“30 yaşına gelmiş hala evde”

Şu an bir geliriniz var mı? 20 bin alarak kiraya çıkamazsınız ama şu an bir geliriniz yoksa kendinize bi sakız bile alamazsınız, o yüzden soruyorum. 1, 0'dan daha iyi değil mi az bi birikim için?

Evde asla konuşmuyorum bile. KONUŞMUYORUM BİLE. BAĞIRIP ÇAĞIRAN SİZİN GİBİ BİRİ OLSAM ZATEN KİMSE EZEMEZ. Biraz mantık
Benim bağırıp çağırdığım. Ne alaka

Ben sana diyorum iste bağır çağır ezik olma diye

Actigin eski konulara baktım şuan ki konuya baktım yorumlarına baktım

Evet biraz mantık size

Hatta azcıkta akıl fikir

En sinir olduğum insan tipisiniz. Hiç bir şey yapmayan ama hayatından, uçan kuştan daha fenası Allah'tan şikayet eden bos beleş...biri sana kötü davranıyorsa hakkını ararsın, gerekirse sen daha çirkef olursun 2. Kez konuşmaya bin kere düşünür. Daha ailenize dişinizi gösteremiyorsunuz evlenip gitme planınız var sizi bu kafayla çok ezerler

Eeee sendeki mantık ne ozaman

Madem sen bizim yardımlarımızda ki mantığı göremiyorsun

Sen mantığını yazda biz aydınlanalım

Şu an bir geliriniz var mı? 20 bin alarak kiraya çıkamazsınız ama şu an bir geliriniz yoksa kendinize bi sakız bile alamazsınız, o yüzden soruyorum. 1, 0'dan daha iyi değil mi az bi birikim için?
Şu an gelirim var evden de çalışıyorum ama ofise gidersem evdeki işimi yapamayacağım. Ve evdeki işimde büyüme potansiyeli var daha rahat daha temiz bir iş ama ofiste asla büyüme potansiyelim yok. Yani ikisinden birini seçmem gerekiyor.

Bir de eğer kiraya çıkarsam yıkık dökük evde kalabilirim evden çalışma işimle bile, nedeni de şöyle çünkü henüz işler oturmadı en iyi işler bile ilk 1 yıl zorlanıyor bilirsniz belki, deprem sebepli yıkık dökük evde de yaşamak istemiyorum.

Aslında mantıksız düşünmüyorum bence insanlar başka şeylere öfkelenip burada derdi olan insana kusuyorlar.

Ofis önerisi bence çalıştığınız anlaşılamadığı için verildi. Ofise gitmiyorum deyince işim yok gibi anlaşıldı. Bir geliriniz varsa düzenli olmasa da gitmeyin tabii.

Ama sizi sürekli aşağı çeken, belki üstte örneğini verdim takıntılarınızın nedeni olan kardeşinizle yaşayarak var olan potansiyelinizi de harcıyorsunuz. Belki 1 sene yıkık dökük bi evde yaşarsınız ama moraliniz düzeldikçe zaten bi adım daha atmak için enerjiniz olur, şu an yok gibi

Arkadaşlar metres diyen var, kardeşimden bile daha kötü aşağılıyorsunuz siz insan mısınız? Benim açtığım şu konuya bakıp aşağılandığım için sessiz yapım olduğu için ezik diyenler, yine de evdeki kardeşimden daha çok üzmüyorsunuz asla ve asla. Sebebini söyleyeyim mi? Çünkü ben size bir bardak su bile vermedm ve hayatım boyunca sizi görmicem. Ama kardeşim öyle değil o yüzden o daha çok acıtıyor. Şimdi belki anlayabilirsiniz

2. Paragraf cok dogru potansiyelimi kullanamıyorum evde sürekli terorist gibi bir insan olunca. Mutsuzum dün mesela çok çalışmam gerekiyordu ama oturdum ağladım. O yüzden ayrı ev şart. Yıkık dokuk evler beni korkutuyor ama depremin etkilemeyecegi temiz bolgelerden ve ucuz bolgelerden bulabilirim. Tesekkurler boyle dusunuyorum su anda.

Kardeşinizin söyledikleri niye bu kadar umrunuzda? Nefret ettiğiniz birinin sözlerini bu kadar değer vermek normal mi sizce? Şu anki evden işinizle ne kadar kazanıyorsunuz? Birikim yapabilirsiniz belki. 1 yıla eve çıkarsınız. Evlilik çözüm olmayacak. Dini nikahlı sevgilinizle kavga ettiniz ve sizi gece vakti evden kovduğunu varsayalım nereye gideceksiniz? Artık büyümenin vakti gelmedi mi 26 yaşındasınız kocaya, aileye bel bağlamadan yalnız kendinize bel bağlamayı öğrenmelisiniz. Böyle ağlayarak bir yere gelemezsiniz.

Bu arada insan özeleştiri yapabilmeli. Belki siz farkında değilsiniz ama normal değilsiniz. Düşüncelerinizi geçtim hadi her şeye bu kadar hassas olmak, hakkını aramayı kötü bulduğu için intiharı düşünmek, bunlar normal düşünceler değil. Sizin iyiliğiniz için diyorum. Önceki konularınızda da belli ki sizde psikolojik bir rahatsızlık söz konusu olabilir. Bu da bir hastalık kimse dalga geçelim diye söylemiyor. Grip olmak gibi bir şey ama hasta olduğunuzu biraz kabul etmelisiniz belki de. Kardeşiniz de normal değil ama onu düzeltmezsiniz, kendinizi düzeltebilirsiniz. Kardeşinizden bu kadar etkilenmemeyi öğrenmeniz gerek.

Bu tavrı göstersem düzelicek mi sizce?
Evet. Ezik ezik her dediginde sinerseniz devam eder. Azcik guclu durun.
Ama imam nikahi yapinca hicbir sey duzelmeyecek haberiniz olsun.
En kotu takmayin yahu, bir zorbanin dedikleri sizin icin neden bu kadar onemli? Bence bunu dusunun. Asil sorun burada gibi.

OKKB'li büyük ihtimalle. Ailesinin de aynı yapıda olduklarını düşünüyorum.

Vallahi insanın kendi evinde mutsuz hissetmesi de ayrı bir durum yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…