3 aylık hamileyim ve görümcemle birlikte yaşamak zorundayım:((((

herkes evinde 3.kişiyi istemeyebilir.sonuçta ama o eşinin kardeşii ve sende hamilesin karşılıklı anlayışla bu dönemi atlatabilirsiniz...
Ama sanırım ilk önce eşinle ve daha sonra da görümcen ile konuşman gerekecek.normal şartlarda anlaşabiliyorsanız sanada arkadaş olmuş olur...
Bu dönemi çok güzel geçirebilirsiniz de ...

onunla güzellikle konuşmayı denedinizmi acaba...
yani vurdumduymazsa ona bazı şeyleri izah ederek düzeltebilirsiniz durumu...bu üstesinden gelinemeyecek bir mesele değil...

dolayısıylada eşinizin kardeşi,onun sorunlarına ihtiyaçlarına kayıtsız kalmasını beklemek hata olmuyormu biraz...

annemi eskiden anlamaz, beni başındanmı savmak istiyor acaba derdim...kızım bak evlen gözüm arkada kalmasın dediğinde...
şimdi anlıyorum malesef,kardeş dahi olsan yanlarında kaldığında ya eniştenin yada yengenin laf söyleme riski her zaman mevcut...

eşin sana da sorsaymış iyi olurumuş....
benim kardeşimin böyle bir durumu olsa (kardeşim olmadığı için anlamam çok zor) eşime böyle bir durum var ben şu sınava kadar kardeşimin buraya gelip kalmasını istiyorum belki ortam değişikliği daha ratlamasını ve çalışmasını kolaylaştırır ne dersin diye sorardım
keşke eşin de bunu yapsaydı
sanırım bu emrivaki biraz huzursuz etti seni
hamile de olsa arkadaşımızın eşiyle başbaşa kalma özel anlar paylaşma durumu olacaktır.......
hiçbir şey olmasa bebekleriyle ilgili hayeller kurup koklaşıp birbirlerine anlatacaklardır
ama arkadaşlar lütfen
bunu da odalarına çekilip yapsınlar canım ne var bunda diye karşılamayalım...
bunlar da duygusal ihtiyaçlar

yemek temizlik konusunda ne kadar sıkınıtı yaşadığınızı bilemem (ben biraz tembelim de işten gelince yorgunsan okadar mızmız oluyorum bir çatalı bile makinaya koymak angarya geliyor bazen itiraf etmeliyim)
o kounda açık olun
yani
ders çalışman lazım biliyorum ama işten gelince yorgun oluyorum hamileliğin de ilk zamanları zorlanıyorum biraz (doktor arkadaşlar ve bebek sahibi olanlar daha iyi bilir hamilelerin uykuya çok ihtiyacı oluyormuş) halsaz oluyorum bana yardımcı olabilarmisin diyebilirsin....
abisinin evine gelmiş olması yan gelip yatacağı anlamına gelmez... sen de abinin evine kalmaya gitsen bir hastalığın yoksa yardım etmelisin mutlaka evdeki insanlara.....

ama eğer zaten sevmiyosan anlaşamadığın biriyse bizim yorumlarımız ya da önerlemiz pek işine de yaramayabilir çünkü zaten hoşlanmadığımız biriyle 1 saat geçirmek bile bazen zor gelebilyor insana......

arkadaşa katılıyorum herşeyi yazmış ekleyeceğim bişey kalmamış...a.s.

bence biraz fazla abartmisiniz olayi
hamilelik döneminde eminim oda size yardimci olacaktir
ayrica gecici bir süre inanin alistiktan sonrada
siz gitmesini istemeyeceksini
görümcenizle bayan bayana konusun ve anlatin durumunuzu
hamilelik görmedigi icin sizi anlamasi zor olabilir
ama konustuktan sonra eminim sizi anlayacaktir
ayrica sorunsuz hamilelik dilerim
allah yardimciniz olsun

X