30lu yaşlar bunalımına sürükleyen insanlar..

Yok valla yeni nesil filan değildi diyen :)

Kız alnımızda mı yazıyor anneyim diye artık:)) ama giyim tarzı takılar vs olabilir dediğin gibi..

İş yerimde belli yaşı aşınca ki bu 30lara denk geliyor. Yeni başlayan arkadaşlar bana abla demeye başladı. Direkt ismimi söylemeye çekindiklerini hanımın da fazla resmi olduğunu söylüyorlardı genelde. Baştan ben de çok mücadele ettim. Yaşım 36 bıraktım artık. Teyze diyorlar bazen kızdırmak için

Çalışma hayatında hanım derlerdi zaten 30lu yaşlara yeni adım attım.Ya aslında abla yada teyze olmak kötü birşey de değil sadece insan yaşıtlarından ya da daha büyüklerden duyunca gıcık oluyor

Kız alnımızda mı yazıyor anneyim diye artık:)) ama giyim tarzı takılar vs olabilir dediğin gibi..
Ya cidden bak anlatamamış olabilirim enerjiden midir nedir bazı şeyler anlaşılıyor yaa mesela ben boşanmışları da anlayabiliyorum kadın erkek farketmeden boşanmış enerjisi var sanki diyorum doğru çıkıyo gcgxsvybuuc

Ben de kendimle yaşıt veya küçüklere bile abi dediğim oluyor. Her ortamda bey hanım kullanılmıyor. Pazarcı bey mi diyim, abi diyip geçiyorum

Sizin yaşınızda olmak için neler vermezdim 48 yaşındayım çocuğum bile yok "abla" kelimesi artık yaştan bağımsız olarak saygı içeren bir hitap şekli olarak kullanılıyor kafanıza takmayın yaşınızın kıymetini bilin

enteresan

benim annem benden 4 yaş küçük kardeşim için ablan diye konuşuyor, -çünkü evli ve çocuklu- ama ne kadar farkında bilmiyorum arada öyle ağzından kaçıyor

babam açık açık benle yaşıt kuzenlerim için x ablan y ablan diye konuşuyor zira onlar da evli ve çocuklu, babam direkt diyo onlar evli çocuklu ondan diye.

evlenmediğiniz sürece gençsiniz aslında

Evet evli ve çocuklu olanlar için de, yaşı daha küçük olsa bile kıdem olarak büyük olduğu düşünülüyor ilginç gerçekten

Bilerek yapıyorlar ben orta okul formasıyla minibüsteyken abla diyordu 20lik çip şoförün teki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…