Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .

Türban muhabbetini kapatalım dedikçe herkes eşeliyor, tek bir taraf ortaya dökmüyor ki. İki tarafında ağzında. İnsanlar en kolay dini duyguları ile kullanılır her kesim de bunu kullanıyor şu an.

Normal de siyaset yapmayı seven biri değilim.. Ama onca mehmetçiklerimiz vatan, millet için bizim için şehit olurken, canını hiçe sayarken malum şahısların paçavraları ile Türk bayrağını İnce'nin mitinginde yan yana görmek benim kanıma dokundu kandaşlarım.! Rica ediyorum lütfen ama lütfen değerli oylarınızı kullanırken vicdanınızın sesini dinleyin..

Kabul ediyoruz zaten başka ne yapabiliyoruz?
Şimdi sanal ortamda hangi cümle ile ifade edebilirim ki anlatmak istediğimi?
Evet geçmiş geçmişte kaldı keşke olmasaydı ama oldu.
Her acının yangını her yürekte aynı diniyor mu acılar?
Keşke zaman geriye alınabilse peki sorayım o zaman size zamanı geriye alınca kaç sene geriye almak istersiniz? 16 yıl mı sadece ? Acılar 16 sene önce mi başladı?

Hanımlar lütfen sakin olun, demokrasi, hak, hukuk, adalet, eşitlik için sözünüzü söyleyeceğiniz yer sandıktır, burada birbirinizi terörist, parti kulu, yandaş, fetöcü, gerici, vatan haini, yobaz olarak yaftalamakta yalnızca ayrıştırma getirir.

Yarın için kendime nöbet yazmıştım ama bu geceye de nöbet yazıyorum, rica ediyorum dillerinizin ayarı olsun, banlanırsanız yarın burada birlik içinde seçim sonuçlarını takip edemezsiniz, ki ben hepinizin burada eksiksiz olup demokratik bir şekilde birbirinizi kırmadan, yaftalamadan, aşağılamadan, ötekileştirmeden seçim sonuçlarını değerlendirmenizi istiyorum.

Demokrasiye sahip çıkalım ama demokrasi gereği çıkacak sonucu da saygıyla karşılayalım.

Barzani nin Kürt bayrağını havaalanlarına asan AKP niye kanınıza dokunmuyor

CHP nin hdp ile ittifak yaptığı yok millet ittifakı iyi parti CHP Saadet ittifak yapıyor

Hdp nin barajı geçmesini istiyoruz sadece ki şu haramiler artık başımızdan gitsin ve 6 milyon oy alan bir parti üyelerini yok saymak doğru değil

Niye kardeş malum şahislari dağdan davul zurnayla karşilarken şehitlerin kemikleri sizlamiyormuydu?
Malum şahislarla elele " megri megri" diye şaki söyleyip ağlarkendemi şehitlerin kemikleri sizlamadi?
Andimiz kaldirilirken veya T.C tüm kurumlarin isminden kaldirilirken de sizlamadi sanirim şehitlerin kemikleri.
Bugun sizlayasi tuttu .

Hayır 16 sene önce başlamadı öncesi de vardı bu gidişle sonrası da olacak, ben hakkı yenen acı çeken her kesim için sesimi çıkarıyorum tepkimi gösteriyorum hata diyip geçemem yarın muhafazakarlara da hata yapılsa aynı tepkiyi veririm susmam, oy verdiğim insan da yapsa susmam yoksa vicdanım beni rahat bırakmaz.

Anlatmak istediğim bu.

Türban muhabbetini kapatalım dedikçe herkes eşeliyor, tek bir taraf ortaya dökmüyor ki. İki tarafında ağzında. İnsanlar en kolay dini duyguları ile kullanılır her kesim de bunu kullanıyor şu an.
Yazınızı bu konu hakkında düşüncemi söylemek için alıntıladım şahsınıza ait bir sözüm yok

Her kesim dini siyasete alet edip, kullanmıyor bana göre.
İktidar muhalefet için; “başa geçerse İnce türbanı yasaklayacaklar”diyor.
Burada Muhalefetin cevap verme hakkı doğuyor. Biri başlatırsa diğeri elbet karşılık verir. O yüzden ben kendimi bildim bileli ayrımlaştırıcı dil kullanan Allah kitap diyen mezhepleri ağza alan hep iktidar partisiydi. Savunmasam da Kılıçdaroğlu na o kadr “kürttür kendisi, kendisi alevidir ya”demesine rağmen bu konuda hiç cevap vermedi Kılıçdaroğlu. çünkü siyasette bunların yeri yok.
Ne kadar ayıp mitingde rakibin hakkında kişileştirecek söyşemler, halk arasında kinlenme yaratacak şekilde ırkıyla mezhebiyle dalga geçmek. Sanki bunları kendi dememiş gibi bugün beylikdüzü mitinginde bizde alevi- sünni ayrımı var mı bizde türk-kürt şucu bucu var mı diyor.
Kimse kusura bakmasın, Var hemde en beteri!!!

Allah ıslah etsin bile diyemiyorum bu zihniyete.

Peki b
Peki bu vicdan size haburda dağdan inen eli silah tutmuş teröristlerli otobüslerle karşılayıp seyyar mahkemeler kurup el sıkışanlar için bi şey söylemiyor mu... apo için düzülen methiyeler, barzaniyle yan yana fotoğraf çektirenler.....pkk yok muydu o zaman masummuydu ne oldu şimdi??

Ona zaten söylenecek söz yok ülkenin hali belli ben burada gelmiş AKP yi savunmuyorum İnce'yi çok savunan gördüm onun için yazmak istedim. Ayrıca kusura bakmayın da benim gözümde o partinin amacı bellidir bölücülükten başka bir amaçları yok. Kürtsen kardeşimsin eyvallah ama k*rdistan deyip vatanımın ekmeğini yersen o zaman işler değişir, bu vatan size dar gelir.(üzerine alınana)

Seçimden sonra göreceğiz asıl fiyatları :))))
Bu bir gerçek şuan ekonomi gerçekten zor durumda. İster iktidar partisi ister muhalefet geçsin sıkıntılı zamanlar yaşayacağız. Tek fark birisi gıdaları bile ithal etme çabasına girerken dolar üzerinden daha da borçlanacağız, diğeri ise üretim yapacak.üretim yapacak kzanırsa; Tabi üretim daha uzun süreceğinden halk ne diyecek bak geldiler gıda kuyruklar oluştu! Kimse sormaz bu ekonomik kriz ne zaman geldi kim yaptı niye böyle oldu diye.
Yok ithalciler gelirse ne olacak seçim süreçinde muhallifler ve hdp nin dış güçlerle anlaşması nedeniyle ekonomik sarsıntı geçirdik Allah ın izniyle bınu reisle aşacağız! Olsun karnımız doymadanda yeter ki sarayında rahat yaşasın padişahım! Ay pardon dilim sürçtü ne ğadişahı yahu!!

Soylediklerinize o kadar katiliyorumki babam kac yillik ogretmendi ihrac edildi butun ogrencileri tarafindan sevilirdi okuldan ayrilirken en serseri ogrencisi bile hocam bunu size nasil yaptilar demis.ama yaptilar iste suan sifir maas kardesim istanbul gibi bi yerde ozel universtede burslu zengin cocuklarinin projelerini yaparak geciniyor kizkardesim lisede proje okulunda okuldaki baskidan dolayi baska bir okula gececek babamin kendini savunma hakki asla yok.gorevden gectik hapse atmasinlar diye dua ediyoruz.bu insanlara zulum yapiliyor.kendiler kandirilmis ama bu vatandaslara hain terorist muamelesi yapiliyor.insanin o kadar agrina gidiyorki anlatmasi imkansiz.

Susmayalım ama aynı cümleler kurulunca insanlar artık kaale almıyorlar. He deyip geçiliyor. Beyin aynı şeyleri tekrar görünce artık algıyı kapatıyor onun gibi düşünmek lazım.
Siyaset bizim gördüğümüz değil ki. O kapılar arkasında ne vaatler dönüyor. Ne eller sıkılıyor,gerçekten politikacılar birbirlerine göründükleri kadar düşmanlar mı acaba?
Sadece tv ve sosyal medya söylemleri ile takip edip inandırılıyoruz bazı şeylere. Ama insanlarla bir arada olmak lazım ,ne yaşandığını bilmek için. Bu konu hakkında örneklerle saatlerce yazabilirim ama artık gerçekten markete gitmem lazım, çocuklarım yemek bekliyor

Hakkımızda en hayırlısı neyse o olsun inşallah.
Ben insanımızı farklılıklarıyla seviyorum çünkü onlardan çok şey öğreniyorum ama açık açık yazayım hayali Kürdistan olan gelmesin yanıma yamacıma..:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…