Aile Planlaması 3. Çocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yani ben de o amaçla yazdım buraya zaten bir sürü insan var...aynen canım orası oyle benimkiler çekilir odalarına ablasi oyalar onu birlikte oynarlar ben de dinlenmiş oluyorum bu sırada çok iyi oluyor küçükte gelince ablasi abisi arasında buyur gider diye düşünüyorum...canım yap bence oğluna bir kardeş 3. 4. bilmem ama iki kesinlikle şart cunku kardeş kimseye benzemiyor hele büyüyünce mesela benim kız kardeşim olmasaydı napardim bilmem en büyük destekçim...canım oğlun kaç yaşında
7 yaşında bizim paşa :), inşallah bakalım hayırlısıyla

. Dediğim gibi çocuk konusunda ailemin çok büyük kazığını yedim sağolsunlar. Yaşım 30, şimdi görebiliyorum yaptıkları haksızlıkları. evlendikten 3 ay sonra bebek müjdesi geldi, 22 yaşındaydım. ailem sanki felaket haberi gibi karşıladı, senelerce büyük hatama karşılık, kendimi kanıtlamaya çalıştım, tekrar gözlerine girebilmek için. Bir sürü aile saçmalıkları işte..

İnanıyorsun o yaşlarda. Şimdi erkek kardeşimin eşi de, benim o zamanki yaşımda, evliliğinin ilk ayında hamile kaldı. Herkes heyecanla bekliyor, tebrik tebrik üstüne. Kardeşimin düğününü ben yaptım tek başıma, o yüzden evaldım gibi bir yandan, en çok ben sevindim ama bizimkilerdeki, bu ikili tavrı görünce taşlar oturdu içime.

Kardeş önemli gerçekten, annemiz hasta, babam kardeşlerim yurt dışında. Erkek tarafı olarak bir düğünü tek başıma yaptım elhamdülillah. Ama bizimkiler meğerse zaten beni böyle işlerde kullanmak için ezmiş yıllarca, çocuk olup da eve bağlanınca işlerine yaramadım da pek.

7 yaşında bizim paşa :), inşallah bakalım hayırlısıyla

. Dediğim gibi çocuk konusunda ailemin çok büyük kazığını yedim sağolsunlar. Yaşım 30, şimdi görebiliyorum yaptıkları haksızlıkları. evlendikten 3 ay sonra bebek müjdesi geldi, 22 yaşındaydım. ailem sanki felaket haberi gibi karşıladı, senelerce büyük hatama karşılık, kendimi kanıtlamaya çalıştım, tekrar gözlerine girebilmek için. Bir sürü aile saçmalıkları işte..

İnanıyorsun o yaşlarda. Şimdi erkek kardeşimin eşi de, benim o zamanki yaşımda, evliliğinin ilk ayında hamile kaldı. Herkes heyecanla bekliyor, tebrik tebrik üstüne. Kardeşimin düğününü ben yaptım tek başıma, o yüzden evaldım gibi bir yandan, en çok ben sevindim ama bizimkilerdeki, bu ikili tavrı görünce taşlar oturdu içime.

Kardeş önemli gerçekten, annemiz hasta, babam kardeşlerim yurt dışında. Erkek tarafı olarak bir düğünü tek başıma yaptım elhamdülillah. Ama bizimkiler meğerse zaten beni böyle işlerde kullanmak için ezmiş yıllarca, çocuk olup da eve bağlanınca işlerine yaramadım da pek.
Yaptıkları cidden çok haksızlık ayrıca çok üzücü ve kırıcı sen onlar icin ne yapıyorsun onlar ne...hayat işte...her şey çıkar üzerine dediğin gibi çocuk olunca işlerine yaramayinca....Allah im ne kadar kırıcı bir sey bir insan bebek haberini neden facia gibi karşılar hayır tamam belki sen o zaman da olsun istemedin (ki karışmaya hakları yok) ama olmuş bir kere içinde can taşıyan birine bunu nasıl sezdirirsin insan sırf karşısındakini üzmemek için yani bir de hamile birini sevinmiş gibi yapar ki bir bebek haberi nasıl kötü karşılanır aklım almıyor of of napican işte canım oluyor böyle şeyler ben de ilk evlendiğim zaman 24 yaşındaydim 25 yaşında kızıma doğum yaptım 36 haftalık hamileydim o gün eşimin tarafından bir akrabasiyla tartışma yaşadık o kadar kötü cümleler söyledi kı hala aklıma gelince sinir olur üzülürüm neyse canım o akşam çok aglamistim gece sancilandim hemen doktora gittik doktorum sen stres mi yaptın bebekte stresli demişti o gün doğdu kızım yani beklenenden 4 hafta önce geldi yavrum ve çok zor bir doğumdu

İkinci cocuguma hamileyim.nasil dengede tutucam diye dusunuyorum.3.cocuk cesaret edemem diyee dusunuyorum.saglik sihhat versin herkesin cocuguna.dogacak olanlara da....ins
Hayırlı olsun canım kaç haftalık hamilesin :anneadayı::anne:

5 yasinda erkek canim.simdi bebegim kiz ins.biraz zorladi canim.ins sag salim kucagimiza aliriz ins ...
Aaa kiiz :)) hayırlısıyla gelsin canım 5 yaşında yine iyimis benimki 3 yaşında ve bana çok düşkün hem üstümde her şeyimi benimle yapmak istiyor nasıl yaparım bilmem

3 oğlum var ,sonuncusu ile en büyük arasında 10 ortanca ile 8 yaş fark var .oğlum kaç yaşındadır :KK48: havuz problemi gibi değil mi ?
Yani sizin kararınız sizin hormonlarınız biz ne desek boş . Ama zor olduğu bir gerçek . zoru severim hepsiyle baş ederim yeterim de artarım diyorsanız . hadi hayırlısı diyorum :ıslık:

3 oğlum var ,sonuncusu ile en büyük arasında 10 ortanca ile 8 yaş fark var .oğlum kaç yaşındadır :KK48: havuz problemi gibi değil mi ?
Yani sizin kararınız sizin hormonlarınız biz ne desek boş . Ama zor olduğu bir gerçek . zoru severim hepsiyle baş ederim yeterim de artarım diyorsanız . hadi hayırlısı diyorum :ıslık:
ben diyemiyorum.ikisine allah saglik sihhat versin.benim psikoloji lastik gibi.
.

Vuuhuuu 3 oğlannn:KK70: tabiki öyle haklısınız her şey bana bize bağlı ama sizin gibi 3 çocuklu tecrübeli annelerin fikrini almak istedim..kızım açısından bir zorluk olacağını sanmam ama oğlum bana çok düşkün yinede yaşasın kalabalık aileler diyorum :)

:KK17:
Ben de hiç anlamadım öyle yazanları, saçma yani. İnsan akıl danışır, eşinle senin kararınız tabi ki ama burada her kesimden bir sürü tecrübeli insan var, pek çok şey paylaşırlar. Ayrıca burada yazarken, bir yandan da sesli düşünme imkanı buluyorsun.

Ben mesela, kendi tecrübeme dayanarak, 3. çocuk fikrini çok sıcak buluyorum.tek çocuğum var. arada uzun bir zaman bıraktım, kendi ailemin dolduruşuna gelerek. Çok saçmaymış.:kızgın: Tek çocuk çok daha zor. olsun akşam burada bahsettiğim görümcem geldi. Çocuklar içerde oynadı, biz sohbet ettik. Bu benim hiç bulamadığım bir lüks mesela, çocuklara siz gidin oynayın, biz oturuyoruz demek.

Hem aynı zamanda tüm sıkıntıları beraber çıkar, hepsi kendini kurtarınca sen rahat edersin. Uykusuz geceleri, bebek bezlerini ben çoktaaan geride bıraktım, şimdi tekrar başlamak mı?.:rolleyes: Ödüm kopuyor..:KK17::KK17:

artık önümüzdeki maçlara bakalım diyerek, 30 dan sonra 3 tane daha istiyorum, allah nasip ederse. allah tan büyük oğlum çok yardımcı olacak gibi, yaşı ve anlayışıyla. Bana da katkısı bu oldu, bebelere karşı anne oğul takımı kurduk :sampiyon:
bak bu dgru, bne tek çocuk byutmesini bilmiyorum galiba
buyukler okula gidince kuçukle $a$ip kaliyoruz napacagimiza
onlar varken benlik bisey olmuyor oynuyolar debeleniolar vakit egçiyor ben sadece yemek koyyom onlerine :)
tabi arada ane oyun oynayalim doye egliyolar da oda olucak artik :)
ben uçuncuye ara verdigime pismanim ara dediigmde 5 yil ama yinede çokmus neyse nasip kismet :)

bak bu dgru, bne tek çocuk byutmesini bilmiyorum galiba
buyukler okula gidince kuçukle $a$ip kaliyoruz napacagimiza
onlar varken benlik bisey olmuyor oynuyolar debeleniolar vakit egçiyor ben sadece yemek koyyom onlerine :)
tabi arada ane oyun oynayalim doye egliyolar da oda olucak artik :)
ben uçuncuye ara verdigime pismanim ara dediigmde 5 yil ama yinede çokmus neyse nasip kismet :)
Gerçekten de öyle canım ablamız okuldayken napacagimizi şaşırıyoruz vallahi :KK70:seninkiler kaç yasindaydi ya unuttum ben:KK64:

8.5 ,7 ve 2 canim yaklaisk olarak yani buna yakin iste :)
Birinci ve ikincinin arası çok az üçüncünun ise fazla olmuş tabı o kadar da değil :KK70:mesela benimde üçüncü olursa ablasiyla 8 yaş olacak arası iyi bence

onlarda zorlaninca tovbe dedim yakin yas çocuk yapmamaya :))
sonuç boyle oldu :)
8 de çok yawss :)))
Ayy deme öyle korkutma beniii kızım değilde oglumla nasıl yapicaz 4 yaşında olacak o da ama sağolsun bana yapisik yaşadığı için ben hala bebek görüyorum onu:KK70:

Ayy deme öyle korkutma beniii kızım değilde oglumla nasıl yapicaz 4 yaşında olacak o da ama sağolsun bana yapisik yaşadığı için ben hala bebek görüyorum onu:KK70:
yaws ne alaka :) benilkilerin arasi 19 ay diyorum, buyuk ne konusabiliyordu ne kendi yiyebiliyordu ne çisini biliyordu:bicak:
ikiz gibi buyuduler iste
senin tamam zamanin hatta geç bile kalmisin simdi dogsa aralari dorder olurdu uçununce :)))

yaws ne alaka :) benilkilerin arasi 19 ay diyorum, buyuk ne konusabiliyordu ne kendi yiyebiliyordu ne çisini biliyordu
ikiz gibi buyuduler iste
senin tamam zamanin hatta geç bile kalmisin simdi dogsa aralari dorder olurdu uçununce :)))
Öyle olacak zaten canım dörder yaş kızım 2009 lu oğlum 2013 üçüncüde 2017 de gelecek :anne::anneadayı::KK200:

X