Aile Planlaması 3. Çocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Aslinda hep cok cocuk istiyodumda aralarda iki yas birakarak ama.
Ufaklik plansiz oldu.
Birde benim iki numaranin rahatsizligi var sürekli hastane Doktor Terapi gezip duruyorum.
Ailem kardesimde yok.
Zor degil diyemem. Ama bisüre sonra oturuyo cogu sey. Zaten cok cabuk büyüyolar. Alti aydan sonrada emekleme dönemi. Kurtariyo kendini.
Ilk aylar yardimcin Anne olur kardes kayinvalide olur varsa korkma derim.
Sonrasi zor degil

Var canim kız kardeşim annem ama oğlum benden başkasının yapmasını kabul etmez atıyorum lavaboya mi gidecek teyzenle git oğlum derim yok olmaz illa ben neyse artık onlar bebeğe bakar :)) geçmiş olsun canım terapi derken fizyoterapi mi?

Evet fizyo
Istiyorsan korkma derim
Allah gücünü veriyor.
Ilk zaman benim zorlanmam büyügün kreji uzakta
Onu götürmek icin ücünüde hazirliyorum ikinci epey yürüyemedi onu bi kucagima puseti diger koluma
Lohusalik filan bilmedim yani
Bak ailende var
Benimkinin basinda sadece göz kulak olacak biri olaydi hemen birakip gelirdim cocugu. Hayirlisi. O yüzden ufaklik biraz ayaklansin ondan sonra bi tane daha istiyorum.

Esinle anlastiktan sonra, niye olmasin.. Benim esimde istemiyor.. Oda artik elini kolunu salaya salaya yurumek istiyor, şu memurlugu tuturusa belki ola bilir diyor.. Allah şükür şuanda iyiz.. Giyim yerlere girdimde ilk bir bebek yerine göz gezdiririm.. Evet yani hayirlisi saglikli olsun once ama insan oglu farkli birsey istiyor, erkek olcani bilsem yarin baslarim .

Tabiki önce sağlık canım işin şakası onlar.... Allah gönlüne göre versin canım belli olur belki hamilelik haberini alırız

İstiyorum canım ama oğlum için endişeliyim bakalım inşallah

Kızım 2 yaşına girecek,oğlum 5 aylık. Hazır rahata alışmamışken aradan çıksın dedim:)) Allah nasip ederse 3.çocuğu iki sene sonra düşünüyorum ama nasip tabi.
Aynen canım haklısın seninkilerinde arası azmış benim oğlan suan 3 yaşında ben daha hamile değilim ama doğana kadar 4 yasinda olacak kızımda 8 ..yani düşünün 4 yaş araları olacağı halde gel gitler yaşıyorum karar veremiyorum çünkü oğlum bana çok düşkün her şeyini benimle yapmak istiyor oynamak uyumak yemek yemek benim kucağımda oturmak hoplamak zıplamak hareketli bir çocuk zaten hamilelik döneminde naparim diye düşünüp duruyorum ilk aylar bulantı son aylarda da göbek bide bebek doğunca nasıl yaparız eminim kıskanır geçen ablasının oyuncak bebegini emziriyor gibi yaptım çekti aldı bebeği yani sizin arası 19-20 ay birde helal olsun canım zor olmadı mi

Aslında 4 yaş bence çok güzel,kıskanacaktır ama hamileliğin onun için de bir alışma evresi olacağı için kardeşini ister istemez kabullenecektir. Böyle 3.çocuğu dile getirmek kolay tabi ama dediğin gibi mide bulantıları halsizlikler falan ooff offfama ne bileyim kalabalık ailenin hayali de çok cazip geliyor:) bana gelecek olursak gerçekten çok zor,bazen kafayı yiyecek gibi oluyorum ama gün sonunda iyi ki yapmışım be diyorum:) 3 çocuk iyidir,birde ahlaklı yetiştirmek nasip olur umarım.

Valla canim ister alışsın ister alismasin dediğin gibi hamilelik sürecinde kabullenir belki ama ben kalkıp nasıl ilgilenecem onunla gün boyu onu düşünüyorum:) bizde çok seviyoruz kalabalık aileleri hep hayalimizdı eşimle inşallah hayırlısiyla gelir bakalım illaki zorlukları olacaktır

Su akar yolunu bulur canım,zorlukları aşmadan hiçbir şey olmuyor maalesef,hayırlısı bakalım inşallah dileğimiz gerçek olur.

Cesaretinize hayran kaldim benim ikinciye cesaretim yok.
Istiyorsaniz esinizle size kalmis
Valla üçüncüye pek cesaret edilmez doğru ama bence iki çocuk kesinlikle olmalı sizin için değil ilk çocuğunuz için kardeş gibisi yok

Senin çocuk var mı dedin sence hangi açıdan olmamali
Kendi durumunu ölçüp tartıp kocasıyla karar veremeyip, buralarda konuyla çocuk yapsam mı diyebilecek birinin çocuk için yeterince olgun olduğunu düşünmüyorum. Cevabım o yüzden hayır oldu. O çocuğa yazık olur.

Eşimle ölçüp tarttım zaten başından beri 3 cocuk istiyorduk maddi manevi de hazırız bu konuyu açma nedenim tecrübeli çok çocuklu annelerden fikir almak hanımefendi kendi kararlarimizi verememekten değil

bu tamamen sana bagli bir durum bence kendini hazir hissetmene yani benimkiler 8 ve 5 yaslarinda suan bir tane daha dusunmuyorum ama sen kendinde o enerjiyi goruyorsan allah gonlune gore versin evlat candir:)
canım kendimi hazır hissediyorum hem psikolojik hem maddi hem manevi eşim de ben de kızım da istiyoruz ama dediğim gibi 3 yaşında bir oğlum var ve bana acayip düşkün benle yatar benle kalkar benle yer içer benle oturur benle uyur onun için endişeliyim biraz ya hamilelik döneminde ve doğumdan sonra yeterince ilgilenemezsem ya boşluğa düşerse ya üzülürse gibi...yaşım da 33 hem cocukların yaş farkı açısından hem benim sağlığım acısından fazlada beklemek istemıyorum zaten doguma kadar kızım 8 oglum 4 olacak

istiyorsan bu kadar bekleme bence elbette bebek gelince ogluna simdiki kadar zaman ayiramayacaksin zorlanacaksin v.s bunlari biliyorsun zaten benim ikinci dogdugunda oglum uc yasindaydi ve ona gercekten cok haksizlik ettigim donmler oldugunu dusunuyorum cunku o birden buyuyor gozunuzde bebek gelince ama bu kacinilmaz bir durum cocuk istiyorsaniz 2 3 sene sonra oldugundada baska sorunlar olacak kabullenmesi daha zor olacak dedigim gibi bu tamamen size bagli bir durum hissettiginizi istediginizi yapin merak etmeyin cocuklar bizden daha kolay adepte oluyor degisikliklere kendi piskolojinizi dusunun once mutlu anne mutlu cocuklar demek:)allh gonlunuze gore versin

aynen canım bende beklemek ıstemıyorum zaten oglum doguma kadar bırazcık daha buyumus olacak alışır diye umuyorum sizin de dediğiniz gibi biraz daha beklediğimde de okul vs başka sorunlar cıkacak buyuyunce daha zor olur kabullenmesi belkı onun ıcın...insallah canım sagol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…