Aile Planlaması 3. Çocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
1- maddi manevi desteğiniz varsa.
2-3 yaşındaki evladınız 7 ve üstü yaşında olursa kendilerine bakabilecek hale gelirse.
3-en önemlisi kendinize güveniyorsanız.
olabilir.
1-3 yaşındaki evladınız okula başlamadan.
2-maddi manevi destek veren yoksa kocanızla geçinmek ayrı bir dertse sizin için
3-başkalarının etkisi altında kalıp bir doğursam bir doğurmasam diye git gelleri daha çok yaşıyorsanız.
lütfen yapmayın.lütfen.(adamların çoğu ancak doğurtmak isterler hayvani içgüdülerinden gerisini toplamak çoğuna zor gelir)
Canım oğlum 3 yaşında 7 yaşına gelmesini beklersem benim yaşım gidiyor ancak 1 sene beklenilir ama zaten şimdi hamile kalırsam doğuma 4 yaşında olacak ...hayır aksine kocam çok anlayışlı ve elinden geldiğince hep yardım eder hamileyken de doğumdan sonrada bende istiyorum ... tek sıkıntım oğlum bana çok düşkün kardeşi kaldırabilir mi bilmiyorum kızıma gelince o dört gözle bekliyo

1- maddi manevi desteğiniz varsa.
2-3 yaşındaki evladınız 7 ve üstü yaşında olursa kendilerine bakabilecek hale gelirse.
3-en önemlisi kendinize güveniyorsanız.
olabilir.
1-3 yaşındaki evladınız okula başlamadan.
2-maddi manevi destek veren yoksa kocanızla geçinmek ayrı bir dertse sizin için
3-başkalarının etkisi altında kalıp bir doğursam bir doğurmasam diye git gelleri daha çok yaşıyorsanız.
lütfen yapmayın.lütfen.(adamların çoğu ancak doğurtmak isterler hayvani içgüdülerinden gerisini toplamak çoğuna zor gelir)
Maddi ve manevi yönden hazırız eşim ben kızım çok istiyoruz aksine eşim hamileyken de doğumda da sonra da çok yardımcı olur benim tek sıkıntım oğlum bana cok düşkün her şeyini benimle yapmak istiyor hamileyken nasıl ilgilenirim diye düşünüyorum ilgilenmezsem çok boşluğa düşer komşunun çocuğunu sevsem hemen üzerime atlıyor ablasi bana sarılsa hemen oda koşuyor oysa ki oğluma hamileyken hiçbir sorun yaşamamıştık kızım dört gözle bekliyordu hep ama oğlum bir kardeşi kaldırabilir mi bilmiyorum

Gönül bağına daha çok inanırım..
Bir tanıdığım sen istediğin kadar dört dörtlük yetiştir okula başlayınca arkadaş çevresine uyum sağlamak için bize yapmadıgını bırakmadı çocugum derdi.
Orasıda bir bakıma dogru

Cocuklarimiz inanki çok benzer, bende baskasinin çocuğunu asla sevemem oğlum depresyona giriyor. Şuan giydigim hamile kiyafetimdeki bebek resmini bile kıskanıyor. Ben bebeğim beni sev diyor. Ama inşallah o da alisacak kardeşine. Seninkide olur inşallah. 31 yasindayim beklemek iyi olmayabilirdi, yaş ilerledikçe risk artıyor malesef. Eşinde istiyor beklemenin hic gereği yok
Aynen canım atıyorum ablasiyla evcilik oynayalım ben bir bebeği doyuruyor gibi emzirsem inanır mısın oda istiyor gerçek bebek gelince nasıl yaparız bilmem umarım her şey güzel olur.... yok canım beklemicem 2017 de gelir üçüncü:)

Annesini ablasiyla da paylasiyor aslinda o yuzden cabuk adapte olur gibime geliyor. Gerci gorumcemin de 3 cocugu var en buyugu kiz. Ortanca erkek liseye gidiyor ama kucuk erkek kardesini bu yasinda kiskaniyor. Oynuyor goruntusuyle hirpaliyor cocugu. Ufaklik abisine cok kiziyor ama yine de ona satasmaktan da geri kalmiyor. Kucukken biraz zorlanirlar ama buyudukce alisir destek olurlar birbirlerine.

Maddi manevi gucun varsa. Cocuklarinla kaliteli zaman gecireceksen. Eşine vakit ayirabileceksen yap. Hayatimi bilemeyiz. Ben 2. Cocugu dusunmuyorum

Annesini ablasiyla da paylasiyor aslinda o yuzden cabuk adapte olur gibime geliyor. Gerci gorumcemin de 3 cocugu var en buyugu kiz. Ortanca erkek liseye gidiyor ama kucuk erkek kardesini bu yasinda kiskaniyor. Oynuyor goruntusuyle hirpaliyor cocugu. Ufaklik abisine cok kiziyor ama yine de ona satasmaktan da geri kalmiyor. Kucukken biraz zorlanirlar ama buyudukce alisir destek olurlar birbirlerine.
Canım bilmiyorum neden ama ablasindan hiç kıskanmaz ablasi onu çok iyi oyalıyor birlikte oynuyor ondan herhalde ama başka çocukları elleme mi istemez hiç ablasının oyuncak bebeklerini alıyor elimden:)) mesela şuan yattı yanıma uyuyor seninle uyucam dedi o gelince ablasida geldi babayı gönderdik:KK70:

Maddi manevi gucun varsa. Cocuklarinla kaliteli zaman gecireceksen. Eşine vakit ayirabileceksen yap. Hayatimi bilemeyiz. Ben 2. Cocugu dusunmuyorum
Bebek olduğunda yani yeni doğduğunda kaliteli zaman geçirebilir miyim eskisi gibi bilmiyorum:KK43: ama esimde çok yardımcı oluyor ilk zamanları el birliği ile atlatirız diye düşünüyorum...umarım..

Bebek olduğunda yani yeni doğduğunda kaliteli zaman geçirebilir miyim eskisi gibi bilmiyorum:KK43: ama esimde çok yardımcı oluyor ilk zamanları el birliği ile atlatirız diye düşünüyorum...umarım..
Esin yardimci olur. Esine es gibi vakit ayirmaktan soz ediyorum. Cocuklarin egitimi , ilgi esit derecede olmali. Benim bir tane var simdiden okulunu nasil bir gelecek bekledigini dusunuyorum. Allah dogunca rizkini verir ayri. Kalite zaman gecirmek imkan saglamak farkli. Disari cikmaya bile korkar olduk onu bile dusunuyor insan. Benim fikrim .

Esin yardimci olur. Esine es gibi vakit ayirmaktan soz ediyorum. Cocuklarin egitimi , ilgi esit derecede olmali. Benim bir tane var simdiden okulunu nasil bir gelecek bekledigini dusunuyorum. Allah dogunca rizkini verir ayri. Kalite zaman gecirmek imkan saglamak farkli. Disari cikmaya bile korkar olduk onu bile dusunuyor insan. Benim fikrim .
Anladım demek istediğinizi ayiririm tabiki... Allah hepimizin çocuklarını korusun hepsi sağlıklı güzel bir şekilde büyüsün inşallah

madem maddi sıkıntın yok, sana yardım edebilecek bi aile bireyi varsa olabilir, ya da evde sana yardım edebilecek birini alırsın, yemek temizlik vs yapabilecek, senin zamanında çocuklarına kalır, zaten sen doğum yapana kadar 3 yaşında olanda anaokuluna falan başlamış olur
Canım senin çocugun var mı:)

Benim üctane var . Elhamdülillah 4.bir senedir istedik 2ay önce düşük oldu.şimdi tekrar istiyoruz kısmet nezamansa .Oluyorken doğurun bir çocuga bırakılacak en güzel miras kardeştir. Hayat zor kötü deniyor.Benim fikrimde iyi insanların çok cocugu olsun iyiler çogalsın siz hamile kalıp dogum yapanakadar belki küçük cocugunuz 5 yaşında olur.Korkmayın sevgi olarak bir annenin kalbinde cocuklarına yetecek kadar sevgi var zaten.Hayırlı kararlar verirsiniz inş.
Canım umarım sağlıklı bir şekilde 4. Bebisiniz de olur Allah gönlünüze göre versin...umarım canım yeterim hepsine

Allah bağışlasın kaç yaşında düşünüyor musun ikinciyi ?

sağol canım hepimizinkini, 12 yaşında, yok canım ben düşünmüyorum 2. yi, bi tane yetti bize, hiç öyle çok çocuk hayalimde olmadı benim, kardeşimin 2 tane, çok zor yetişiyor valla, onu gördükçe iyiki yapmamışım diyorum

Canım senin çocugun var mı:)
Lütfen bana da yardım edin.. Benim son adet tarihim 17 aralık 2016. Dün çok yoğun bir şekilde kahverengi akıntı geldi ve aralarında koyu renkte kan vardı. Bugün şeffaf çok nadir aralarında beyaz olan kokusuz akıntım geldi. Sizce nedir? Böyle olan var mı? Ve (18 aralık 2016da yani adetimin 2. Gününde ilişkim oldu.) Sol yumurtalığımda hafif batma oluyor arada.

Lütfen bana da yardım edin.. Benim son adet tarihim 17 aralık 2016. Dün çok yoğun bir şekilde kahverengi akıntı geldi ve aralarında koyu renkte kan vardı. Bugün şeffaf çok nadir aralarında beyaz olan kokusuz akıntım geldi. Sizce nedir? Böyle olan var mı? Ve (18 aralık 2016da yani adetimin 2. Gününde ilişkim oldu.) Sol yumurtalığımda hafif batma oluyor arada.
Canım bilemedim ki ne desem yalan olur şimdi

Bir doktora çık istersen

Gönlümde hep iki kız bir oğlan vardı, nasip.
Kızım 5 yaşında 2. düşünüyoruz. Ben maddi olarak da kaygılıyım 3. için.
Eğer maddi bir sorununuz yoksa, bence değer.
Maddi sıkıntımız yok canım biz de hep üç çocuk hayal ediyorduk inşallah hayırlısıyla gelir...tek sıkıntım kızım açısından değil o 7 yaşında çok istiyor kardeş ama oğlum daha 3 yasinda ve bana çok düşkün yapışık yaşıyoruz hamileyken ve doğumdan sonra nasıl yaparız bilemiyorum....her şey güzel olur umarım

X