30lu yaşlar bunalımına sürükleyen insanlar..

Özellikle çalışan insanların daha bilgili olması lazım bu konuda gerçekten

Şu toplumda en gıcık olduğum şey bu ablacılik saçmalığı.bir hanımefendi demeyi öğrenemedi şu ilkel toplum.abla da abla.hayy abla kadar taş düşsün başınıza.

Ağız alışkanlığı ya. Ben ilkokul 5. Sınıftayken evlenen bir kadın bana abla diyor hiç de uyarmadim. Ben biliyorum yeter.

Ağız alışkanlığıdır. Bizde bu durum garip benden yirmi yaş büyük adam bile bazen bana abla diyor. Saćma yani ama kültürel mı diyeyim yerleşik bir dil mi diyeyim. Sizinle alakalı değildir

Doğum kadın vücudunu komple değistiriyor. Kızım üc yaşında hala yeni vücuduma adapte olamadım. Halbuki dışardan bakınca kötü değildir ama işte psikolojik galiba kendime eziyet ediyorum boş yere. Yirmi yıl sonra falan kendime kızarım muhtemelen gençlik zamanlarımı niye böyle geçirdim diye . Hani çogu insan kendini lisede çirkin görür halbuki o gençlikte kimse çirkin olmaz. Onun gibi bişey

Hiç takmayın bebeğiniz yeni mi oldu vücudunuz geçici olarak değiştiği için böyle hissediyorsanız bu günler geçici. 32 yaşındayım hayatımın en güzel en aklıbaşında en kendimi tanıdığım yaşlarda olduğumu düşünüyorum çocuğumun arkadaşları teyze demeye başladı hiç önemli değil

Bende çok takılıyorum bu konuya

Turkiyede kadina abla erkege abi denir, siz niye kendinizi yasli hissettiniz ki?
Haklısınız ama çok mahalle ağzı gibi mesela eşimin arkadaşının iki çocuğu var kız benden büyük duruyo abla diyo bazıları gıcıklığına diyor ben kimseye kolay kolay abla demem ama artık bende abla teyze Allah ne verdiyse

Hitap şekilleri öyle hiç takmayın kafaya, banada diyorlar

Banada hep abla diyorlar işyerinde garibime gidiyor.

Eşimin de bu tarz takıntısı var. O da 33 yaşında. Marketlerde kasiyerler falan abi dedi mi tetikleniyor adam. Halbuki bana da abla diyorlar benden kaç yaş büyük olanlar.. bizde pek "beyefendi, hanfendi" kültürü yok. "Abi, abla" var. O yüzden böyle düşünmeyin. Tamamen ağız alışkanlığıyla söylüyorlar bunu

Çalıştığım yerde 75 yaşında biri var adamın çocukları benden büyük, bana abla diyor.
Bazıları saygıdan bazıları samimiyetten söyler. Yaşla ilgili bir durum değil bana göre.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…