30 Yaşından sonra aile hayatı kurmak geç mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabii ki geç degil. Hatt gunumuzde normal. Fakat tup bebek ile ugrasan bir hemcinsin olarak, amh degerine bakmanizida oneririm bu tur kararlar alirken ve cocuk dusunseniz varsa. Olaki bir amh dusuklugu soz konusu ise, ve 30 dan sonra evlenmeyi pilanliyosaniz yumurtanizi dondurmanizda fayda var. Belki suan yorumuma yok artik diceksiniz, ki bende derdim belki bi kac sene once.
25 yaşından sonra yumurtalıkları dondurmak gerekiyor diye biliyorum zaten 25 yaşından sonra

Evlilik ve çocuk şans işi bence. Şanstan kastım hayatın ne getireceği belli olmaz. Ama meslek öyle değil. Sen ne kadar çabalarsan işin sana er veya geç o çabanın karşılığı verir.

Evlilik veya çocuk öyle değil. Evlensen belki kocanla anlaşamazsın, çocuğun olmadan ayrilirsin veya çocuklu ayrılırsın. Veya çocuğunla ilgili sıkıntı yaşayabilirsin.
işte ben bunu da düşünüyorum diyelim eşimle anlaşamadım ayrıldık şimdi üstüme daha da maddi binecek. Çünkü çok var çocuk yapıp 1-2 sene sonra ayrılan çiftler.

ya ne acayip çalışan kafa bu? hayatta neyin garantisi var ki? bakalım o yaşı görcek misiniz? bakalım evlenirseniz, evli kalcak mısınız, bakalım evlenip uğruna soru açtığınız yuvada mutlu olcak mısnız? bu yatırım planı değil. matematiği, açı hesaplaması yok. siz hayatınızı yaşayın, kaç yaşta evlilk gelirse o yaşta olacak. 25 de evlenip 3 eş değiştiren de var, 40 da evlenip 90 da ilk eşle elele ölen de var. böyle bişe değil hayat, keşke planlanabilir olsa ama değil.
okudum anladım onaylıyorum. Benim abimde 2. evliliğini yaptı. diğer abimin kızı oldu ama yengemle boşanma durumundalar. Yani her şeyin garintisi olmadığınında farkındayım. Yani mesela kuzenim 25 yaşında ben evleneceğim diyordu ama 40 oldu hala evlenmedi daha doğrusu ideal kişiyi hala bulamadı. Ben bunların hepsinin farkındayım. O yüzden sizi dalgaya vurdumu düşünmeyin.

okudum anladım onaylıyorum. Benim abimde 2. evliliğini yaptı. diğer abimin kızı oldu ama yengemle boşanma durumundalar. Yani her şeyin garintisi olmadığınında farkındayım. Yani mesela kuzenim 25 yaşında ben evleneceğim diyordu ama 40 oldu hala evlenmedi daha doğrusu ideal kişiyi hala bulamadı. Ben bunların hepsinin farkındayım. O yüzden sizi dalgaya vurdumu düşünmeyin.

Bunların farkındaysan bu konuyu niye açtın canim.
Benim arkadaşım 41 yaşinda evlendi. Tüp bebekle ikiz doğurdu. Doğal yoldan 6 hafta sonra tekrar gebe kaldi ve şimdi 3 cocukla ev hanimi.
Bu kadin bundan 5 sene önce asla evlenmem asla çocuk yapmam diyen yüksek mevkide olan bir insandi. Hayat planladığın gibi gitmiyor. Sonumuzu bilmememiz tüm hayatin tadi tuzu zaten

işte ben bunu da düşünüyorum diyelim eşimle anlaşamadım ayrıldık şimdi üstüme daha da maddi binecek. Çünkü çok var çocuk yapıp 1-2 sene sonra ayrılan çiftler.
Evet ama olmayan şeyleri olmuş gibi dertlenmenin manası yok. Adı üstünde " gelecek". Geleceğin ne getireceğini bilemeyiz. Ama şu anki seçimlerimizle geleceğimizi inşa edebiliriz. O yüzden sadece şu anki hayatına ve seçimlerine odaklanmalısın.

Evet ama olmayan şeyleri olmuş gibi dertlenmenin manası yok. Adı üstünde " gelecek". Geleceğin ne getireceğini bilemeyiz. Ama şu anki seçimlerimizle geleceğimizi inşa edebiliriz. O yüzden sadece şu anki hayatına ve seçimlerine odaklanmalısın.
yorumun için teşekkür ederim ( arkadaşımın hesabından girdim ) çünkü az önce hiç kimseye hakaret bile etmediğim halde küfür bile etmediğim halde banlanmışım...

Ban yedim ve işin komik tarafı hiç kimseye hakaret etmedim bırak küfür bile etmedim.
Bana beynin güneşte fazla kalmış, sen bu kafaya ancak uzaya gidersin, sen evlilik takıntılısın diyenler banlanmıyor.
ama hakaret bile etmediğim küfür bile etmediğim hesap banlanıyor

Ban yedim ve işin komik tarafı hiç kimseye hakaret etmedim bırak küfür bile etmedim.
Bana beynin güneşte fazla kalmış, sen bu kafaya ancak uzaya gidersin, sen evlilik takıntılısın diyenler banlanmıyor.
Arkadaşının hesabı mı ya da 2. Hesabın mı artık bilemiyorum ama bu da banlanacak. O değilde burada ki yorumlara göre mi şekillendiriyosun hayatını niye hevesin kaçıyor yani onu anlayamadım

Arkadaşının hesabı mı ya da 2. Hesabın mı artık bilemiyorum ama bu da banlanacak. O değilde burada ki yorumlara göre mi şekillendiriyosun hayatını niye hevesin kaçıyor yani onu anlayamadım
yok arkadaşın hesabı arkadaşımın zaten bu siteyi söyledi zaten çok kullanmıyor. Yok yaşamıyorum zaten fikir almak istediğim Keşke küfür edip, hakaret edip banlansam en azından hak ettim derdim

Arkadaşının hesabı bile olsa 2. Üyelik yasak kuzum
Yani Artık bu site umrumda değil. Haksızlık varken bile banlanıyorsam... Sitedeki 2 üye ile de konuştum benim görmedim yer var mı ban için onlar bile bir şey bulamadı. O yüzden bu da banlansın zaten arkadaş çok kullanmıyor

Yani Artık bu site umrumda değil. Haksızlık varken bile banlanıyorsam... Sitedeki 2 üye ile de konuştum benim görmedim yer var mı ban için onlar bile bir şey bulamadı. O yüzden bu da banlansın zaten arkadaş çok kullanmıyor
Yav sen neden bu kadar taktın ki bu ban işini? Ben kaç kere ban yedim. Hatta muhtemelen yine ban yicem snsndn

yorumun için teşekkür ederim ( arkadaşımın hesabından girdim ) çünkü az önce hiç kimseye hakaret bile etmediğim halde küfür bile etmediğim halde banlanmışım...

artık ne hevesim kaldı ne çocuk olayına ( arkadaşımın hesabından yazıyorum )

1)- Üyeler kendi kullandıkları üyeliği başkasına kullandıramazlar, başkasının kullanması halinde üyelik siteden uzaklaştırılır.

2)- Üyeler banlandıklarında başka bir hesapla siteye giriş yapamazlar.
3)- Açılan konular silinemez, silinmesi halinde içerik geri getirilir ve üyeye içerik silme cezası verilir, ki siz linkini ekleyeceğim konuyu dün 02:28’de silmişsiniz, içeriği sildiğiniz için de ceza almışsınız.

4)- Şu an hesabınızla ilişkili 3 üyelik görünüyor hatta bir tanesinin hesap bilgilerini düzenliyorsunuz, özel durumlarda çoklu üyelik kullanabilirsiniz ama çoklu üyelik demek 3-4 üyelik kullanmak demek değildir, bir üyelik banlıyken diğeriyle girip yorum yazmaya devam etmek demek hiç değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X