3.5 aylık bebeğim gözlerini kaçırıyor

Bebeğinizin son durumu nedir acaba bende şu an aynı durumdayım 4 aylık oğlumla doktorda otizm olabilir falan dedi korkuttu baya beni

Merhaba suan 9 buçuk aylık gayet sağlıklı ve iyi hiç bir sorunumuz kalmadı. Bir çok şeyi erken öğrenmeye başladı diyebilirim. Evham yapmayın tadını çıkartın zamanla herseyin normal olduğunu göreceksiniz ☺️
Evet meğer biraz rahatsizlanmis memeyi reddederken beni de reddetmiş yanlışlıkla şuanda çok iyi aramız maşallah göz temasimiz düzeldi ben boşuna evham yapmışım rabbim evlatlarımızı korusun 🧡

Bebeğinizin son durumu nedir acaba bende şu an aynı durumdayım 4 aylık oğlumla doktorda otizm olabilir falan dedi korkuttu baya beni
Merhaba bebeğim 9 buçuk ayını geçti gayet sağlıklı öğrenmeye çok açık iletişimi güzel. Evham yapmayın.

Arkadaşlar herkese merhaba. Benim 16 Eylül doğumlu bir bebeğim var. İkinci cocuğum bu arada ama artık düşünmekten bi iyi bi kötü hissetmekten delirecek gibi oluyorum. Bebeğim beşiğinde yatarken uyandığında gayet güzel göz teması kuruyor ve gülümsüyor yada altını açtığımda aguluyor ve yine gülüyor. Nesne takibi var oyuncaklara ilgi gösteriyor fakat kucağıma aldığımda gözlerini kaçırıyor ve sürekli etrafa bakıyor yada babasının kucağındayken de göz teması az kuruyor karşısındakiyle. Sürekli gözleri etrafta bazen fırında bazen perde de kucağımda kendime doğru tutuyorum sanki özellikle gözlerini kaçırıp kafasını çeviriyor. Dikkat ediyorum beni takip ediyor özellikle ellerimi el hareketlerimi takip ediyor. Etrafındaki tüm hareketlere dikkat ediyor ama konuştuğumda dinleyip göz teması kurma az özellikle başka yerlere bakıyor sanki. Yani bunlar normal mi var mi benim bebeğimde böyleydi ama şimdi çok normal diyen. Bu arada süt alerjisi olabileceğinden şüpheleniyorum reflü tedavisi gördük şikayetlerimiz devam etti 2 gün sonra başka bir doktora daha gideceğiz. Ama bu kafamdaki soru işaretleri benim psikolojimi bozdu diyebilirim.
Aynı benim bebeğimde böyleydi başka birinin kucağındayken bana bakardı yine ama kucağına gittiği kişiyle asla muhatap dahi olmazdı bu hep böyleydi. Şimdi 13 aylık daha iyi öncesine göre tabi ama çağırınca bile canı isterse bakıyor istemezse bakmıyor bence biraz keyfi hareket ediyorlar. Bir de dikkatleri çabuk dağılıyor çünkü her şeyi merak edip bakmak istiyorlar vs. Ben de düşüne düşüne kafayı yemiştim ama bi doktor diyordu ki eğer sizinle göz göze geldiğinde gülümsüyor hareketlerinize tepki veriyorsa otizm değildir. Sizin bebiş zaten daha çok küçük bunu anlamanız imkansız. Anneler olarak çok kafamıza takıyoruz zaten yeterince düşünmemiz gereken şey var bir de fazladan şeyleri kendinize yük etmeyin🌼 sağlıkla büyüsün yavrunuz

Merhaba bebeğim 9 buçuk ayını geçti gayet sağlıklı öğrenmeye çok açık iletişimi güzel. Evham yapmayın. İlk
Aynı benim bebeğimde böyleydi başka birinin kucağındayken bana bakardı yine ama kucağına gittiği kişiyle asla muhatap dahi olmazdı bu hep böyleydi. Şimdi 13 aylık daha iyi öncesine göre tabi ama çağırınca bile canı isterse bakıyor istemezse bakmıyor bence biraz keyfi hareket ediyorlar. Bir de dikkatleri çabuk dağılıyor çünkü her şeyi merak edip bakmak istiyorlar vs. Ben de düşüne düşüne kafayı yemiştim ama bi doktor diyordu ki eğer sizinle göz göze geldiğinde gülümsüyor hareketlerinize tepki veriyorsa otizm değildir. Sizin bebiş zaten daha çok küçük bunu anlamanız imkansız. Anneler olarak çok kafamıza takıyoruz zaten yeterince düşünmemiz gereken şey var bir de fazladan şeyleri kendinize yük etmeyin🌼 sağlıkla büyüsün yavrunuz
Merhabalar evet bebeğim 1 hafta sonra 10 aylık olacak ve gayet akıllı sağlıklı iletişimi güzel bir bebek. Fazla evham yapmışım o zamanlar ama anneliğin doğasında var evhamlılık. Teşekkür ederim ☺️

Merhaba bebeğim 9 buçuk ayını geçti gayet sağlıklı öğrenmeye çok açık iletişimi güzel. Evham yapmayın. İlk

Merhabalar evet bebeğim 1 hafta sonra 10 aylık olacak ve gayet akıllı sağlıklı iletişimi güzel bir bebek. Fazla evham yapmışım o zamanlar ama anneliğin doğasında var evhamlılık. Teşekkür ederim ☺️
Aynı kaderi paylaşıyoruz cidden sanırım ilimizin bebeği de biraz umursamaz ve keyifci😂 canları ne isterlerse onu yapıyolar tabi sağlıkları yerinde olsun da yeter ki biz çekeriz bu tripleri

X