30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Okudum daha farklı ama yine hoşlanmadım:)
sürekli ders ve sınavlara çalış, gençliğimi çok yaşayamadım gibi, şimdi onların acısını çıkarmak istiyorum bir yandan ama hayat telaşı yine bir şey yapamıyorum:)
Aslında hepsi bahane bence aslıcım elbette maddi durum ve iş yogunluğu bazı şeyleri etkiler ama dilenirse gezilebiliyor kendimden biliyorum memleketteyken böyle değildi...

Biraz geç oldu ama nese hosbuldum☺
Canım insanlar girmemiş.
Takılma böyle şeylere :)
Hoş şaka olduğunu yazmışsın.
İyi akşamlar arkadaşlar topiğe bir 30 + vatandaş daha katıldı:))
Hoş geldin. Kendinden bahseder misin?
kitap okuma konusuna beni de eklesenee prenses
Ekleyeyim CEREN :KK66:
Bende istiyorum
Kitap okumaya yani ☺
Seni de eklerim Mine :KK66:

hoşgeldiniz delim_perim delim_perim , memnun olduk :) bende bu topiğin daimi üyelerindenim. muhasebe elemanıyım.
işimi seviyorum . en güzeli insanlarla değil rakamlarla uğraşıyosun :)ama staj başlatmadım. senin hayırlı olsun inş. ruhsatını alırsın. maddi manevi yorucu bir süreç.

hangi dersin kaldı? vergi filan mı? ben finans tarafına daha yatkınım. finansal muhasebeyi daha çok severim.
Ben maalesef hukuktan kaldım şaka gibi ama gerçek :) vergiyi atlattım çok şükür.

hoşgeldiniz delim_perim delim_perim , memnun olduk :) bende bu topiğin daimi üyelerindenim. muhasebe elemanıyım.
işimi seviyorum . en güzeli insanlarla değil rakamlarla uğraşıyosun :)ama staj başlatmadım. senin hayırlı olsun inş. ruhsatını alırsın. maddi manevi yorucu bir süreç.

hangi dersin kaldı? vergi filan mı? ben finans tarafına daha yatkınım. finansal muhasebeyi daha çok severim.
Hoşbulduk :) geç oldu kusura bakma kabalığım için :)

Arkadaşlar bu topiği aslında bir ara baya takip ettim yazmadan, en son okuduğumda hala ufukta hiç bir şey göremeyen bekar biriydim, şimdi gezinirken yine karşılaştım yazayım dedim. Ben de 33 yaşımdayım, evleneli 1 ay oluyor. Biraz açıkçası ben de ümidimi kaybetmiştim ancak evliliğim gerçekten herşeyin zamanını beklediğine bir örnek gibi. Ben 3.5 yıldır bir üniversitede görevliyim, büyük bir binamız var, ben 2. kattayım eşim ise 4. katta (imiş). Benim de 4. kata bir çok kez işim düşmüştür, muhtemelen defalarca aynı merdivenlerde karşılaşmışızdır. Normalde de fakültede genelde insanlar birbirini tanır. Ancak ben eşimi 6 ay öncesine kadar ne gördüm ne de ismini duydum, hem de o da 15 yıldır burada çalışıyormuş. Ama ilk 3 sene hiç görmemişim adamı, ta ki bir arkadaş gelip böyle biri var tanımak ister misin diyene kadar. Tanıdım ben de, (hem de bu tanıştırma işlerinden de artık yorulmuş ve bir daha yok öyle gidip tanışma ile olmayacak bu iş demişken) normalde çok seçici, özgürlüğüne düşkün, dünyayı gezmeyi hedeflemiş bir insan olarak kendimden beklenmeyecek bir performansla, tanışmadan sonraki 5. ayda artık evliydim. Eşim de 41 yaşında, çok şükür bir sıkıntımız yok inşaallah da olmaz. Velhasılı "bekarım, böyle gider", "ne zaman çıkacak karşıma" gibi sorularınızı düşünmektense anı yaşamanızı ve evlenmeden önce gönlünüzce bekarlığın tadını çıkarmanızı öneririm, zaten tarih zamanı gelince evlilikten kaçamayacaksınız bile :)
Rabbim daim etsin.. gerçekten kısmet bu işler kısmette varsa çok alakasızken tanıdıklar çıkıp oluveiyor .. Rabbim her daim huzurlu mutlu umutlu olmayı nasip etsin..

Aslında hepsi bahane bence aslıcım elbette maddi durum ve iş yogunluğu bazı şeyleri etkiler ama dilenirse gezilebiliyor kendimden biliyorum memleketteyken böyle değildi...

Her şey zamanında güzel, belli yaştan sonra o gençlikteki istek heyecan enerji kalmıyor, hele ki tek başınaysan... Alışverişi severim normalde mesela, son zamanlarda o bile zevk vermemeye, boş gelmeye başladı. Evim evim güzel evim modundayım:)

X