36+5 haftalığım bebeğim ters duruyor.

Alephzengin

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mart 2020
61
20
34
merhaba hanımlar. 1. Çocuğumu normal doğumla dünyaya getirmiştim. Yakın zamana inş 2. Evladımada kavuşacağım. Lakin malesef hala baş yukarda hatta enlemesine duruyor diyebilirim. Dönse dahi karnımda çoğu zaman sağ kaburgamın altında duruyor başı. Sizin bebekleriniz ne zaman dönmüştü . Herhangi bi egzersiz falan yaptınız mı ? Kendiliğinden mi döndü ve bu durumu anlamış mıydınız ? Yardımcı olursanız sevinirim...

Normalde 36 ya kadar donmesi bekleniyor,ama son ana dekde donmeyebiliyor bazen dogum sancisiyla birlikte kasilmalarla döndüğünü soyleyenlerde var.Saglicakla gelsinde donmezsede sezeryan olursunuz onemli olan saglicakla kucaginiza almak degil mi?

Öyle tabi hakkımızda ne hayırlı ise o olsun. Fakat sezeryandanda ciddi korkanlardanım. Psikolojigmen hiç hazır değilim. Bir umuttur benle aynı durumu yaşayanlardan bilgi almak istedim.Allah önce sağlık versin hepimize.

Sizinde başınıza gelmiş miydi ?

Benim oglum 36 da dondu,kizlar daha erken donmuslerdi fakat benim icin problem degildi çünkü 3 dogumumda sezeryandi.Insallah bir an once doner
bebecik,s ezeryandan da korkmayin lütfen.Bebegin cikis yolu alt yada ust farketmez yeterki saglicakla gelsin yavrunuz.

Yakın arkadaşım geçen sene martta doğum yaptı. Bebeği 35.haftaya kadar baş gelişken bir anda makat gelişe döndü ve pozisyonunu değiştirmedi. 35.haftaya kadar normal doğum yapıcam diye kendini hazırlamıştı nasip olmadı.
Sezaryen korkunuzu çok iyi anlıyorum ben de çok korkuyorum ve doğum anından değil anestezinin etkisinin geçmesinden sonrası beni çok çok geriyor. Bi de ikizlere hamileyim ikisi birden baş geliş olacak da önce biri sonra diğeri kanala girecek de yani normal doğum yapma şansım çok düşük.
Kendimi telkin ediyorum aklıma geldikçe. Bebekler nasıl istiyorlarsa öyle gelsinler yeter ki sağlıklı olsunlar annesi.

Arkadaşım 39 haftalık hamileyken doktora gitti. Doktor bebek henüz dönmemiş, doğuma en az iki hafta var dedi. Arkadaşım o gün eve geldiğinde bebek yavaş yavaş dönmeye başlamış ve o gece doğum yaptı. İnşallah sizin de öyle olur. Olmazsa da sezaryen olur. Önemli olan sağlıkla dünyaya gelmesi. Hayırlı doğumlar diliyorum

Sezaryenden korkmayın lütfen. Ben iki sezaryende eve geldikten sonra iki gün minoset içtim, sonra hiçbir şeyim kalmadı. Bebeğiniz sağlıklı olsun da hepsi geçiyor

Amin teşekkür ederim

Allah sağlıkla sıhhatle doğum yapmanızı nasip etsin sizinde. Gerçekten biraz olumlu düşünmek lazım ama işte insanız herşey normal olsun istiyoruz. Ben kIzımda başı aşağda mı yukarda mı bunu araştırmıyordum doktora bile sormuyordum.. o zaman ne kadar rahattım. Şimdi ise hergün döndü mü dönecek mi , normal doğum olacak mı , şimdi gelirse sezeryana hazır mıyım düşüncesinden başka birşey düşünemez oldum. Oysaki dediğiniz gibi sağlıkla geldikten sonra ne önemi var sonucuna varıyoruz.

Çok teşekkür ederim . Amin cümlemize inşaAllah. Ne kadar ilginç. Doktorlar bile şu saatten sonra dönmez artık derken Allah nasip ederse ediyor gerçekten

Benim de 36 dan sonra döndü ikinci oğlum ben Amerikan sitesinde döndürmek için egzersizler yaptım biraz zor ama
Bilmiyorum etkisi oldu mı
Bir gece çok rahatsız etti baya hareketliydi galiba o zaman döndü
Merhaba. Bende baktım o egzersizlere. Ve 2 haftadır yapıyorum ara ara. Dr da etkisi asla kanıtlanmadı işe yaradığı anlaşlmadı henüz ama yapmanın bi zarar olmaz dene dedi. Bende deniyorum. Önce Allaha emanet inş hakkımızda hayırlısı olsun.geceler oğlum çok hareketli oluyor genelde. Bende diyorum ki dönse o zaman döner. Sonra sabah hep aşırı bir karın sertliği ile uyanıyorum.bebeğin kafası sağ kaburga altımda.Ama günün neredeyse her saati nerdeyss her anı orada duruyo. Bazen anlamıyoum nereye kayboluyor ama. Gelip yine sağ kaburgama dayıyor kafasını. Bende diyorum ki heralde iyice yer etti dönmeyecek İnş hakkımızda hayırlısı olsun sağlık olsun. Bende merak ediyordum acaba bebek dönse anlar mıyım diye ..

Sadece süreç değişiyor sezaryen sonrası ağrı acı oluyor o kadar. Normal doğumda da dikiş ihtimali var anne olmak her şekilde zor yani siz daha iyi bilirsiniz. Allah kolayını verir bir şekilde üstesinden geliriz

Arkadaşlar bende 34+3deyim malesef bebeğim ters be normalden 2 hafta da önde 1 haftadır yapmadığım kalmadı dönmesi için, var mı şunu yaptım da döndü diyen?

Arkadaşlar bende 34+3deyim malesef bebeğim ters be normalden 2 hafta da önde 1 haftadır yapmadığım kalmadı dönmesi için, var mı şunu yaptım da döndü diyen?
İyi geceler. Benimde henüz dönmedi bu gece itibariyle 37 hafta oldum. İnş haftaiçindeki kontrolümdee hayırlı bir haber alırım. Sizde inşaAlalh. Ama bende sizinde baya bir şansınız var daha erken merak etmeyin inş dönme şansı daha çok fazla sizin. Bende egzersizleri yapıyorum ama şu anlık etkisini görmedim ben. Doktor hem dediki zaten onların kesinliği yok kanıtlanmamış bi faydası olup olmdığı ama zararı yok dene dedi bana işte bende deniyorum ama bu iş tamamen bebeğin isteğine tercihine bağlı

Yani çok aşırı hareketli oluyor ve acı veriyor ben tahmin etmiştim ana emin olamamıştım
Hakkında en güzeli olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…