3.gebeliğim ve yaşadığım belirtiler

benseniyerim

Guru
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
791
1.866
Merhaba hanımlar.
Her hamile olma ihtimalim olduğunda buralarda çok gezindim belirtiler üzerine fikir edinip hamile olup olmadığımı anlayabilmek için.
Bugün 3.çocuğuma hamile olduğumu öğrendim ve gebeliklerimde yaşadığım belirtileri sizlerle paylaşmaya geldim. Benim gibi sonucu hemen anlamak isteyen sabızsızlar vardır diye düşündüm

İlk hamileliğimde:
Hiçbir belirti yaşamadım. Regl günüm 1 gün geçince evde test yaparak öğrendim. Çok şaşırdım çünkü hiçbir belirti olmayınca hiç ihtimal vermemiştim.

İkinci hamileliğimde:
Sürekli akıntım oldu.(Beklenen adet tarihime kadar hiç kesilmedi.)
Beklenen adet tarihime 1 hafta varken sadece bir defa sağ kasığımda iğne batıyormuş gibi anlık bir şey hissettim.

Üçüncü hamileliğimde:
Özellikle sol kasığımda-arada sağda da oldu-sürekli batma, hafif kasılmalar, arada yanma hissi oluyordu.
Kasıklarımda sürekli bir şişkinlik ve doluluk hissediyordum.
Karnım da çok şişiyor ve gaz doluyordu.
Günüme 2-3 gün varken beni uyutmayan şiddetli baş ağrıları yaşadım.
Bazı yiyecek ve içeceklerin kokusu bana farklı gelmeye başlamıştı ve nadiren öğürme hissi geliyordu.
Sırt ağrıları hissediyordum ve belim hiçbir iş yapmasam bile kopacak gibi ağrıyordu.

Evet kızlar bende belirtiler böyleydi. 3 çocukta da birbirinden tamamen farklı belirtilerim oldu.
Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Amin inşallah Rabbim isteyen herkes nasip etsin

Hayirli olsun acaba gogus hassasiyetiniz ne zaman basladi adete yakinmi yumurtlamadan hemen sonrami

Allah bagışlasın. Şimdi size bişey sormak istiyorum. Siz kendiniz yukarıda yazmışsınız 3 gebelikte de farklı belirtiler (aslında hiç olmayan) belirtiler yasamışsınız. Kendininiz 3 çocuğunuzuza farklı şekilde hamile kalmışken neden hamilelik belirtisi diye başlık açtığınız merak ediyorum. Gebe kalmak isteyen bir çok arkadaşımızda haliyle meral edip sormuş. Neden böyle bişey yaptığınızı merak ediyorum. Çünkü siz bile daha önceki 2 hamileliğinizde hiçbirsey anlamamışsınız belirti denilen şey yok. Burada hamile kalmak isteyen bir sürü kişi var ve her ay kendinde acaba hamilemiyim diye belirti arıyor. Bu bunyesel bişey dir. Ki hamilelik belirtisi diye bişey yoktur. Bunu kendiniz çok iyi bilmelisiniz 3.cü gebeliğiniz. Lütfen yapmayın böyle şeyler şimdi okuyan yine kafasına takacak aa benim de Göğüslerim şişti hamileyim diyip hergün strese girecek

O kadar haklı yazmışsın ki ben olsam buraya bunu yazmaya utanırım

Peki 3. Çocuğunuzun cinsiyeti ne acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…