Aile Planlaması 3. Çocuk

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Asla öyle bir niyetim yok. Yalnız şimdi ki açıklamam tamamen merakınızı dindirmek için olacak..

Platform hakkında yeterli bilgiye sahibim, keza konu sahibine sert bir yorum yaptığımı düşünmüyorum.
Bu açılan konu, herhangi bir tecrübeye dayalı bir Bayanın da cevaplayacağı nitelikte olmayan bir konudur. Bu benim şahsi fikrim, elbette sıkıntılarımızı anlatıyoruz, fakat aile içi çocuk yapma sayısını danışmak ne kadar mantıklı? Hadi mantıkla sığar yanı olduğunu tartıştık diyelim, umarak söylemiyor olsam da bir sonuca varıldığını ele alalım, yani içimizden bazıları "evet 3.çocuk olur, hayır 3.çocuk olmaz" demeyele varılacak kararı ben sağlıklı bulmuyorum. Bu kesinlikle ebeveynlerin vermes gereken bir karardır. Keza buradan çıkan sonuç her ne olursa olsun, anneadayının fikrini etkileyeceğini düşünmüyorum, etkilese dahi buna eşinin katılacağını sanmıyorum. Aksi halde sağlıklı olmayacağını iddia ediyorum..

Umarım merakınızı giderebilmişimdir, yazmak için değil, konuyu tartışmaya yönelik bulmadığım için anneadayına mesaj atma gereksiniminde bulundum. Ağır-itici-aşağılayıcı bir üslup kullanmadım..

Teşekkür ederim..

4 yas gayet iyi abi olmak icin benim kizlarimin arasida 4 yaş zorlanmadik hic simdi dusundugum 2.yle 3.nun arasi 2.5 yaş olacak umarim kolay atlatiriz benim kizlarim maşallah sakin cocuklar hamileliklerimde hep rahat gecti şükür
Sizce yaz hamileliği mı daha uygun kış mı:)

Ama cidden çocuk istersem ileride, bunun sayısı en fazla bir olur
Tek çocuk fikri biraz daha cazip geliyor. Her şey onun için olacak, odak noktan tek kişi falan... Daha işlevsel bence.
Bence en az bir kardeşi olmalı bu güzel duygudan mahrum bırakmayın :)) tabii yine siz bilirsiniz

Sadece cocuklarin yaşlarına göre bi yorum yapmak zor ama.. fiziksel maddi manevi gücünüz ve isteğiniz varsa sizin karariniz..
Yaşlarını yazma sebebim kızım değil de oğlum için daha küçük geliyor gözüme maddi manevi hazırız esimde bende istiyoruz ama dediğim gıbi bebek gelince oğlumu boşlamaktan korkuyorum

Sağol canım inşallah sağlıklı hayirli evlat olur. Şuan 23 haftaligim, kismetse Nisanin sonlarina doğru sezaryen olurum. Şuan kızım bi kız kardeşi olacağı için çoook mutlu, oglumsa bebek muhabbeti duymaktan bebeklesmeye başladı. Sanırım çok kiskanacak. Hamileligin ilk dönem bulantilari kötüydü ama atlattim şükür. Şimdi hersey iyi gidiyor, hamilelik hızlı geçiyor hiç anlamıyorum zaten bebeğin hareketleri olmasa hamileligimi unuturum heralde. Allah sanada hayırlısıni nasip etsin

Benim kızımda öyle çok istiyor kardeş ben daha hamile değilim ama oğlum bana çok düşkün hamileyken nasıl olacak bilmiyorum yapışık yaşıyoruz resmen ayıptır söylemesi bazen lavaboya bile birlikte gidiyoruz biraz daha mi buyumesini beklesem diye dusunmuyor degilim ama zaten doguma kadar 4 yasinda olacak neyse Allah bir şekilde kolaylığını verir. Allah hayırlı doğum nasip etsin canım Nisan ayına denk gelmesi çok iyi olmuş bende oğlumu 29 nisanda dogurdum ne sıcak ne soğuk çok iyi ama kızım 4 eylülde doğdu son aylarım yaza denk gelmişti perişan olmuştum

Benim kızım eylülde oğlum ağustosta doğdu, nasıl zordu iyi bilirim kış hamileligi güzelmiş gerçekten. Benim oglumda bana yapisiktir. Gün içinde oglumla defalarca sariliriz, birbirimizi operiz. Ben olmadan babasıyla dışarı çıkmaz oysa kızım kardeşini hiç kiskanmamisti çok rahatti. Galiba erkek cocuklari hep böyle oluyorlar anneye karşı. Bence madem bebek istiyorsunuz beklemeyin derim,ilk dönem atlatilinca kolaylasacaktir hersey. Güzel düşünüyorum güzel olsun diye belki 3 sene sonra Ohhh büyüdü hepsi diyeceğim. Rahata alışinca daha çok zorlanilir.

Aynen canım katılıyorum bari bu hamileligim kışa denk gelsin yazın gerçekten zor oluyor hamilelik nefes zaten zor alınıyor birde iyice sıcak birde bırak bu sefer iki çocuk başımda:)) bir yandan da yaz bebek icin daha mi kolay olur diyorum bilemedim...benim kızımda oğluma hamileyken hiç kıskançlık yapmazdı hatta gelip karnımı sever öper ne zaman doğacak diye başımın etini yerdi şimdi de öyle kardeş istiyorum istiyorum diyip duruyor ama oğlum komşunun bebeğini sevince falan hemen kucağıma hoplar ki zaten hep kucağımda dabakalım hamileyken nasil olacak ....beklemeyecegim zaten canım 2017 bitmeden gelir :)) tek sıkıntı oğlum işte biraz daha mı beklesem diyorum ama bir yandan da hem benim yaşım hem onların yaşı tam zamanı bence

Benim fırsatım olsa yapardım
Doğan büyüyor milletin ekmeği yok maaşı yok 8-9 tane yapıyor da büyüyor
3 abartı değil çok değil tek çocuk da zor 3 çocukta zor
Kendinize güveniyorsanız ileride kalabalık aile olmak güzel bir duygu

tabikii de büyurler doğan büyüyor o sıkıntı değil benim dert ettiğim hepsine güzelce hem maddi en önemlisi manevi şekilde yetebilmek... kalabalık aileleri çok seviyoruz esimde bende hep öyle hayal ediyorduk evlenmeden önce bir tane daha olacak o kesin ama oğlum için biraz daha beklesem mi diye düşünüyorum:)

Benimkilerin arası 3 yaştı çok zor oldu ama 4 yaş sanki daha ideal

Benimkilerin arası 3 yaştı çok zor oldu ama 4 yaş sanki daha ideal
Aynen canım nisanda tam 4 olacak bende Mart gibi hamile kalırım belki kızım sorun değilde o çok istiyor zaten oğlum bana çok düşkün doğuma kadar biraz daha büyümüş olur hem mesela kızımda 4 yaşındaydı kardeşi doğduğunda onda hiç sıkıntı yaşamamıştık:)

Bu acele niye ?? Biraz ara verin baktiniz istiyorsunuz yaparsiniz?? Yas sikintiniz vs. Yoksa tabi

Bana gelince 2 oglum var aralari iki bucuk yas.. ucuncu hic aklima bile gelmedi gelmezde yalniz buyuttum hayat onlarada banada ziyan olmustu
Araları çok azmış belki biraz daha fazla olsaydı zorlanmazdiniz 4 yaş gibi yani en azından benim öyle olmuştu kızım 4 yaşındayken oğlum olmuştu gayet kolaydı tabi kızım sakindir benim zorlanmadım ondan olabilir...sağlık olsun:))

Oğlumda bana çok düşkün komşunun bebeğini falan severken atlar hemen kucağıma şimdi bile her işini benimle yapmak istiyor hep kucağımda onu uyutmami istiyor oynatmamı istiyor istiyorda istiyor yani :)) kardeşi olunca yapmaz dersem yalan olur yani daha çok kıskanır gibi geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…