Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Hakaret kısmına yorum yapmak istemiyorum çünkü asla tasvip ettiğim bir şey değil fakat demokrasi çoğunluğun dediğinin olması değildir elbette. Öyle olsaydı adı demokrasi olmazdı. Çoğulcu ve çoğunlukçu demokrasi kavramları arasında ülkemizde çoğunlukçu olan uygulanıyor her zaman. Oysaki farklı görüşteki tek bir vatandaşın bile hakları ihlal edilmemeli, dışlanmamalı, ötekileştirilmemeli ve incitilmemelidir. 16 senelik iktidarda eksik olan da bu özveri ne yazık ki. Kucaklayıcı bir yönetim olsaydı insanlar bu kadar kutuplaşmazdı sanırım. Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinledim. Eski konuşmalarına oranla daha sakin ve yumuşaktı. Umarım söylediği gibi tüm kesimlerin başkanı olmayı başarır.
Canim kutuplasma yeni birsey degil 16 yildir olusan birseyde degil.. oncesindede vardi.. ee tabii hatirliyosaniz o zamanlari.. sadece bi kesim adam yerine konmuyodu.. ha simdi burdada disardada bazilarinin zoruna giden sey bir zamanlar adamdan saymayacaklaryla ayni haklarinin olmasi.. hatta ulkenin onlardan birinin yonetmesi. Ozgurluk istiyoruz deniyo? Bi kesme cok ozgurluk verilip bi kesme verilmiyo mu?
Demokrasinin acilimini yazmis mune.. secim bu sekilde isler yani.. cogu ulkede bu boyle.. bunada mi itiraz edilecek simdi:)

Saygı duyuyorum, bu sizin düşünceniz.
Fakat partinizin terör sebebi ile ittifak kurmadığı, hatta sizinde hdp nin terör ile bağını çok iyi bildiğiniz halde yinede sırf akp nin elini mecliste zayıflatmak için tutupta hdpkk ya oy vermeniz çok çok çok yanlış bir şey. (siz derken genel seçmenden bahsediyorum)

Bir kere chp benim partim değil yanlış kanıya varmışsınız.
İkincisi hdp nin pkk yakınlığı vardı ama 7 haziran sonrası bir söylemlerini duymadım hatta demirtaş açık ve net söyledi işimiz yok diye. Benim gözümde fetö neyse pkk da o. fetöye hangi parti yakınsa aynı derecede hdp ile eş değer. Dediğim gibi hdp nin milliyetçi kürt düşüncesinden ve özerklik istemesinden dolayı savunmuyorum. Pkk ile işbirliği varsa devlet var hukuk var adalet var ! Olduğu söyleniyor o zaman işlem yapılsın.
Beni bir vatandaş olarak hdp kötü terör örgütü destekcisi diyen birinin, terör örgütüne destek veren bir partiyi deli gibi savunması üzüyor.( akp seçmenine diyorum şahıs olarak size demiyorum)

Ben partileri sıralayıp kim ne yapmış, ne vaat bermiş ve en önemlisi icraatları ne olmuş bakar ona göre karar veririm.

Bak şahsen akp ve liderini sevmem ancak miting konuşmalarını tv konuşmalarını imkan doğrultusunda izlerim( eşimle de tartışırım bu konuda o dinlemek istemediği için)
Sonuç olarak pkk yakınlığı ile bilinen hdp ye en yakın davranan yine akp idi. Gerçi orada da kandırıldığı bilgisi var ama ne derece doğru! Bilemiyorum.
Bu ülkenin bir ferdi olarak dilerim ülkem adına güzel şeyler olur. Başlanlık sistemi sonumuz olmaz.iyi akşamlr dilerim.

Zaten farkındaysanız akp %42 de kalmış Erdoğan %52 almış yani bizlerde bile aileden biri İnceye Diğeri Erdoğana verdik. O kadar kararsızdık ki bsri bölüştürelim dedik.

Chpli olup Hdpye oy verenlere milyon kere yazıklar olsun.

Gurur vericimi yüksek başlayıp düşmek matematik çözemiyor
Neden %60-70 değil de 52 değil mi? Haklısınız. Şimdilik ilk başkan olmasıyla, 16 yıldır var olmasıyla her oyuna rağmen yıkılmamasıyla, yapamazsın denilen her şeyi yapmasıyla, hiçbir kesimi göz ardı etmemesiyle, vicdanıyla, merhametiyle, dinine milletine bağlılığıyla gurur duyuyoruz. Bi sonraki seçimde yüksek başlayıp yüksek kalmasıylada duyarız :KK200:

Toplumdan çok baskı var ,hükümet daha fazla tepkisiz kalamaz artık bu duruma.Nitekim geçen gün açıklama yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’te konuştu. Erdoğan, “Kararımızı kendimiz veririz. İşte seçimin hemen ardından sınırlarımıza yakın yerlerden başlayarak tüm Suriye topraklarını güvenli hale getirmeyi ve misafirlerimizin tamamının evlerine dönmelerine sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/e...e-donmelerine-saglamayi-hedefliyoruz-40874262
Baştan beri hükümetin yapmaya çalıştığı bu zaten.. güvenli bölge.. olur inş.. hükümete karşı kullanacak suriyeliler kalmaz..

Aynen arkadaşım söyleyecek sözleri yok.

Ben tıp okuyorum. Akp ye oy veriyorum. Eşimin babası da başhekim. Eşim tıp okuyor ve aynı zamanda spor salonu eğitmeni. Kaynanam gıda mühendisi. Kuzenim doktor. Okumamis 1 kuzenim bile yok. Hepsi Akp ye oy veriyor. Sanırım akpartilileri eğitimsiz sanma saçmalığınızı kendi ailemi örnek vererek çürütmüş bulunuyorum.
Yok canim yinede tek eğitimli onlar :KK48:

Canim kutuplasma yeni birsey degil 16 yildir olusan birseyde degil.. oncesindede vardi.. ee tabii hatirliyosaniz o zamanlari.. sadece bi kesim adam yerine konmuyodu.. ha simdi burdada disardada bazilarinin zoruna giden sey bir zamanlar adamdan saymayacaklaryla ayni haklarinin olmasi.. hatta ulkenin onlardan birinin yonetmesi. Ozgurluk istiyoruz deniyo? Bi kesme cok ozgurluk verilip bi kesme verilmiyo mu?
Demokrasinin acilimini yazmis mune.. secim bu sekilde isler yani.. cogu ulkede bu boyle.. bunada mi itiraz edilecek simdi:)
Sağ sol olayları çabuk unutuldu..

Benn şok ...komsularmn oldgu bı gruptakı konusma komsumun bırı tayıbe vermems ve hayırlı olsun dıe msj atıo tybe vernde buna sayıyo sankı oy verms gbı hayrlı olsun dıon faln dıe nese konustular knstular en son ty vermeyen komsu dıokı
Tayyp ölmeden bu iktdarlgı bıtmez dıo
Dgerıde dıokı Allah hepnizin ömrunden alsın ona versın dıo gulermısın aglarmısınnn

X