3defa kalp durmas yaadm bilgierinizi paylarmsnz ltfen....

fransiyum

<meleğiyle>
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
567
7
merhaba arkadaşlar....
2 senelik evliyim 3 defa kalp durması sebebiyle kürtaj oldum senağlama .

Eşiminde benimde bi araştırmaya alınmasını istiyorum.

normal hst.lerdeki jinekologlara mı? tüp bebek merkezinde mi?yoksa araştırma hastanesine mi gitmemiz gerekiyor???

siz nerden başladınız??

hangi tedaviler ve testtler isteniyor????

vede bu konuda hangi hastane ve doktoru önerirsiniz?????

hanstane hakkında tavsiyede mümkünse istanbul asya kıtası anadolu yakası olursa çok daha memnun olurum..

araştırma konusunda bilgim yok ...ama bir kez benimde meleğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum 4 ay önce ve şuan yine hamileyim rabbim onu korusun ve bize bağışlasın aynı acıları yaşatmasın tekrar...banada dr um 3 tane düşükten sonra genetik araştırma yapılıyor dedi...araştırmanı mutlaka yaptır arkadaşım...inşallah meleğini en kısa zamanda sağ sağlim kucağına alırsın....

Geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın.
Tıp fakültesi hastanelerine başvurabilirsen orada bütün testlerin yapılabilir. Asya tarafında demişsin orada Marmara Üniversitesi Hastanesine başvurabilirsin mesela.
Avrupa yakasında da Cerrahpaşa var. Önce normal jinekoloji kliniğinden randevu alıyorsun. Durumu anlatınca onlar gerekli yerlere sevk ediyorlar seni zaten.

öncelikle cok uzuldum allah bır dahakı bebegını saglıkla kucagına almayı nasıp etsın ıns
bende ılk bebegımı kalbı durması sonucu kaybettım
ve kurtajla alındı banada 3 dusukden sonra yapıyoruz testlerı dedıler ama
ben ıkna olmadım ve yapılması gereken tum testlerı yaptırdım
ve kan pıhtılasması cıktı
suan yıne hamıleyım ve aspırın kullanıyorum
yanı sunu dıyıcem keske bu ıkadar acı yasamadan yaptırsaydın
ben her bebek kaybedene tavsııye edıyorum
tranbofili paneli canım testın ismi
ben üniversite hastanesinde yaptırdım allahım bır daha yasatmasın ıns

araştırma konusunda bilgim yok ...ama bir kez benimde meleğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum 4 ay önce ve şuan yine hamileyim rabbim onu korusun ve bize bağışlasın aynı acıları yaşatmasın tekrar...banada dr um 3 tane düşükten sonra genetik araştırma yapılıyor dedi...araştırmanı mutlaka yaptır arkadaşım...inşallah meleğini en kısa zamanda sağ sağlim kucağına alırsın....

aminn inşallah hayırlısıyla alırsınız bebeğinizi kucağınıza.güzel dilekleriniz için çook teşekkür ederim... opuyorumnanaktan

öncelikle cok uzuldum allah bır dahakı bebegını saglıkla kucagına almayı nasıp etsın ıns

teşekkür ederim cevabınız için.bende erkenden araştırılmasını çok isterdim ama doktorum sağolsun 3.den sonra bile 1 tane daha deneyin sonra araştırılmasına bakarsınız demişti çok sinirlenmiştim :kızgın: sanki denek kobayıyım. doktor çok önemli hiç memnun kalmadım doktorlarımdan 4 doktor değiştim hepsi birbirinden sorumsuz çıktı onların yüzünden 4. denemeye korkuyorym mafoldumben

merhaba arkadaşlar....

normal hst.lerdeki jinekologlara mı? tüp bebek merkezinde mi?yoksa araştırma hastanesine mi gitmemiz gerekiyor???

siz nerden başladınız??

düşüklerinin arasında ne kadar zaman vardı canım bende 2 düşük yaşadım yeniden hamile kalmaya korkuyorum bence araştırma hastanesine tıp fakültelerine gitmeni tavsiye ederim

ilki ile ikinci arasında 7 ay 2 ile 3.arasında 1 sene vardı.şuan 6. aya girmek üzereyim
araştırma hastanesinden evvel düzgün ilgili bilgili tecrübeli bir doktora ihtiyacım var

Merhaba arkadaşım,kan pıhtılaşması olanlar için iğnede kullananlar var,sen sadece aspirin mi kullanıyorsun...Birde hangi değerinden dolayı kan pıhtılaşması çıktı acaba...Bende mthfr677t heterozigot çıktı,banada doktorum asprin yeterli dedi.Ama benimle aynı durumda olupta iğne kullananlarda var...o yüzden senin durumunu merak ettim...hoşçakal...

Merhaba arkadaşım,kan pıhtılaşması olanlar için iğnede kullananlar var,sen sadece aspirin mi kullanıyorsun...Birde hangi değerinden dolayı kan pıhtılaşması çıktı acaba...Bende mthfr677t heterozigot çıktı,banada doktorum asprin yeterli dedi.Ama benimle aynı durumda olupta iğne kullananlarda var...o yüzden senin durumunu merak ettim...hoşçakal...

canım sana özel mesaj attım ama orda yazmamışım bende MTHFR 677 HOMOZİGOT diğer değerlerde öle sadece MTHFR 1298 MUTASYONU HETEREZİGOT sence kan pıhtılaşması varmı

günaydın arkadaslar bende aranıza yenı katılıyorum. bir hafta önce yanı 25 mayısta bebegımı kalp durması sonucu kaybettım malasef kürtaj oldum içim yana yana.elimden birsey gelmedi.melegım için yapılacak hıcbırsey kalmamıstı.allahım bu acıyı kımseye ama hiç kimselere yasatmasın.yüce mevlam isteyen herkese tez zamanlarda versın.doktorum ıkı ay süre verdı.sabredebılırmıyım okadar bılmıyorum.bu boşlugu doldurmam lazım dıyorum hep bıyandan korkuyorum ya aynı sı olursa yıne dıye naparım. allahım hayırlısıyla versın saglık lı sıhhatle herkese ısteyen herkese.....

merhaba arkadaşlar....

siz nerden başladınız??

arkadaşım üzülme nolur,bundan sonra sağlıkla kucağına alırsın inşallah,
ben antalyadanım,istanbulu çok bilmiyorum fakat başıma gelenlerden dolayı sana yardımı dokunabilir sanırım bilgilerimin,benim ilk gebeliğim,annemin 4tane düşüğü olduğu için(kalp durması yüzünden)bende de olabilir diye doktorum ilk hafta gittiğimde bazı testler istedi,hamilelikte bebeğin kalbi duruyorsa bu çok yüksek ihtimalle annede olan pıhtılaşma bozukluğu ya da buna eğilimli olmaktan kaynaklanan bir sorun,fakat tedavisi var ve çok kolay,canını hiç sıkma.
yaptıracağın test ''9parametreli trombofili paneli''.normalde fiyatı baya yüksek bir test,ben 2 hafta önce yaptırdım,oturduğun semte yakın bir Medikal Park Hastanesi var mı,çünkü bu özel hastanede genetik test adı altındaki bu test SSK lıysan herhengi bir ücret ödemeden yapılıyor,ben ilk gittiğimde 600tl gibi bir fiyat çıkıyor,ama ssk indirimiyle 386 tl gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor dediler,sonra check-up sorumlusuna sorduklarında herhangi bir ek ücret alınmaması gerektiğini öğrendiler.
sana tavsiyem,bu hastanede kadın doğum uzmanına git,ondanda fark almıyorlar,bebek kalp atışlarım durduğu için 9 parametreli trombofili paneli yaptırmak istiyorum de,10 gün sonra sonucunu alırsın,eğer anormal birşey varsa kullanırsın iğneni,olur sapasağlam bebeğin,sende pıhtılaşma olmaz,bebeğinin beslenmesi bozulmaz ve kalbi de durmaz,hiç canını sıkma nolur arkadaşım,bir an önce git ve yaptır şu testini,kolay gelsin

bu arada bendede bu trombofiliye yatkınlık çıktı,olabilir yani,fragmin iğne yapıyorum hergün kendime,bu tedavi sadece bebeğin kalbi durmasın diye,pıhtılaşma olmasın diye,hadi inşallah hepimiz sağlıkla sıhhatle alırız bebişleri kucağımıza:1hug:

arkadaşım üzülme nolur,bundan sonra sağlıkla kucağına alırsın inşallah,
ben antalyadanım,istanbulu çok bilmiyorum fakat başıma gelenlerden dolayı sana yardımı dokunabilir sanırım bilgilerimin,benim ilk gebeliğim,annemin 4tane düşüğü olduğu için(kalp durması yüzünden)bende de olabilir diye doktorum ilk hafta gittiğimde bazı testler istedi,hamilelikte bebeğin kalbi duruyorsa bu çok yüksek ihtimalle annede olan pıhtılaşma bozukluğu ya da buna eğilimli olmaktan kaynaklanan bir sorun,fakat tedavisi var ve çok kolay,canını hiç sıkma.
yaptıracağın test ''9parametreli trombofili paneli''.normalde fiyatı baya yüksek bir test,ben 2 hafta önce yaptırdım,oturduğun semte yakın bir Medikal Park Hastanesi var mı,çünkü bu özel hastanede genetik test adı altındaki bu test SSK lıysan herhengi bir ücret ödemeden yapılıyor,ben ilk gittiğimde 600tl gibi bir fiyat çıkıyor,ama ssk indirimiyle 386 tl gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor dediler,sonra check-up sorumlusuna sorduklarında herhangi bir ek ücret alınmaması gerektiğini öğrendiler.
sana tavsiyem,bu hastanede kadın doğum uzmanına git,ondanda fark almıyorlar,bebek kalp atışlarım durduğu için 9 parametreli trombofili paneli yaptırmak istiyorum de,10 gün sonra sonucunu alırsın,eğer anormal birşey varsa kullanırsın iğneni,olur sapasağlam bebeğin,sende pıhtılaşma olmaz,bebeğinin beslenmesi bozulmaz ve kalbi de durmaz,hiç canını sıkma nolur arkadaşım,bir an önce git ve yaptır şu testini,kolay gelsin

bu arada bendede bu trombofiliye yatkınlık çıktı,olabilir yani,fragmin iğne yapıyorum hergün kendime,bu tedavi sadece bebeğin kalbi durmasın diye,pıhtılaşma olmasın diye,hadi inşallah hepimiz sağlıkla sıhhatle alırız bebişleri kucağımıza:1hug:

tatlım ben ümraniyede oturuyorum medical park varmı bilmiyorum
drum bana bi test yapmıştı kan pıhtılaşmasıyla ilgili ama okadar pahalı değildi,sonuç temiz çıkmıştı.o yüzdn pıhtılaşma üzerine durmadım.yarın için medicanadan randevu aldım eşimle gideceğiz bakalım inşş aradığım gibi bi doktordur...
aminnnnnnnnnn inşallah bizde alırız yavrularımızı karnımıza,kucağımıza :1hug:

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar....

siz nerden başladınız??

Öncelikle çok geçmiş olsun canım.acını çok iyi anlaya biliyorum.Aynı yollarda yürüyorum şimdi tahliller tahliller o kadar bunaldım ki.Araştırma hastanelerini tercih et derim çümkü çok fazla tahlil isteniyor.Hepsini aynı yerde yaptırman daha iyi olur...Umarım muranıdana erersin....opuyorumnanaktan

dün doktora gittik simir için sıvı alındı sonucu haftaya çıkacakmış.
bi reçete dolusuda tahlil verdi troid,herpes,kan pıhtılaşması vs vs varmı diye bakılacakmış,
genetik araştırma için cerrahpaşa veya çapaya gitmeyi tavsiye etti tek başıma oralara çok uzak bana
acaba marmara hastanesinde varmıdır genetik tanı bölümü ?????????

dün doktora gittik simir için sıvı alındı sonucu haftaya çıkacakmış.
bi reçete dolusuda tahlil verdi troid,herpes,kan pıhtılaşması vs vs varmı diye bakılacakmış,
genetik araştırma için cerrahpaşa veya çapaya gitmeyi tavsiye etti tek başıma oralara çok uzak bana
acaba marmara hastanesinde varmıdır genetik tanı bölümü ?????????

canım benim geçmiş olsun rabbim bidaha yasatmasın bende 4 bebegımı kaybettım sımdı hamıle kalmaya bıle korkuyorum ben butun tahlıllerımı yaptırdım ama hersey normal cıktı ne yapcagıma artık sasırdım benım tavsıyem arastırma hast calısan bı dr ozelıne gıt tahlıllere sıra vermez hemen yapılır rabbım bebeklerımızı kucagımıza almayıda nasıp etsın ınsalllahhhh

tatlım zaten özele gidiyorum sadece genetik araştıra için nasıl yapıcam onu bilmiyorum inşş gerek kalmaz genetiğe.bugün 8 tüp kan aldılar :bbo: tahliller için 10 gün sonra dr a gidicem tekrardan
inşşallah temiz çıkar.

.merhaba canım çok geçmiş olsun.benimde 3 tane düşüğüm var.2.5 yıllık evliğim.son gebeliğimde kürtajdan sonra genetik tahlil yaptırdık,çok şükür bişey çıkmadı.haftayada rahim filmi çektiricem.kan pıhtılaşması için tahlil yaptırmadım doktorum istemedi ama sorucam aklıma takıldı.ben doktorumdan memnunum.doktordan öte arkadaş gibi.herşeyini hiç çekinmeden anlatabiliyorum.çok rahatlatıyo beni.bende ümraniyede oturuyorum.neresindesin?

X