Tuvalet Eğitimi 30 aylık erkek çocuk tuvalet egitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
3 gün de öğreniliyor zaten hazır olup olmadığı.
Ilk çocuğum o kadar reddederdi ki 33 aylikti ikna edemezdik tuvalet öğretmeye.
Bir gün poposu çok kötü pişik oldu. Cok ağladı ağrıyor diye.
Ben de o gün ona bir soru sordum.
Bu bezi takmazsak senin popon bir daha hiç böyle yara olmayacak.
Popon hep tertemiz olacak.
Bir an düşündü yine mizmizlandi .
Sana baba hediye alacakmış . Çiş öğrendi ödülü dedim.o da pekiştirec olduğu için tamam dedi.
Ve hazir değil sandığım Çocuk 3 günde çişini 7 günde kakasını tuvalete yapmayı öğrendi.
8. Günden itibaren gece bile bez takmadım altına. O günden sonra hep kendisi bana söyledi anne tuvalete gidelim mi diye.
Mesela diyorlar ki bazi uzmanlar tuvalet zamani geldiğinin 7 işareti falan.
Inanir misin bende hic biri yoktu.
Sabah kuru kalkmayan bir bez.
Çişini yaparken saklanmayan Çocuk .
Yaptım da demezdi.
Vs yani uzmanlara soracak olursan bu çocuğun asla zamani gelmemişti.
Bana sorarsan
O bez alttan çıkmadığı müddetçe zamanı gelmez.
Önce onu bir popodan cikaricaz ve zamani gelecek .
3 gün izin vericez çocuğun her şeyine.
Sonra bakacaz sonuç ne ?
En iyi uzman annedir digerleri teori

Guanydin kızlar bizde bezi çıkardık sabahtan beri takiliydi kakasını bekliyordum. Yapması gerekiyor ama stresmi yaptı bilmiyorum ki şimdi çise gittik yaptı. Suyla oynamayı çok seviyor dedimki ona eğer kakanida söylersen seni suyla oynatirirm el cirptim şuan çok mutlu yine anlatıcam su kaka olayınida bı atlatsak hayırlısı ile. Akşam da gorumcemler inmistik lazimligida götürdüm ama tuvalete Yapti çişini babaannede iki bardak meyve suyu içmiş yarışı ystune yarışı tuvalete isedi

Benimki tuvalete girmek istemiyor ,daha hiç tuvalete yapmadı sizde de oldu mu bu durum
Kaç aylık kizmi erkekmi valla bizde durum şöyle ben cisini ayakta iken isetiyorum pipisini tutup çiş ciss diyorum demin beni susturdu gerci 🤭🤭🤣 eliyle ağzımı kapatti . Ona anlat bak annecim çiş burada yapılır gibisinden konuş. Olmadı abisi ablası varsa o göstersin merak eder. Küçük kardeşime ben ogretmisim küçükken .yada lazimlik varmı ona alıştır bziimkisi lazimliga daha hiç bişey yapmadı.

35 aylık tek çocuk
Yeni başladın sanırım alisicak lazimlik yokmu ben gecen gün sağlık ocagina gittim oradayken emzirme odaisnda pet şişeye yaptırdım . Aslında ufaktan çişini yapmaya başlasa tuvalete de alışır. Banyo yokmu banyoya gotur ben banyoda yaptırıyorum şuan .

Guanydin kızlar bizde bezi çıkardık sabahtan beri takiliydi kakasını bekliyordum. Yapması gerekiyor ama stresmi yaptı bilmiyorum ki şimdi çise gittik yaptı. Suyla oynamayı çok seviyor dedimki ona eğer kakanida söylersen seni suyla oynatirirm el cirptim şuan çok mutlu yine anlatıcam su kaka olayınida bı atlatsak hayırlısı ile. Akşam da gorumcemler inmistik lazimligida götürdüm ama tuvalete Yapti çişini babaannede iki bardak meyve suyu içmiş yarışı ystune yarışı tuvalete isedi
Ya ne güzel en azından yapmaya başlamış 😊
Bez takma bugün hiç geceye kadar.
Benimki tuvalete girmek istemiyor ,daha hiç tuvalete yapmadı sizde de oldu mu bu durum
Salona koyabileceginiz minik lazimlik alsanız sevimli o daha mi çekici gelir acaba bir deneseniz?
Veya kaç güne alışır
3 gün bezi çıkarın gece hariç hiç takmayın evin her yerine cis yapmasını göze alin.
Sabrınız tam olsun.
Sinirler epey yipranabilir.
Ben tüm halıyı kaldırdım. Bir kac sayfa gerisine bakarsanız ne çekmişim ama şu an öğrenme aşamasında görmüş olursunuz 🤣
Yeni başladın sanırım alisicak lazimlik yokmu ben gecen gün sağlık ocagina gittim oradayken emzirme odaisnda pet şişeye yaptırdım . Aslında ufaktan çişini yapmaya başlasa tuvalete de alışır. Banyo yokmu banyoya gotur ben banyoda yaptırıyorum şuan .
A ne güzel ya dışarıda yapmış olmasına. Sevindim.
Benim ki dün hiç dışarıda cisim var demedi hep üzerine işedi .
Bugün daha iyi ilerliyoruz bakalım

Salona koyabileceginiz minik lazimlik alsanız sevimli o daha mi çekici gelir acaba bir deneseniz?

3 gün bezi çıkarın gece hariç hiç takmayın evin her yerine cis yapmasını göze alin.
Sabrınız tam olsun.
Ben tüm halıyı kaldırdım. Bir kac sayfa gerisine bakarsanız ne çekmişim ama şu an öğrenme aşamasında görmüş olursunuz 🤣

Canım ben o gün evde yaptırdım daha 1. Günümüzdu üstelik . Sağlık ocağına gittik orada tuvalet kapalıydı bende önlem amaçlı yolda lazim olur diye zaten yanıma pet şişe almıştım orada yaptırdım tekrar evde yaptırdım.

Kızlar bugün oğlumu öğlen uykusuna yatırdim bezleyip 2.5 saat önceydi şimdi uyandı bezi kupkuru bezi çıkardım hemen banyoya gitti yine yaptı şükür.demekki kaslarını kullanmaya başladı bunu söylemek için erkenmi yoksa valla çok sevindim

Kızlar bugün oğlumu öğlen uykusuna yatırdim bezleyip 2.5 saat önceydi şimdi uyandı bezi kupkuru bezi çıkardım hemen banyoya gitti yine yaptı şükür.demekki kaslarını kullanmaya başladı bunu söylemek için erkenmi yoksa valla çok sevindim
Benimki de bugün kullanmaya basladi sanki ben de çok mutluyum.
Su kakayi da goreydik.
Endiselenir diye çok korkuyorum.
İnşallah sorunsuz atlatırız ya .
Sanki istanbulu fethedicez gibi bir sevinç geliyor bana tuvalet eğitimi tamam olduğunda 🤣

Sabrınız tam olsun.

Zaten benimkide cisim var demiyo ben yarım saatte bir soruyorum canım kendim yaptiriyorum oda evet yada hayır anlamında soyluyo.

Benimki de bugün kullanmaya basladi sanki ben de çok mutluyum.
Su kakayi da goreydik.
Endiselenir diye çok korkuyorum.
İnşallah sorunsuz atlatırız ya .
Sanki istanbulu fethedicez gibi bir sevinç geliyor bana tuvalet eğitimi tamam olduğunda 🤣
🤣🤣Ay sorma altın bulsam bu kadar sevinmem herhalde ya 6 numara bez kullaniyoruz biz dahadami bırakmasinlar. Sen kaç takiyodun.
Bizimkisi her sabah kahvaltıdan sonra kakayi yapardı beze şimdi bez yok sürekli soruyorum çocukta tık yok lazimligada yapmiyo oturuyo kalkiyo onu nasıl yapicaz ?? 🙄🙄🤔🤔 Düşünüyorum

🤣🤣Ay sorma altın bulsam bu kadar sevinmem herhalde ya 6 numara bez kullaniyoruz biz dahadami bırakmasinlar. Sen kaç takiyodun.
Bizimkisi her sabah kahvaltıdan sonra kakayi yapardı beze şimdi bez yok sürekli soruyorum çocukta tık yok lazimligada yapmiyo oturuyo kalkiyo onu nasıl yapicaz ?? 🙄🙄🤔🤔 Düşünüyorum
Benim ki de aslında 6 numaralık da ben 5 le idare ediyordum.
Napim diğerinde 3-5 tane daha fazla var diye 🤣

Benim ki de aslında 6 numaralık da ben 5 le idare ediyordum.
Napim diğerinde 3-5 tane daha fazla var diye 🤣
🤣🤣 Napican bezler dünyanın parası oldu ben en son büyük paket aldım 6 numara daha yeni açtım böyle böyle gece denemeleri ile inslalah oda biter son olur. Beş küçük geliyordu bize .umarım son paketimiz olur ☺️☺️

🤣🤣 Napican bezler dünyanın parası oldu ben en son büyük paket aldım 6 numara daha yeni açtım böyle böyle gece denemeleri ile inslalah oda biter son olur. Beş küçük geliyordu bize .umarım son paketimiz olur ☺️☺️
Ay hadi inşallah.
Bugün nasıl geçti ?

Ay hadi inşallah.
Bugün nasıl geçti ?
Bugün hep yaptı çişini banyoya daha kaka yapmadı uykudan kalkınca bezi kuru ama şimdi tetikteyim korkuyorum kakayi yapicak diyede soruyorum gidiyoruz lazimliga oturtuyorum kalkiyo istemiyo 🤭🤭 şuan tutuyo kendisini bence akşama yapar ama o an onu anlamam önemli inslallah kacirmam.
Siz naptiniz durumlar nasıl ?
@Ada-anne siz naptiniz nasıl gidiyor ??
Biri daha vardı adı neydi

Bugün hep yaptı çişini banyoya daha kaka yapmadı uykudan kalkınca bezi kuru ama şimdi tetikteyim korkuyorum kakayi yapicak diyede soruyorum gidiyoruz lazimliga oturtuyorum kalkiyo istemiyo 🤭🤭 şuan tutuyo kendisini bence akşama yapar ama o an onu anlamam önemli inslallah kacirmam
Ikimizin de ayni zamana denk geldi bizimkide bugün kesin yapacak ama nereye ama nasıl ama da ama işte.
Hadi ikimizde güzel şeyler anlatalım inşallah.

X