Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Suriyelilerin çok olduğu bi şehirdeyim.. bende artık güvenli bölge oluşturulsun ve gitsinler diyorum.. ama halkın arasında yaşayan suriyeliler huzursuzluk çıkarırsa şikayet üzerine çadır kentlere gönderiliyorlardı..
Toplumdan çok baskı var ,hükümet daha fazla tepkisiz kalamaz artık bu duruma.Nitekim geçen gün açıklama yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’te konuştu. Erdoğan, “Kararımızı kendimiz veririz. İşte seçimin hemen ardından sınırlarımıza yakın yerlerden başlayarak tüm Suriye topraklarını güvenli hale getirmeyi ve misafirlerimizin tamamının evlerine dönmelerine sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/e...e-donmelerine-saglamayi-hedefliyoruz-40874262

_20180624_213752.JPG

En Büyük TÜRKİYE:KK200:

aa önceden hazırlanmış verileri yayınlıyor. bu işin sonunda ıslak imzalı tutanaklarla ysk verileri uyuşmayacak. ama gerek chp verileri hızlı işleyemediği için, gerek ysk bilerek verileri geç girdiği için bu zaman alacak. bu sırada erdoğan seçimi kazandı duyuruları yapılıyor, akp'lilerin hepsi sokakta sevinç gösterilerinde.

medya fox tv dışında tam bir karartma uyguluyor. bülent tezcan çıktı iki kez konuştu, fox dışında hiçbir kanal açıklamayı vermedi! chp bu duruma ysk nezdinde itiraz edecek ama itirazı boktan sebeplerle kabul etmeyecekler. ince çıkıp bunu hangi televizyonda halka anlatabilecek? doğan haber ajansını almalarının, geride başka televizyon kanalı bırakmamalarının sebebi buymuş.

adamlar ysk'nın önüne, saraya, akp genel merkezine toma, kamyon, çevik kuvvet yığmışlar. hile yapmayacak adam niye bu kadar korksun?

itiraz süresini 48 saate düşürmüşlerdi. 48 saat boyunca da fox dışında karartma uygulacaklar. belki fox'un bile yayınını keserler.

önümüzdeki günler çok zor geçecek...

Niye ki
Bir ülkenin yüzde ellisinin hice sayıldığı kararina saygi duyulmadığı herkesin korkarak yaşadığı yerde demokrasi olmaz hanimefendi
Kazandık nihaha koyun dediler koyduk diyen insanlarla normal hayatta elbette görüşmek istemem
Ben kendi dayimla amcamla konuşmuyorum bu yüzden
Niye ki secimse seciyoruz iste.
Daha baska nasil bi demokrasi ostiyorsunuz acaba.
Sirunumuz ne biliyor musunuz saygi duymak.
Eger bu sekilde dusunmeye devam ederseniz ayristirmanin en buyugunu siz yaomis olacaksiniz.
Yalniz kimse size o koyun dedik koyduk diyenler, iyi eglenmisler. :KK53:

Toplumdan çok baskı var ,hükümet daha fazla tepkisiz kalamaz artık bu duruma.Nitekim geçen gün açıklama yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’te konuştu. Erdoğan, “Kararımızı kendimiz veririz. İşte seçimin hemen ardından sınırlarımıza yakın yerlerden başlayarak tüm Suriye topraklarını güvenli hale getirmeyi ve misafirlerimizin tamamının evlerine dönmelerine sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/e...e-donmelerine-saglamayi-hedefliyoruz-40874262
Insallah tez zamanda...elbette misafir ettik edeceğiz ama artık zamanı geldi.

Ben seçmenden bahsettim siz konuyu parti ittifakına getirdiniz. Chp nin ittifak kurma sebebini bilmiyorum dediğiniz gibi düşünmüşte olabilir olmayanilirde ama vatandaşların parti değiştirme hakkı var ve yasal olarak seçime katılan bir parti hdp. ( ben siyasi ideolajisini savunmasam da hdp nin ona oy verene yine de saygı duyuyorum tıpkı akp ye oy veren gibi)
Saygı duyuyorum, bu sizin düşünceniz.
Fakat partinizin terör sebebi ile ittifak kurmadığı, hatta sizinde hdp nin terör ile bağını çok iyi bildiğiniz halde yinede sırf akp nin elini mecliste zayıflatmak için tutupta hdpkk ya oy vermeniz çok çok çok yanlış bir şey. (siz derken genel seçmenden bahsediyorum)

Bunda hepsi mühürlü, kediler kontrol altında ama yaptılar bir şey....
Yok abi ya. Mesnevide bir hikaye vardır. Fare devenin yularını çeker o da gider. Onu çeken fare mi insan mı bakmaz. Bu sadece misal, teşbihte hata olmasın kimseye hakaret etmiyorum.

Bu millet Tayyip Erdoğan'ın duruşunu, siyasetini, konuşma yapısını beğeniyor. "Adam lider" diyorlar. Nitekim Erdoğan'dan sonra akp de biter.

Şaka gibi yaa bide geçmiş olsuuun ne oldu aldık kazandık şampiyon olduk diye aranır mı bi insan işte bu ayrıştırmalar yüzünden nefret ettim bu düzenden kendi insanın kendi kanın bunu yapıyor sırf üzmek kırmak için Hakkımı yiyene hakkımı helal etmiyorum
Arkadaş,yurdumu alçaklara uğratana hakkımı helal etmiyorum ülkenin yarısını hiçe sayanlara hakkımı helal etmiyorum şimdi doya doya yaşayın kutlayın zaferinizi bakalım izleyin neler olacak sinir bozmak ayrıştırmaktan başka bişey değil

aa önceden hazırlanmış verileri yayınlıyor. bu işin sonunda ıslak imzalı tutanaklarla ysk verileri uyuşmayacak. ama gerek chp verileri hızlı işleyemediği için, gerek ysk bilerek verileri geç girdiği için bu zaman alacak. bu sırada erdoğan seçimi kazandı duyuruları yapılıyor, akp'lilerin hepsi sokakta sevinç gösterilerinde.

medya fox tv dışında tam bir karartma uyguluyor. bülent tezcan çıktı iki kez konuştu, fox dışında hiçbir kanal açıklamayı vermedi! chp bu duruma ysk nezdinde itiraz edecek ama itirazı boktan sebeplerle kabul etmeyecekler. ince çıkıp bunu hangi televizyonda halka anlatabilecek? doğan haber ajansını almalarının, geride başka televizyon kanalı bırakmamalarının sebebi buymuş.

adamlar ysk'nın önüne, saraya, akp genel merkezine toma, kamyon, çevik kuvvet yığmışlar. hile yapmayacak adam niye bu kadar korksun?

itiraz süresini 48 saate düşürmüşlerdi. 48 saat boyunca da fox dışında karartma uygulacaklar. belki fox'un bile yayınını keserler.

Ben farklı bir kanaldan izledim tezcanı

ben FOX izliyorum rahat olun lütfen size yaptığım açıklamayı da orada yaptılar zaten.

Afrinde çalışmalar sürüyor dünyanın parası aktarılıyor oraya hizmet etmek için giden de ortalama aylık 4000-5000 binlira alıyor.
Yol, hastane vb yerler yapılıyor ne derece doğru bilemiyorum ama şuan çlışmalar devam ediyor.

Lütfen herkes birbirine hitaplarına dikkat etsin, ayıp ediyorsunuz.

Ayrıca Demokrasi nedir buraya yazalım, anlamı mana bulsun.

Demokrasi kelimesinin aslı, Yunanca dimokratia (δῆμος, yani dimos, halk zümresi, ahali + κράτος, yani kratia iktidar) sözcüğünden türemiştir. Türkçeye, Fransızca démocratie sözcüğünden geçmiştir. Demokrasi halkın yönetimi, halkın kendi kendisini yönetmesi anlamına gelen siyasi yönetim biçimi. Genel olarak, temsil, çoğunluğun yönetimi, partiler arası karşıtlık ve yarışma, alternatif hükümet şansı, kontrol, azınlık haklarına saygı gibi temel kavram ve düşüncelerle belirlenen politik sistem.

Genel ifadesini, yöneticilerin yönetilenler tarafından seçilmesi düşüncesinde, yönetimle halk arasındaki ilişkilerin niteliğinde, yurttaşlar arasında ekonomik bakımdan büyük farklılıkların olmaması gerektiği görüşünde bulan, bireylerin doğuştan getirilen, sonradan sağlanan, ırk ya da mezhebe dayalı ayrıcalıkları olmaması gerektiğini savunan, kısacası bir eşitlik fikri, yani toplumdaki iktidar sisteminin, insanlar arasındaki farklılıklara göre değil de, benzerliklere dayanması gerektiği tezi üzerine yükselen yönetim tarzı. Kısaca demokrasi eşitlik ilkesine dayalı yaşam biçimi.

X