28 yasindan buyuklere soruyorum

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
28 yasiniza donebilseydiniz hayatinizda neleri degistirirdiniz, nelerden pismansiniz, simdiki aklim olsa diye baslayan cumleleriniz neler?

28 yasiniza donebilseydiniz hayatinizda neleri degistirirdiniz, nelerden pismansiniz, simdiki aklim olsa diye baslayan cumleleriniz neler?

şimdiki aklım olsaydı 18 yaşında asla evlenmezdim,mükemmeli aramaktan vazgeçer mükemmel olmak için yaşamı kendime ve etrafıma zehir etmezdim,aile yükünü ve sorumluluğunu hep üstüme almaz sorumsuzluğa alıştırdığım eşimin üstüne azını değil hepsini yüklerdim,varlığımın farkına varır kendim için çok şey yapardım baktımki şu an kendim için hiç yaşamamışım,ben beni umursamadığımdan baktımki kendileri için hayatımı feda ettiklerim beni hiç umursamaz olmuş,biraz bencil olabilseymişim keşke şu an bu kadar yorgun,tükenmiş kendisi için ne yapması gerektiğini bilmeyen biri olmazdım diye düşünüyorum aslında o kadar çok keşkem varki hayatımda hadi beni 28 yaşıma döndür:çok üzgünüm: ama bu kişilik şimdi de farkındayım ama yine yapamıyorum :a015:

Bu Bence Sadece 28 Yaşindan Büyüklere Sorulabilecek Soru Değil.bizim Yaşimizda Olup Geri Döneceği Zamani Olan Insan çok Vardir Saniyorum...
Ama Tabi Sorun Bize Değilse Cvplamam Da Gereksizyasakkelime

ben 28 yaşında olmadığımdan zaten bu soruya cevap veremeyeceğim neyse bi dahakine ....

gelecekkorkusu merhaba ben 30 yaşındayım .28 yaşında olsaydım çok güzel bir iş bulmuştum ama bilmiyorum nedense cesaret edipte şu anki işimde istifa edemedim.Keşke dediğim şey ise keşke 1997 yılında AÖF.3.Sınıftayken birilerine kızdım ve 1997 de bıraktım.Bunun için çok pişman oldum.Tekrar devam etmek için başvurular yaptım ama çok geçti artık.Geçen yıl tekrar sınava girdim Ve şimdi İşletme-1 de okuyorum.Herşeyi doğru zamanda yapmak gerek ama nasıl olacak bende bilmiyorum.Yüreğimizden geldiği gibi yaşamalıyız.

28 yasında hayat şimdiki güzergahında devam ediyordu yani birçok şey zaten oturmuştu..

Birşeyleri değiştirmek için 20-22 yaşları daha iyi olur kanımca şahsen.

ben 28 yaşaındayım ama bu yas için bile bazı şeylerin geç olduğuna inanıyorum şöyle 20 yaşında olsaydınız desenn oo ooo oo okadar şey varki sil baştan diyeceğim

40 yasina geldiginizde 28 ne kadar da genc bi yasmis diyeceksiniz belki de...
Bence en guzel yaslar, hayat artik bi sekilde rayina oturmus oluyor, 20 li yaslar hep mucadeleyle okumakla falan geciyor.

Evet 30 yas ustu ablalar :p sizlere soruyorum daha cok, keskeleriniz nelerdir

ewet arkadaşım sana katılıyorum öyle çok keşkem varki benim hayatımdada keşke bende biraz bencil olup bazı şeyleri yakınlarıma yaptırsaydım çok haklısın

ewet arkadaşım sana katılıyorum öyle çok keşkem varki benim hayatımdada keşke bende biraz bencil olup bazı şeyleri yakınlarıma yaptırsaydım çok haklısın

ne gibi mesela
somut konusun arkadaslar ornekler verin kısa kesmeyinnnnnnnnnnnnnnnnn

hayatım al sana somut gercek ben 17 yasında ewlendim hemende hamile kaldım çünki hiçbirşey bilmiyordum ne korunmadan haberim vardı ne ewlilikten eşimin ailesini dogru dürüsüt tanımıyorduk bize yakınlardı ama kimse göründügü gibi çıkmıyo aile içi gecimsizlik çok oldu eşimi tanıyorum sanıyordum adam yüzde yüz degişti bencil biri oldu çıktı kendi istedikleri anında olsun başka gelince yaparız bakalım demeye başladı ben baştan çok sakin sabırlı biriydi artıkın sabredemiyorum bişi dediginde cevap verince suratı 5 karış asılıyo neymış ben onu azarlamışım terslemişim oluyorum işte böyle egerki şimdi aklaım olsaydı degil 28 yasına dönmek ewlenmeden önceki yasıma 17 geri dönmek isterdim okuyup kendi ayaklarımın üstünde durabilseydim keşke gerçi babam okutmadıydı oda ayrı sorun kız çocugu okumaz düşüncesinde babam daha sayayımmı sen sordun ben söyledim daha bunlar hiç bişi yani hiç bir şey dışardan göründügü gibi hoş degil lay lay lom gecmiyo hayatım neyse ben çok konuştum sevgiyle kal

Hayatımdaki gereksiz bir insanı silmek isterdim.Ama belki o zaman da eşime rastlayamayacaktım.Her şerrin sonunda bir hayır var aslında...:teselli:

ay deli olcam iste anlatin nasil oldu
-----------------------------------------------

hayatım al sana somut gercek ben 17 yasında ewlendim hemende hamile kaldım çünki hiçbirşey bilmiyordum ne korunmadan haberim vardı ne ewlilikten eşimin ailesini dogru dürüsüt tanımıyorduk bize yakınlardı ama kimse göründügü gibi çıkmıyo aile içi gecimsizlik çok oldu eşimi tanıyorum sanıyordum adam yüzde yüz degişti bencil biri oldu çıktı kendi istedikleri anında olsun başka gelince yaparız bakalım demeye başladı ben baştan çok sakin sabırlı biriydi artıkın sabredemiyorum bişi dediginde cevap verince suratı 5 karış asılıyo neymış ben onu azarlamışım terslemişim oluyorum işte böyle egerki şimdi aklaım olsaydı degil 28 yasına dönmek ewlenmeden önceki yasıma 17 geri dönmek isterdim okuyup kendi ayaklarımın üstünde durabilseydim keşke gerçi babam okutmadıydı oda ayrı sorun kız çocugu okumaz düşüncesinde babam daha sayayımmı sen sordun ben söyledim daha bunlar hiç bişi yani hiç bir şey dışardan göründügü gibi hoş degil lay lay lom gecmiyo hayatım neyse ben çok konuştum sevgiyle kal

tesekkurler paylasimin icin
olan olmus bosver......................................

ben tşk ederim canım..............................................................

Henüz 28 imde olmadigim halde bir sürü pismanligim var acaba o yasa geldigimde ne kadar cogalicak pismanliklarim faydasizda olsa keske lersiz olmuyor hayatimizda bi sekilde keskelere yer vermek kötü..Keske bin keske bir simdi yi getirse degilmi?

tatlım oncelikle şunu söyleyeyim, bana göre 28 yaş bazı şeyler için geç bir yaş.yani 28 yaşında olsaydım diyemem çünkü ozaman yaklaşık 4 yaşında bir kızım vardı.ama bana 18-19 yaş deseydin işte o zaman bu sayfalar yetmezdi.:enbuyukkk:

tatlım oncelikle şunu söyleyeyim, bana göre 28 yaş bazı şeyler için geç bir yaş.yani 28 yaşında olsaydım diyemem çünkü ozaman yaklaşık 4 yaşında bir kızım vardı.ama bana 18-19 yaş deseydin işte o zaman bu sayfalar yetmezdi.:enbuyukkk:

valla babama falan sordugumda keske o yaslara donebilsem diyor
hic oyle cok gec bi yas falan demiyor
siz daha gencsiniz ondan bence

ben 38 yaşındayım.28 yaşlarındaykendaha iki çocuk annesiydim.hayatta ki pişmanlığım ise erkek doğmamak.daha küçük yaşlardan itibaren annemin oğlan sever annelerden olduğunu anladım.ömrüm kız olduğum için dört duvar arasında geçti.ben on yaşındayken Fransa'ya gittik.annemin düşüncelerini ne yazıkki avrupa da değiştiremedi.ablamı dayak zoruyla -zorba-olduğunu bütün ilçemin bildiği bir aileye verdiler.ben direttim evlenmeyeceğim okuyacağım diye.18 yaşıma girince izine geldik .tatilin bitimine yakın annem beni ailesinden ayrı Ankara'da yaşayan bir boyacıya sözlemişler.erkek kaerdeşimi ise16 yaşında bir hafta arayla nişanladılar.hemde ablama yapılan zulmü görmelerine rağmen aynı aileden biriyle.nasıl mı evlendim? babam mahallenin ortasında bana meydan dayağı çekti de ondan.HER YERİM MORLUKLARLAdolu ya dedim onu yada kendimi öldüreyim!!sonra mantık galip geldi.kendi kendime ya dedimona bir şey yapsam hapislerde çürüyeceğim.kendime bir şey yapsam hem günaha gireceğim,hem de suçum ne?!!!.o zaman evleneyim .insan dedim ölecekse bir kere öimeli....söz verdim kendime birdaha kimse beni dövemeyecek diye.19 yıllık evliyim eşim bir kez elini bana kaldırdı .omuzunda hala bıraktığım iz duruyor ...eşimle istemeden evlendim.oda bunu biliyor.onun sevgisini de kazandım saygısını da.mücadele ettim hem de çok!!!ÇOK FAKİRDİK,tam manasıyla aç kaldık acıkta kaldık.ama kimseye bildirmedim ,kıyafet almadım ördüm.ucuz bulduğum her sebzeden deişik yemekler yaptım.doktor parası olmadığı içinşifalı otlarda kendimi geliştirdim....ama ne kendimi ezdirdim ne ona karşı sevgimi kaybetmemek için eşimi ezdim.AMA HALA İÇİM DE EVİNİN ARKASINDA BİR GÜN; ODA KADAR OLSA DA KENDİ EVİ VE İŞİ OLCAĞININ YEMİNİNİ EDEN,KAÇMA PLANLARI YAPAN KÜÇÜK KIZ VAR.

her insanın içinde dipsiz bir kuyu vardır.içine ya üzüntülerini atarsın ya da o kuyuya kendin düşersin.!!!ben atmayı yeğledim.

ya zamanı geri getiremiyecğimize göre sadece üzgünüm diyelim geçen gençliğime....sevgiler...

X