36 haftada Mega Sisterna Magna belirtisi

satlas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2012
22
0
arkadaşlar moralim çok bozuk 36 haftada bebeğimde sisterna magna belirtisi 12 mm olarak ölçüldü.Böyle bir sorun yaşayan varmı.doğum sonrası bir anomallik oldumu ?

bu sorunu yaşayan hiç yokmu doktorlar genellikle kafada su toplanması olmuş der

arkadaşlar moralim çok bozuk 36 haftada bebeğimde sisterna magna belirtisi 12 mm olarak ölçüldü.Böyle bir sorun yaşayan varmı.doğum sonrası bir anomallik oldumu ?
Bende 24 haftalık hamileyim bugün doktoruma gittiğimde benimde mega sisterna magna takibi yapılması gerektiğini söyledi doktor 7.5 mm miş bendekide.İlerleyen haftalarda bakacaz dedi genişleyebilirmiş.Çok kötüyüm bu ne demek bende bişey anlamadım bebeğim için bir sorun mu bu durum.Sınır 10 mm dedi.Ama ben daha 24 haftalığım 40.haftaya kadar ya büyürse.Bende merak ediyorum doğum sonrası bu durum bebekte ne gibi değişiklikler yaratıyor???

eğer kromozomlarda sorun yok ise herhangi bir sorun teşkil etmiyormuş

benim hamileliğimdede mega sisterna magna var dediler bende çok korktum hidrosefali zannettim araştırınca ama bu zararsız bir şey sanırım bebeğim şu an 11 aylık gözle görülür bir şeyi yok çok şükür iyi ama daha kontrole götüremedim açıkçası biraz korkuyorum siz ne yaptınız

bebeğinizin şimdiki durumu nedir? benim bebeğime de aynı teşhis konuldu 33. haftada, henüz doğmadı sizin bebeğiniz doğmuş olmalı

bende çok araştırdım, aynı teşhis konuldu, birşey çıkma ihtimali zaten çok çok düşükmük, genellikle yapısının öyle olduğunu ve klinik olarak tek başına bir önemi olmadığını söylüyorlar, umarım bebeğiniz sağlıklıdır.

İyi günler.
Bugün aynı şeyleri doktorumda bana söyledi ama çok aydinlanamadim.sizin baya bi üstünden zaman geçmiş . Nasıl durumu bebeğin rica etsem .

Konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama bugün aynı tanı bebeğim içinde kondu Allah rızası için cevap verin bebeğiniz doğdu ve sağlıklı mı ? Doktor çok korkuttu ne yapacağımızı şaşırdık

İyi günler.
Bugün aynı şeyleri doktorumda bana söyledi ama çok aydinlanamadim.sizin baya bi üstünden zaman geçmiş . Nasıl durumu bebeğin rica etsem .
Sizin bebeğinizde doğmuş olmalı sağlık durumu nasıl bilgi verirmisiniz . Bugün aynı şeyleri söyledi doktorumuz down sendromu riskinden bahsetti çok korkuyoruz

Sizin bebeğinizde doğmuş olmalı sağlık durumu nasıl bilgi verirmisiniz . Bugün aynı şeyleri söyledi doktorumuz down sendromu riskinden bahsetti çok korkuyoruz
Canim bu konu hakkinda fikrim yok ama bu arkadasin bir mesajini gordum aynen soyle yazmis.

turp gibi maşallah hiç bir sorunu yok kafanıza çok takmayın

Icinizi ferah tuutn insaallah saglikla dogar bebeginiz.

25 haftalık hamileyim renkli ultrasonda bebeğim için mega sisterna magna teşhisi kondu 10 sınır iken bizim 10,5 mm çıktı. bu durumu yaşayıp ( inşallah kimse yaşamaz ama ) bebekte ne gibi sıkıntılar çıktı? daha önümde 3,5 ay gibi bir süre var ve neler yapmam gerektiğini ne düşünmem gerektiğini inanın bilmiyorum.. sadece çok korkuyorum.

Bebeğinizi Allahın izni ile kucağınıza aldınız mı acaba bende aynı haftadayım sizin yaşadıklarınızı merak ediyorum

Merhaba bebeğiniz doğdumu bizde şuan aynı sorunu şuan yaşıyoruz çok endişeliyim hiç bir yerde cevap bulamıyorum neler yaşadınız

üzerinden çok geçmiş muhtemelen uazdığımı görmeyeceksiniz ama bir umut işte , bebeğiniz nasıl ?

Merhaba 28.haftadayım 12 mm çıktı sizde durumlar nasıl üzerinden yıllar geçmiş ama yanıtlarsanız çok memnun olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…