Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Yarın İnce kaybederse ,CHP de genel başkan olarak Kılıçdaroğlu kalır da ,geri vites yaparsanız bu sözünüzü hatırlatırım.

Kime sorsam CB seçimini başkasına ,milletvekili seçimini başkasına oy veriyor.Anlaşılan kimse oy verdiği partiden tamamen memnun değil.

deynepnaz bence bir kısım seçmenler her kesimin beklentilerini karşılasın diye çok sesli bir meclis istiyor, o yüzden x Cumhurbaşkanı adayına oy verirken farklı partiye de meclise girme şansı vermek istiyor, çok sesli olmak güzeldir, senin söylediğinden şu çıkıyor x Cumhurbaşkanı olsun onun partisi de çoğunluğu alarak tek söz sahibi parti olsun, peki diğer seçmenlerin sesi kim olacak?

Misal oy oranı çok düşük kaldı, kimse dikkate bile almadı ama Perinçek terörle mücadelede mecliste iyi bir yol gösterici, stratejik taktikler veren biri olabilirdi, ekonomi kalkınma ayağında vaadleri zayıf ama ülkenin terörle mücadele ayağında iyi bir rol oynayabilirdi zira hepar kurucusu Osman Pamukoğlu da Perinçek'e destek veriyordu.

Osman Pamukoğlu'nu bilir misin? Kendisi Türk ordusuna hayatını adamış emekli bir askerdir, milliyetçi bir adamdır, terörle mücadele edecek bilgi donanımına hayizdir.

Perinçek Atatürkçü milliyetçi bir hukukçudur. Sosyalisttir, emperyalist karşıtıdır, çok keskin açıklamaları vardır ama sonuçta o da vatan, bayrak, millet diyen tecrübeli bir siyasetçidir, hepsinin eksikleri, yanlışları, hataları vardır lakin şahsen mecliste onlarda olsalardı diyorum.

Sandıklarda diğer parti temsilcileri ve gönüllüler yoksa yapıyorlar hala.. Ama dediğim gibi gönüllüler hiç fırsat vermiyor.
Referandumdan önceki seçimde benim sandığımda yaşandı. Sandik başkanı kadın pusulayı alıyor. Şu parti deyip ters çeviriyordu. İtiraz ettim. Binadaki gönüllü avukat geldi tekrar sayıldı. Pusulaları düz konularak. 27 oyumuzu geri aldık. Butum bu olaylar olurken mhp yetkilisi sessiz kalmıştı. Onunla da tartıştık hatta. O sebeple sandık hilesinin yeterli olacağına güvenmezler secsis e yönelirler diye düşünüyorum.
Benzer bir olay da ben yaşadım. Sandık başkanı oy pusulasını yarım acıp iktidarı gorduğu anda oyu onlara yazdırmaya calıstı dıkkat ve ıtırazım sayesınde çift mühür basılmış pusulaları iptal ettırdım. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

Bakınız asla oy vermeyecek insanlar o tıklım tıklım kalabalığa giriyor bu yağmurda bu sıcakta.
Eyyyy merak sen nelere kadirsin :KK70:

Bu gün de güldük çok şükür :halay:
Ben oy vericem kendisine ama o sıvakta gozüm yemedi gitmeyi İzmirdeyim nasıl kalabalıktı gördünüz hatta bir caps vardı birazınız evde otursaydı diye :KK70: düsün benim gibi gitmeyen yok mu sanki iyoce uçtular :KK53:

Bu artık olası değil. Muhalif parti temsilcileri musahitlerle sabah mühürlü çuval açılır. Pusulaları sayılır ve orada mühürlenir. Tutanak tutulur. İmzalanır.
Bir kopyası alınır..
Ha ne diğer parti temsilcisi ve gönüllü olmaz. Butun sandık görevlileride akp li olur o zaman tamam.. zaten geceden gidin sandıklara çağrısı bunun içindi. Herkesten önce siz gidip gelmeyenleri geç kalanların yerine oturun diye..
Ege bölgesinde böyle biseye şahit olmadım malum okuma yazma bilmeyen insanlar da oy kullanabildiği için anca küçük bı kesime yapabilirler bunu ama hiç şahit olmadım

Bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış ama oylarin selameti için boş pusula koymayin diyorum sadece herkese eminim bunu yapacak olan yüzde vardır ülkemde

DİKKAT ÖNEMLİ ...OKUYUNUZ PAYLAŞINIZ...
Ben tek başıma ne yapabilirim deme ! Tek başına’lar biraraya gelince çok büyük oluyor, bir oy çok şeyi değiştirir.

Seçimde görev almamış olabilirsin; ama vatandaş olarak yapacakların var :

❌Sana verilen 2 adet pusula ve 1 adet zarfı kontrol et, mühürsüzse itiraz et ,

❌ Pusulalar, zarf içinde değil, açık verilmeli, aksi durumda mühürsüz olabilir, itiraz et, tutanak tuttur, sandık kurul başkanı 1 yıl hapis cezası olduğunu hatırlat, yine de tutmuyorsa bina sandık sorumlusuna ulaş.

Bu bir seferberliktir, saat 17:00 de sandık başında ol, sayımı izle ,

Müşahitlerin, oy pusulalarının taşındığı aracı takip etmesi gereklidir, araçta yer olmayabilir, müşahitlerin aracı olmayabilir, araç desteği verebilir, yolda çuvalın değiştirilmesine önce tanık ,sonra engel olabilirsin,
12 saatten fazla görev başında olacak Sandık görevlilerine ,özellikle kırsalda yiyecek, içecek ikram edebilirsin,bu çok işe yarayacaktır.
Artık baraj sorunu yok, beni temsil edecek parti yok deme, oyunu kullan, kullanmadığın her oy , en çok oy alan partiye yarar , unutma !
Nasılsa oy çalacaklar, irade sandığa yansımayacak diye düşünme, eskiden muhalefet tekti, artık ittifak var, İyi Parti, Saadet P, CHP var, ittifak harici HDP var, hepsi örgütlendi , sandığı koruyacak olan birden fazla örgüt var.
Sandık güvenliği konusunda 8 aydır hazırlık yapanTeğmen Çelebi gibi deha var!
Öğrenilmiş Çaresizliğe bir son ver !
Son 50 yılın en yüksek katılımlı seçimi olacak unutma .
Aydınlık bir gelecek için ,özgürlük için,demokrasi, adalet, insanca yaşamak için OY VER ,OYUNA SAHİP ÇIK .
Yandaş kanalların sahte sonuçlarına kanıp sandığı terkeden görevli olursa engel olun .

Bu iletiyi paylaşmayı unutma!
Herkesin yapacağı çok şey var bu seçimde, yeter ki inanç olsun, umut olsun , kararlılık olsun ...

Günaydın ❤
Screenshot_20180624-084254.jpg

Sandık falan deyince aklıma geldi. Hakan Şükür ' e 13 oy çıkmıştı benim sandığımdan..
Nikah şahidi Erdoğandı di mi ?
Hatta kızı istemeye de o mu gitmisti ne ?
Gece gece güldürdüm kendimi.. ilahi ben..
:KK70::KK70:
Hakan Şükür demişken şu da şurada dursun belki birileri izler.
Milletvekili Hakan Şükür büyük paralara TV'de futbol yorumu yaparken ekstra hiçbir maaş istemeyen öğretmen ve doktor vekillerin öğretmenlik ve doktorluk yapmasına izin verilmemişti. :halay:

X