir şırınga yoluyla bebeğin amnios sıvısına ulaşıp,biraz sıvı alacaklar ve inceliyecekler... Umarım hayırlı sonuçlar alırsın tatlım... Kendini çok hırpalama,sadece oğlunun iyi olacağını düşün olur mu...

canım benim de bi arkadaşım aynı durumu yaşadı, çok korktu ama sonucu çok şükür iyi geldi,bugünlerde doğumu bekliyoo:dance: riski yüksek olanlarda bile sonuç iyi gelebilir, iyi düşünmeye çalış ve dua et, inşallah temiz haberini bize de vera.s

arkadaşım merhaba
benimde 3lü testim de daum sendromu riski yüksek çıktı banada amniosentez yapalım denildi
ama biz eşimle beraber sonuç ne olursa olsun bebeğimizin dünyaya gelmesini istiyorduk ve sonuç kötüde çıksada amniyosentezi yaptırmıcaktık onun yaşam hakkını elinden alamazdık.Tabiki bu bizim şahsi düşüncemiz herkesin düşüncesine saygımız var velakin önemli olan sonucun kötü çıktığında sizinde vereceğiniz kararın ne olduğudur, o yüzden eğer her halukarda dünyaya getircem diyorsanız amniyosentezi yaptırıp kafanızı karıştırmamanız gerekir ama yok böyle bir sorumluluk alamam diyorsanız ozaman yaptırın, çok zor bir durum biliyorum fakat her zaman pozitif düşünmek lazım üzmeyin kendinizi inşallah hiçbir şeycik yoktur bebişinizde, ben oğlumu kucağıma aldım çok şükür şimdi 25 günlük ve çok sağlıklı allahıma şükürler olsun.

canım yaaa İnşallah bebişin sağlıklı olur dualrım seninle sakın hemen kendini üzme pozitif olmaya çalış

canım üzülme aklına kötü şeylerde getirme benim karşı komşumada down sedromu riski yuksek çıktı amniyosentes yaptılar testler temiz geldi dr yanılabiliyo benim duyduğum 4 kişi var yakınlarım hepsine aynısını dediler bebişleri doğdu maşallah sağlıklılar sende olumlu düşün cnm

doktorların ve yapılan testlerin her zman yanılma payı vardır.ben hiçbir şeye başlamadan önce üçlü testi bir kere daha başka bir yere yapmanı tavsiye ediyorum..dualarımız seninle

risk oranın neydi yağmur sıla , bazen doktorlar da abartabiliyor sanırım da o yüzden soruyorum , inşallah korktuğun gibi olmaz herşey yolunda gider , sağlıkla alırsın bebişini kollarına

EVET CANIM BENDECE BÖYLE YAPMAN GEREKİYOR BENDE 41 YAŞINDAYIM AMİNOSENTEZ YAPTIRMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

mrh canim benim bilgim yok sadece allah yardimcin olsun güzelim kendini üzme dualarim seninle bitanem

geçmiş olsun yağmurcumm..üzülme nolur benim bi çok tanıdığım amniyosentez yaptırdı hepsinin bebişide sağlıklı çıktı .biz ekim anneleri topicinde seni bekliyoruz hem ilkimcim ve eylül b dede aynı problem vardıı..ilkimcim yaptırdı sonucunu bekliyoruz eylülde bu aralar yaptırıcak gel hayatım topicimize stres atarsınŞeniz

geçmiş olsun yağmurcum ama sakın üzme kendini bak bebeğide üzersin sonra. sadece dua et bebeğin için. eminim iyi çıkacak sonucun. birde bizi mutlak haberdar et canım.

canım geçmiş olsun.. sen şimdiden moralini bozma hep olumlu düşün.. amniyo yaptırsanda bak sorunsuz atlatanlar çok olmuş.. çok endişelenerek kendinide bebişide üzme canım..inşallah güzel haberlerini alırız..Allah yardımcınız olsun..

MRB CNM ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN UMARIM BEBİŞİN ÇOK SAĞLIKLI OLUR KORKMA DUALARIMIZ HEPİNİZLE BENDE YARIN ALACAM 3 LÜ TESTİN SONUCUNU VE ÇOK MERAK EDİYORUM UMARIM BEBEKLERİMİZ GAYET SAĞLIKLI GELİRLER DÜNYAYA.SADECE DUA EDELİM ALLAH YARDIMCIMIZ OLUR.SEVGİYLE KAL.:teselli:

Yağmur öncelikle şunu söyleyeyim ilk hamileliğimde doktorum bana 3 lü testin neredeyse hiç bir anlam ifade etmediğini çünkü yanlış pozitif çıkma olasılığının çok yüksek olduğunu söylemişti. Bu hamilelğimde de ikili testim yapıldı sonuç iyi olduğu için doktorum 3 lü test istemeyeceğini söyledi. Zaten 3lü test o bebeğe ait down sendromunu belirlemiyor, annede risk olabilir mi sözümona onu ölçüyor..Benim yaşım 35 olduğu için ben de amniyosentez yaptıracağım. Bence sen de amniyosentez yaptır, ama için rahat olsun sonucun çok iyi çıkacak ve amniyosentez bebişine hiç bir zarar vermeyecek..a.s
Sevgiler

a.s.canım yüreğini ferah tut.hiçbişi olmıcak görceksin bak.şimdikten karamsar olupta bebişinide üzme oldumu.dularımız seninle.rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına versin bebeğini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…